Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

    След повече от 2-месечна принудителна пауза, през която камиончето беше в бокса, днес най-после стана възможно да се покара и да се провери при реални условия направеното.

    Поради информациите за повечко сняг по другите планини, набелязаният маршрут беше в Стара планина над Бухово, където по южните склонове сняг няма. Което обаче не можеше да се каже за северните ...

    На стартова позиция на добре познатата писта с Тойотата на Ники (huko)



    Я да си го снимам, както го е оправил Гого Флекс, че влезе ли в гората ...




    Ей, по-отдалеч изглежда все едно не е срещал дървета. А пък разни папараци да не видят ...






    За разгрявка - едно изкатерване по улея, който май нещо е започнал да прилича на магистрала. Поредното доказателство, че от снимка или видео не винаги можеш да си създадеш представа за наклоните.

    Преди да се спуснем към газопровода - малко оглед на подкалниците







    E, траялките няма да ги впечатлим, но като за нашите цели става.

    По-нагоре и от северната страна не е като да не се намираше по малко сняг ...




    Нищо особено тежко, но достатъчно за да пречи на моменти.
    Ама има и по-лошо от сняг. Примерно разлигавена калчица с малко трева. Пропуснахме една отбивка и отпердашихме по моторджийски трак нагоре по стръмен баир. Тъкмо се бях усетил, че не сме на прав път и чух Ники да се хвали по радиото, че за малко щял да пробва на живо новата клетка на Тойотата ...

    Побързах да се спусна обратно по току-що изкатерения баир. От високо видях, че Тойотата е на равно място и всичко е нормално. И докато се чудех къде Ники е успял да се изсуче странично на склона го установих на собствен гръб. на място, което преди няма 5 минути бях претичал без проблеми на изкачване. Задницата на Патрула се плъзна по хлъзгавата кал, завъртях се странично и същевременно се свлякох назад в една гънка на релефа. Слава богу, мястото не беше от страшните, пък и Патрулът е много стабилен на странични наклони.

    Върнахме се на правилния път, който обаче тръгна по северен склон и на места Баба Марта беше натрупала прилични преспички. Страничен наклон + пряспа от тежък мокър сняг, който навдига джипа може да създаде проблемчета. Като например да плъзне джипката извън пътя ...



    Ама като наблизо има дебело дърво, а на носа лебедка - проблемите се решават бързо. Ако пък има и кой да увисне на степенката за разкош ...




    След като отработихме тази ситуация, без по-нататъшни проблеми се спуснахме до Елешница.




    Понякога се налага да се придвижваш и с вратите напред ...




    След това - газ, газ, газ и през с. Ябланица се изнесохме към ловен дом Търсава, за да хапнем




    След почивката направихме едно разузнаване с бой по посока северната страна на газопровода. Е, очаквано! Не ставаше. По-голямата част от трасете беше със снежна покривка, а останалата беше преградена с нападали/счупени дървета.

    Времето беше вече напреднало, поради кщоето направихме един "кръгом" и бързичко се изнесохме към София.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

    Браво колега, хубаво откриване на новият пролетен сезон ,а както обикновено интересен разказ и то с малко екшени ,ама добре че всичко мина благополучно.
    чакаме скоро и други репортажи от теб колега.

    Коментар


    • #3
      До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

      Добре сте се разходили! Машините са се представили отлично!

      Коментар


      • #4
        До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

        От снимката на Ники се вижда добре, че по улейчето май има доста трафик

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

          На Търсава съм бил много е хубаво много добра разходка

          Коментар


          • #6
            До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

            Колеги заповядайте във Видин.Всяка неделя си организираме по нещо весело.Ще се радваме ако уважите поканата ни.

            Коментар


            • #7
              До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

              Първоначално публикуван от ceci7312 Преглед на мнение
              Колеги заповядайте във Видин.Всяка неделя си организираме по нещо весело.Ще се радваме ако уважите поканата ни.

              Благодаря за поканата, ама малко далечко ще дойде за неделна разходка.
              Пък и като гледам снимките от последните ви разходки, теренът при вас не е точно мой тип. Резултатът от карането на силно заблатен терен с тежко камионче ми е предварително известен - още с влизането движението е най-вече в посока надолу ...






              В по-дълбока вода вече влизам само ако ме вкарат зорлем с ленти или просто нямам друг избор.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                Имаме си фадрома,а и бригадата е голяма и мн. сплотена ще помагаме.

                Коментар


                • #9
                  До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                  Чавдо, especially 4 u ще направим съботна разходка, само се реши.
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                    Абе пичове имате такива готини жипки,а ви е страх от малко кал...
                    Ние имаме и по леки маршрути вие само елате

                    Коментар


                    • #11
                      До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                      Първоначално публикуван от jiropi4a Преглед на мнение
                      Абе пичове имате такива готини жипки,а ви е страх от малко кал...
                      Ние имаме и по леки маршрути вие само елате
                      За другата събота сме спретнали готин терен и за каране и за софра.Има и каде да се пренощува.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                        Първоначално публикуван от jiropi4a Преглед на мнение
                        Абе пичове имате такива готини жипки,а ви е страх от малко кал...
                        Страх ... мммм ... малко силно казано Виж, ако кажеш, че не виждам смисъл да пробвам дали джипът ми е амфибия, със сигурност ще уцелиш десятката. Вече горе-долу знам какво може и какво не може колата ми и едно от нещата, които със сигурност НЕ може да прави, е да плува в блата.
                        Със сигурност знам и че на мен не ми е кеф след по-дълго топене в дълбоки локви да изгребвам с шепи кал от калниците, да свалям да мия задръстен радиатор и да сменям виско муфа, щото топенето в дълбока вода май не им допада много.


                        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                        Чавдо, especially 4 u ще направим съботна разходка, само се реши.
                        Благодаря за покана. За съжаление, през следващия месец едва ли ще мога да мръдна на някъде с преспиване. Имам майстор в къщи ...

                        Иначе, с удоволствие бих завъртял из вашия ъгъл на България, стига да има интересни места, различни от крайречни блата.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Леко разтъпкване над Бухово - 29.03.09

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Страх ... мммм ... малко силно казано Виж, ако кажеш, че не виждам смисъл да пробвам дали джипът ми е амфибия, със сигурност ще уцелиш десятката. Вече горе-долу знам какво може и какво не може колата ми и едно от нещата, които със сигурност НЕ може да прави, е да плува в блата.
                          Със сигурност знам и че на мен не ми е кеф след по-дълго топене в дълбоки локви да изгребвам с шепи кал от калниците, да свалям да мия задръстен радиатор и да сменям виско муфа, щото топенето в дълбока вода май не им допада много.




                          Благодаря за покана. За съжаление, през следващия месец едва ли ще мога да мръдна на някъде с преспиване. Имам майстор в къщи ...

                          Иначе, с удоволствие бих завъртял из вашия ъгъл на България, стига да има интересни места, различни от крайречни блата.
                          Поласкани ще сме да ни уважиш когато имаш вазможност.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X