Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безбог

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безбог

    Една сутрин, в първите дни на септември, решихме да видим има ли път до х.Безбог. Отговорът е да - има, но тъй като отдавна има лифт, почти никой не ползва пътя до самата хижа. С лифт е по-бързо, по-лесно и по-евтино. Но както имаше някъде из форума една дефиниция: Офроудът е на трудния, най-бавния и най-скъпия начин да отидеш от точка А до точка Б.

    Тръгнахме от Добринище към лифта (по асфалт), подминахме станцията на лифта отдясно и вече по път без асфалт продължихме напред. По едно време стигнахме до "Петте кьошета"!

    Ами сега?

    Направо (след по-малко от километър) се стига до бивш детски лагер, от който не е останало много. А ние сме нагоре - по стрелката. Това е верния път!


    Пътя е доста приятен, върви в гора и от двете страни само малини и боровинки. Но като наближава хижата става каменист.


    Последни метри...




    До тук беше офроуда, т.е. возенето. Прилагам и трака. Пътя не е отбелязан на картата, има го само до разклона от първата снимка. Поне на моята версия, която имам.

    По-натам, които иска да види Пирин отблизо му трябват здрави обувки и ... малко акъл.
    Реших да се кача до връх Безбог. Ето го погледнат от хижата:


    Това е "пътеката" към върха -


    Няколко снимки и от самия връх:








    Ако някой се интересува, имам и тракове на пешеходния участък от хижата до върха. Между другото само аз и още един ентусиаст катерехме камънака до върха. Другите хора по пътеката ходеха до Поповото езеро. Мисля другия път, живот и здраве, и аз така да направя.

    Слизам надолу и сядаме в самурая. Вече слизането е по-спокойно, не е като качването. Има време и за някоя снимка.




    Прикачени файлове
    По-добре късно, отколкото по-късно.

  • #2
    До: Безбог

    Браво!
    Много красиви снимки си направил.
    Преди време с Патрула и аз се опитах да направя същото упражнение, но ранна пролет и както долу печеше приятно, така горе имаше ЯКО сняг.Толкова хубаво се набримчихме в една преспа, че направо не ми се спомня какъв вятър ни духа и какъв студ брахме.
    Гледам, обаче ти си улучил подходящото време.

    Поздрави.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      До: Безбог

      Страхотно. Точно за такива разходки съм си купил жипа.
      Догодина и аз отивам. Благодаря за трака.

      Коментар


      • #4
        До: Безбог

        Много красиво!Благодаря!
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #5
          До: Безбог

          Ентусиаст . Ако беше с лифта какво щеше да ти остане от качването до хижата - нищо. Аз в края на август се качих до хижата с лифта и от втората станция като заплющя един дъжд - добре че бях оборудвал цялото домочадие с дъждобрани. До върха изобщо не посмях да тръгна с малките.
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар


          • #6
            До: Безбог

            Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
            Ентусиаст . Ако беше с лифта какво щеше да ти остане от качването до хижата - нищо. Аз в края на август се качих до хижата с лифта и от втората станция като заплющя един дъжд - добре че бях оборудвал цялото домочадие с дъждобрани. До върха изобщо не посмях да тръгна с малките.
            До върха с деца по-добре недей. То и с възрастен по тоя камънак лесно може да стане беля.

            Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
            Страхотно. Точно за такива разходки съм си купил жипа...
            И аз!
            По-добре късно, отколкото по-късно.

            Коментар


            • #7
              До: Безбог

              Моите са като козички. Предния ден ги опнах до Вапските езера и нямаше проблем.
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • #8
                До: Безбог

                Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                ...
                По-натам, които иска да види Пирин отблизо му трябват здрави обувки и ... малко акъл. ...
                Подсети ме преди години как с един приятел качихме върха БОСИ, на една мома англичанка с въпросните Здрави Обувки и изкочиха Очите

                Браво за разходката и споделянето, мястото е разкошно!

                Коментар


                • #9
                  До: Безбог

                  Това за "най трудния, най-бавния и най-скъпия начин да отидеш от точка А до точка Б" в оригинал е казано за ветроходството,но и за офроуда идеално пасва.Всичко това ми напомня как преди години един приятел казал на баща си-"татко,качих се на най високия връх на Балканите-Мусала.",а той "и какво,пари донесе ли от там?Какво като си се качил."/Нямам нищо против парите/.А иначе -браво!
                  Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                  Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                  Коментар


                  • #10
                    До: Безбог

                    Някой би ли казал колко е трудно трасето?
                    Може ли не подготвен джип да се качи до хижата?
                    Аз мисля да се кача с golf.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Безбог

                      Около 300 метра преди хижата са проблемни, но с твоя Голф ще минеш.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Безбог

                        Пътя разрешен ли е за МПС?
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          До: Безбог

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Пътя разрешен ли е за МПС?
                          От разклона нагоре пътя навлиза в парк Пирин и официално е забранен за автомобили, кето не пречи на някои "местни" да се качват всеки уикенд. Добре е да се обадите ня охраната на Прака, но и да не го направите ако не замърсявате и не "орете" ливадите проблем няма да Ви направят, най-много забележка и да Ви подканят да си ходите. Поне досега беше така.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            Знам, че темата е доста стара, но живо ме интересува ако това лято вече някой се е качвал - с Honda HR-V (I-ва генерация) докъде може да се качи човек посока хижа Безбог? На снимки от 2021 г. горе има Golf, някакъв бус и други коли, но към момента дали е възможно?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X