Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

    Да, там не бяхме ходили. Планувано беше за днес(виж датата на публикацията).
    Освен това камиончето се сдоби с нова кормилна кутия - трябваше да се изтества.

    И така:
    София -> Бухово -> хижа Мургаш -> връх Мургаш - > с. Чурек -> София


    Непосредствено над Бухово:



    Сложих си червен калник, ей така, за щастие. Специален подарък от Цецо ( c_gul )


    Природа братче:



    Навигаторката:


    А това ми е любимото упражнение:



    Какво виждате вътре в камиончето? Колело? Не просто колело - това е устройство за аварийно-спасителна дейност. Ако се случи нещо с кораба майка - газ до най-близкото село за помощ. Спасителната капсула.



    Хижа Мургаш:





    Разходка из района около хижата:


    През това време английската УАЗ-ка си взима дъх с широко отворен...капак:

    Скоро май ще си поръчвам нова вискомуфа за вентилатора.






    И както си се разхождахме - честито на печелившите:







    Не, не спечелихме безплатно паркинг място, а уборка на района(ала велик е нашият войник )





    Бяха ми останали малко чували от почистването на връх Ботев. Успяхме да напълним два:




    Строително-ремонтната група, както и някои други "минувачи", бяха пили странен коктейл - бира, нескафе, двутактово и четиритактово масло и малко вода. А вместо маслинки - свещи. Не от "романтичните" свещи, а свещи за бензинови двг.

    Метнахме боклука в камиона и потегляме към връх Мургаш:




    Последно редактирано от Lazar; 28-09-08, 22:52.

  • #2
    До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

    Здравейте!Искам да поздравя Lazar направеното от него-за почистването на района-по това си личи кой обича природата.И аз гледам да нося по някое пликче с мен за да посъбера малко от боклука на "боклуците",но чак с чувал да се разкарвам не съм се сещам,но като гледам май ще трябва и аз да го направя...Поздрави за хубавият излет и за стореното...!
    Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!

    Коментар


    • #3
      До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

      По пътя към върха ни посреща Голямата Мъглявина:






      Добре, изкачихме се. Носехме вода за хората работещи на Метеоритната станция.


      Изглеждаше обаче, че няма никой. Викнах няколко пъти - нищо. Само кучето пазач ни лаеше. Реших да звънна на Алекс Марков, щото нали се е качвал n-пъти, като си мислех, че знае телефонния номер на на някой от метеоролозите. Защо ли? Ами за да решим дали да ги изчакаме( по скоро да се събудят ) или да си продължаваме по пътя.



      Решихме да ги изчакаме. Междувременно се поснимахме:




      Е, добре че почакахме. Появи се един от служителите там - Николай. Поговорихме, оставихме му водата и...по живо, по здраво.

      Следва продължение...

      Коментар


      • #4
        До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

        Браво бате Лазо!
        Гордеем се с вас!
        Ама освен кормилна кутия, що не се хвалиш и с нови гуми (BFG AT) и нови джанти - небезизвестните Black Modulars...

        Коментар


        • #5
          До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
          ... Реших да звънна на Алекс Марков, щото нали се е качвал n-пъти, като си мислех, че знае телефонния номер на на някой от метеоролозите. Защо ли? ...
          Бях над Чуипетлово, с почти Нулево покритие, но сега разбрах кой се е обаждал - Хубава разходка, Браво за репортажа и за Добрината

          Коментар


          • #6
            До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

            Към село Чурек. Мда, страхотни гледки:


            Т'ва к'во беше, така и не разбрахме:




            Аре пусни ми фаровете, а?


            Паметник


            Постепено изчисти:


            Да, и тук вече колоездачът ме води с 2 минути разлика:


            Добра е, няма стигане:



            Докато не свърши горивото :






            Всичко което съм успявал да счупя, винаги е било на уж софт-барбекю разходки...Взех превантивни мерки:


            След кратка почивка продължаваме към с.Чурек:


            Ей го е:








            Ооо, мацко, здрасти! Аре да пием кафенце?



            Центъра на село Чурек. Почивка и обратно към Софето...по магистралата...








            Край.

            Коментар


            • #7
              До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

              Респект.Семейство за образец сте

              Коментар


              • #8
                До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                ...Ама освен кормилна кутия, що не се хвалиш и с нови гуми (BFG AT) и нови джанти - небезизвестните Black Modulars...
                Гумите не са нови, вече станаха на 1 годинка. Виж, модуларките и железарията - да, сефтосахме ги.

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Бях над Чуипетлово, с почти Нулево покритие, но сега разбрах кой се е обаждал - Хубава разходка, Браво за репортажа и за Добрината
                Да, зле беше връзката. А добрината беше по предписание от други теми във форума.

                Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                Респект.Семейство за образец сте
                Мерси, но не позна! Да поясня, та да не стават ексцеции

                Коментар


                • #9
                  До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                  Много добра разходка сте направили Мургаш ми е любима дестинация
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    Много добра разходка сте направили Мургаш ми е любима дестинация
                    И мен много ми харесва,но Владе чудя се как за толкова малко време СЕЛЯНДУРИТЕ успяха да направят тая кочина мамка му.Като бяхме преди месец нямаше никви баклюци

                    Коментар


                    • #11
                      До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                      Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                      И мен много ми харесва,но Владе чудя се как за толкова малко време СЕЛЯНДУРИТЕ успяха да направят тая кочина мамка му.Като бяхме преди месец нямаше никви баклюци
                      Като са я зарязали хижата и вече всеки сам се разпорежда
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                        Браво, Лазаре!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                          браво на тебе , за момичето жал ме хвана
                          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                          Коментар


                          • #14
                            До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                            ехоо ! привет от станцията на връх мургаш ! таман се регистрирах и 4ета тук и ми е трудно да пиша на кирилица ама ще свиквам алберт съм с петрана - дежурните на станцията. май трябва да ви кажа,4е вътре трудно се 4ува и ако сме навътре по разли4ни помещения и агрегати хептен не се 4ува. молба свирете пове4е и ще знаем,4е е за нас.има джипове,които не дават да ги припарим сърдят се и заплашват. затова поиз4акваме,4е не е приятно да видиш дуло насреща.... нали се сещате ,4е се вардим.има много лоши слу4ки тук,но няма да ги пиша сега. а трябва за такива хора ,като вас да си оставим 2 служебни телефона с молба да звъните само по нужда и без прогнози за време.в сайта sinoptik.bg понеже ставамв на 2 4аса и не ни достига сън.по принцип само 1 телефон седи на станцията и се сменя според хората 0886990224.на този тел.отговарят николай или алберт .зависи кой е горе. 0886990522 отговария жоро. за сега това е .пак ще пиша.!поздрави на планинарите.ние сащо 4истим

                            Коментар


                            • #15
                              До: До връх Мургаш (с елементи на екологична дейност)

                              Ха, не бяхте ли двамата преди години на Мусала?
                              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                              Opel Frontera V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X