Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до хижа Мазалат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до хижа Мазалат

    Вчера решихме със съпругата да се качим (с кола) до хижа Мазалат. В началото на трасето видях група от три (доста по-сериозни) джипа с регистрации от габровска област и вероятно членове на местен (офроуд) клуб. Колегите бяха много любезни и по възможно най-дипломатичния начин изразиха притеснение, че с колата, с която съм тръгнал е малко рисково, но не и невъзможно. Въпреки това споделиха подробности за трасето и очаквани "изненади". Благодаря им (ако се разпознават) за напътствията и информацията и да споделя, че Дачко се изкачи до горе без нито веднъж да опре или удари, нито нагоре, нито надолу, въпреки, че последните 500 метра горе леко ме препотиха.
    Поздрави.
    Прикачени файлове

  • #2
    Е все пак не сте баш с кола . Хубаво място е там, при ходенето ми с паджерото последните два километра имаше 50 см сняг, и аз се припотих тогава, но се качих без проблеми. Гледката горе е супер.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Страхотно място за разнообразие и отмора. Някой ден ще го пробвам това изживяване с колата и аз.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от pozdravime1 Преглед на мнение
        Страхотно място за разнообразие и отмора. Някой ден ще го пробвам това изживяване с колата и аз.
        Точно с кола недей
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Най-лошото е да отидеш с кола

          Коментар


          • #6
            Тази събота дойде реда и на тази хижа. Мястото наистина е страхотно, с чудни гледки. Храната беше на ниво, домакините любезни. Изкачихме се от махала Лъгът, което май си е официалния път. На връщане свихме по един път, който върви под билото в посока изток. В началото беше хубав горски път, после изведнъж стана макадамова магистрала. Тъкмо се притеснихме, че ще има заключени бариери и минахме покрай една - беше отворена. После последва изкачване в посока паметника на Митко Палаузов или каквото е останало от него. Оттам покрай хижа Партизанска песен хванахме друга горска магистрала и се спуснахме към село Ясеново. Отново късмет с бариерите.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_141033.jpg
Прегледи:102
Размер:732.6 КБ
ID:6962760 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_141030.jpg
Прегледи:96
Размер:731.2 КБ
ID:6962761 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_141036.jpg
Прегледи:96
Размер:860.8 КБ
ID:6962762 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_141040.jpg
Прегледи:103
Размер:930.8 КБ
ID:6962763 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_141027.jpg
Прегледи:96
Размер:774.4 КБ
ID:6962764 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_143609.jpg
Прегледи:95
Размер:820.9 КБ
ID:6962765 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_143612.jpg
Прегледи:95
Размер:760.3 КБ
ID:6962766 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_143615.jpg
Прегледи:95
Размер:766.4 КБ
ID:6962767 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_143626.jpg
Прегледи:94
Размер:803.4 КБ
ID:6962768 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240413_143619.jpg
Прегледи:94
Размер:767.3 КБ
ID:6962769
            Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

            Коментар


            • Delyan.Dimitrov
              Delyan.Dimitrov коментира
              Редактиране на коментар
              Ето приблизително точките на алтернативния път - тук се отбивате от пътя за хижата: https://maps.app.goo.gl/bCvTc9aakpyEhyZu9 , тук има бариера: https://maps.app.goo.gl/brNkScTPM2qdG6dw8 , тук се излиза на пътят за паметника: https://maps.app.goo.gl/dT6MutzychuECX4z8 . В голямата си част е обработен и насипан с макадам, подозирам, че е пак за някое ловно стопанство. Табели не видяхме никакви.
              Последно редактирано от Delyan.Dimitrov; 16-04-24, 10:06.

          • #7
            Добре сте се разходили. Как е пътя от Узана до Ясеново, с паркетник ще мина ли. Не че не съм го минавал 2-3 пъти, но с мотор и отдавна, а установявам че където ми се струва магистрала с мотора после малко зор с джип. А сега съм с Маверик 2, дето не е и много джип. Миналата година тръгнах по него, че бях на Узана, но още в началото има едни бабуни скали и не ми се лазеше, минах 100 метра и се върнах. Но бяхме и 4 човека и все пак имах загуба на височина.
            п.п. Преди имаше бариера преди Ясеново, има ли я още?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Тая магистрала я не съм минавал по нея. Аз говоря за пътя от хижа Партизанска, но сегашното и име е Узана. От там съм слизал до Ясеново. Но когато правиха вятърния парк разширяваха пътища и този вероятно е правен тогава. През него гаранция ще мина без проблем. Имам спомен, че преди няколко години имаше накаква инициатива да прокарат път от юг, за да идват на ски от Стара Загора и региона. Може би това е точно от тогава.

            • Delyan.Dimitrov
              Delyan.Dimitrov коментира
              Редактиране на коментар
              А, явно аз не съм разбрал правилно. Съжалявам.
              Но много е вероятно пътят, за който говориш, да се включва в нашия. Особено щом си минал през долната бариера.
              Последно редактирано от Delyan.Dimitrov; 16-04-24, 11:16.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Хубаво е, че видях и магистралата, определено ще мина от там. Грешката идва от сходните имена на хижите, но това го знаят местните. Едната е Партизанска, сега Узана, другата е Партизанска песен. Вече 10 години, откакто продадох мотора и аз съм позабравил пътищата, а те са доста омешани с дърварски такива. Затова и питам, инфото е ценно.

          • #8
            Ако друг път се разхождате из района, има много готин и лек път от стената на язовира до паметника на Митко Палаузов, минавал съм го много пъти с Паджерото. От горната страна на язовира има хубави полянки. Трябва да тръгнете от Габрово.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #9
              Здравей Асен. Благодаря за информацията. този път ни е в плана. Със сигурност ще го подкараме.
              Имаш ли представа, дали пътят, който върви долу до водата е проходим ?

              Коментар


              • #10
                Има път до водата и от двете страни, но по-използваем и пълен беше от лявата страна на стената, гледано към язовира, би трябвало да се пада от юг, югоизток. Но преди няколко години пуснаха в експлоатация надстройката на язовира и правиха нов път, стария остава под вода при напълване. Не съм минавал по него, но поне в началото от горната страна на язовира изглеждаше широк. Стария беше за мотор и АТВ. Иначе от стената до горната страна през Тодорчетата си е частично и асфалт, може и с кола да се мине. Той върви през билото.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #11
                  Благодаря ти.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X