Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Ярлово до Чуипетлово и по-нагоре из Витоша - трак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Ярлово до Чуипетлово и по-нагоре из Витоша - трак

    С експериментална цел качвам един трак на пътя (няма го по картите) между Ярлово и Чуипетлово (сравнително лесен черен път за по-висока кола за предпочитане пълно приводна ) фаила е ot Jarlovo do ChuiPetlovo (gdb), прилагам и снимки (времето беше лошо та не са върха но ще постна една две и от предишни пътувания защото това е едно от най-красивите места близо до София)
    молбата ми е някой да се опита да си зареди този трак в ГПС-а и да сподели става ли ако да ще е много лесно да си обменяме черни пътчета ето и линка : http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...huiPetlovo.gdb
    както вече се досещтате DSC*.jpg са днешните снимки а IMG*.jpg са старите въпро с на време
    Чакам коментари
    П.С. по средата на пътя се отклонихме малко по-нагорено лесно можете да видите табела (за туристи) към Чуипетлово на това място.

  • #2
    Качих го без проблеми.
    Но моляте обасни ми как да поствам моите тракове.
    И още нещо:Пускам ГПС-а и правя един трак и го запаметявам. След това, като го кача на ПС-то, тоя трак ми се разбива на много тракове.
    Например прибирах се от Луковит до София и съм го пуснал да прави трак. На ГПС-а се записва един трак, но като го качих на компютара се появиха 6 трака- съответно между тунелите, преди и след тях.
    И примерно ако поствам такъв трак - 6-те отделни трака ли да поствам.
    Или трака от похода в Родопите, който се е разбил на 67 части, някои от по 2 или три точки.
    Не съм много наясно. Може и елементарни неща да питам.

    Коментар


    • #3
      Качил си трака в GPS-a или си качил с Джипа пътя?
      За траковете ще се опитам да обясня -
      1. Сваляш всичко от ГПС-а в МапСоурс-а
      2. Идентифицираш кои тракове (от бара тракс) рисуват пътя които искаш да публикуваш и ги копираш (copy)
      3. File -> new и paste
      4. Отваряш най-дългия цял трак - тои ще е основния и ако е по дълъг триеш редове става лесно с опцията show on map
      5. отваряш следващ трак (или предишен) маркираш всички редове и ги копираш
      6 пак отваря избрания - основен и пеистваш на съответното място (в началото или края съответно) веч копираните редове
      7. повтаряш операцията с всички свързани тракове и получаваш един трак които е целият (е почти целият) път
      8. изтриваш ненужното и запазваш по някакво описателно име готовият трак
      Дано да става ясно че не ме бива в писането
      Поздрави
      Сашо

      Коментар


      • #4
        Благодаря ти Сашо. Качих трака на GPS-а разбира се. Все още не съм ходил по този маршрут.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X