Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

    Здравейте, планирам разходка до х.Тъжа. Информацията, която съм получил от форума е че пътя от с.Тъжа до х.Тъжа е проходим с лека кола. А от х. Тъжа към вр. Ботев дали ще се добера с лека кола? Колата си е сравнително висока и е виждала доста големи екстреми
    Светът на Владо

  • #2
    До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
    Здравейте, планирам разходка до х.Тъжа. Информацията, която съм получил от форума е че пътя от с.Тъжа до х.Тъжа е проходим с лека кола. А от х. Тъжа към вр. Ботев дали ще се добера с лека кола? Колата си е сравнително висока и е виждала доста големи екстреми
    До х.Тъжа няма пролем с известно внимание на места,но от там нататък поне на мен ми е известен само тесния и на моменти доста екстремен път наречен"пътя на Гандалф".Според мен е почети невъзможно да минеш с лека кола от там,а по-прясна информация от миналата седмица от хижаря на х.Тъжа,а именно че този път май някой го е гърмял както се изрази човека и май не е проходим с нищо....
    Имай предвид че ако тръгнеш по-пътя на Гандалф връщане назад няма и ако се окаже че пътя на 1км. примерно става непроходим,направо не те виждам....Затова добре премисли и поразпитай местните ,за да не береш ядове.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

      Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
      Здравейте, планирам разходка до х.Тъжа. Информацията, която съм получил от форума е че пътя от с.Тъжа до х.Тъжа е проходим с лека кола. А от х. Тъжа към вр. Ботев дали ще се добера с лека кола? Колата си е сравнително висока и е виждала доста големи екстреми
      До х. Тъжа може да се стигне с лек автомобил, но заслужава ли си да се троши, аз лично ако не ми се ходи с джипа, по бих се качил с планински велосипед. За Вас си решавате, ако тръгнете до Тъжа внимание на последния участък след станцията на МВР Стара Загора... разклона за Кадъмлията до хижата.
      Колкото до Ботев нека кажат и други колеги ходили тази година но не е за лек автомобил.
      Имаше във форума тема за пътуване до Ботев, като в защитен район и да не забравяме, че е необходимо разрешение или обаждане в участъка в Калофер. Не че ще ви спрат някъде, но да спазваме правилата.
      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

        Ясно, няма да рискувам към Ботев. А към вр. Голям Кадемлия?
        Светът на Владо

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

          От южна страна през с.Тъжа пътя е чакълест и до х.Тъжа мисля че няма да е проблем, само незнам каква ви е колата и дали сте я прежалили
          Към Ботев има път през Калофер но незнам дали става за кола.
          Към Триглав пак трябва да се качиш по същия път, но като излезеш на билото в дясно ти се пада полицейската станция, хващаш пътя покрай нея и си на Триглав.

          Иначе само информативно, миналата година като си почивахме на Табите ненадейно изкочи един Мерцедес Вито и то от северния път през Острец (Априлци) а там е лунен пеизаж на места, дори и с мотора като карам нагоре оставам без ръце, гледахме и не вярвахме, а човека каза че не му се минавала Шипка за към Ст. Загоре и решил да пробва оттам
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
            От южна страна през с.Тъжа пътя е чакълест и до х.Тъжа мисля че няма да е проблем, само незнам каква ви е колата и дали сте я прежалили
            Към Ботев има път през Калофер но незнам дали става за кола.
            Към Триглав пак трябва да се качиш по същия път, но като излезеш на билото в дясно ти се пада полицейската станция, хващаш пътя покрай нея и си на Триглав.

            Иначе само информативно, миналата година като си почивахме на Табите ненадейно изкочи един Мерцедес Вито и то от северния път през Острец (Априлци) а там е лунен пеизаж на места, дори и с мотора като карам нагоре оставам без ръце, гледахме и не вярвахме, а човека каза че не му се минавала Шипка за към Ст. Загоре и решил да пробва оттам
            Колата е прежалена Тя си е офроуд машина (почти - хаха) Използвам я само за офроуд Щом Вито е стигнало до Табите има ли смисъл и аз да се пробвам от х.Тъжа до Априлци? Колата е Астра и е с високи пружини.
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
              Колата е прежалена Тя си е офроуд машина (почти - хаха) Използвам я само за офроуд Щом Вито е стигнало до Табите има ли смисъл и аз да се пробвам от х.Тъжа до Априлци? Колата е Астра и е с високи пружини.
              Тази година още несъм минавал натам, може би този уйкенд ще се опитам и ако не е късно ще ти кажа
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Тази година още несъм минавал натам, може би този уйкенд ще се опитам и ако не е късно ще ти кажа
                А от миналата година как е била ситуацията? В смисъл леко леко дали имам шанс? Все пак Витото е с доста голямо междуосово разстояние и би трябвало да му е било по-трудно
                Светът на Владо

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                  Честно да ти кажа преценката ми за 4 колесно мпс сигурно няма да е точно защото аз гледам нещата от мотора
                  като цяло пътя е доста каменист и на места има масивни скали. На места са доста изпъкнали и остри и може да удариш нещо отдолу по колата или пък има голяма разлика между ляватя и дясната страна на пътя. Има и доста стръмни завои на 180 градуса за които определено иска инерция. Ако астрата ти наистина е доста повдигната може и да успееш, знам ли
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                    Астрата съм я виждал в дайствие,така че щом Вито е успяло,няма да имаш проблем
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                      Колега Vladoniki давай смело аз също се каня да мина по същия маршрут само че с лада 7-ца която също използвам само за офроуд.
                      Като направиш разходката драсни един ред да кажеш има ли някякви проблеми с преминаването.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                        С кола недейте.ако все пак решите звънкайте да помагаме.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                          С кола недейте.ако все пак решите звънкайте да помагаме.
                          Репортаж ще има Ако хептен закъсам мога ли да разчитам на помощ от Априлци?
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                            Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                            Репортаж ще има Ако хептен закъсам мога ли да разчитам на помощ от Априлци?
                            А подкрепа не искаш ли ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за х.Тъжа и вр. Ботев

                              Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
                              А подкрепа не искаш ли ?
                              в смисъл съпровождаща

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X