Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходене до 7-те Рилски езера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ходене до 7-те Рилски езера

    Здравейте колеги.
    Имам нужда от малко помощ, свързана с близки мои планове за разходка. Както пише и в подписа ми автомобила ми е Нисан Терано 2. Без лифт, лебедка или "джак" но с хубави гуми, а именно Йокохама Геолендър.

    Въпроса ми е, дали мога да се кача с него до рилските езера, като изходната ми точка е Паничище. Другото важно е, че ще бъдем 4 човека и евентуално барбекю . Джипката е в идеално състояние, но все пак не е потготвена за Офф-Роуд в истинския смисъл на думата.

    Ще бъда благодарен за информация "от извора" т.е. от хора, които са минавали по маршрута.
    Последно редактирано от Kalinkata; 12-07-08, 01:50.

  • #2
    До: Ходене до 7-те Рилски езера

    Минавал съм по маршрута пеша и не знам неподготвено Тераното с АТ гуми и без лебедка дали ще се качи, тоест, доста се съмнявам. Може би в идеални (сухи) условия да има шанс.
    Аз лично дори и с калните 33ки не бих се пробвал сам.
    За състоянието на пътя към момента нямам представа. Нека колегите да кажат.

    ПП С това "ходене" в заглавието темата изглежда все едно става въпрос за ходене пеша. Може би "как е пътя до 7-те Рилски езера" ще предизвика повече отговори
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Ходене до 7-те Рилски езера

      Не трябва да имаш никакви проблеми. Не съм имал такива с абсолютно неподготвен джип още преди 2 години. А оттогава май пътя са го направили на магистрала. Нали правят лифт там.

      П.П. Става въпрос за пътя до хижата. Нагоре до самите езера аз не бих опитвал да ходя с джип. Не защото не може да се мине ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Ходене до 7-те Рилски езера

        Пеша е по добре и за тебе и за Рила

        Коментар


        • #5
          До: Ходене до 7-те Рилски езера

          Ако не се лъжа, Йори с Голф 2-ка се беше качвал, така че Тераното няма да има проблеми.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Kак е пътя до 7-те Рилски езера

            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
            Здравейте колеги.
            Имам нужда от малко помощ, свързана с близки мои планове за разходка. Както пише и в подписа ми автомобила ми е Нисан Терано 2. Без лифт, лебедка или "джак" но с хубави гуми, а именно Йокохама Геолендър.

            Въпроса ми е, дали мога да се кача с него до рилските езера, като изходната ми точка е Паничище. Другото важно е, че ще бъдем 4 човека и евентуално барбекю . Джипката е в идеално състояние, но все пак не е потготвена за Офф-Роуд в истинския смисъл на думата.

            Ще бъда благодарен за информация "от извора" т.е. от хора, които са минавали по маршрута.
            Здравеи колега,нямаш никакви проблеми,пътя е идеялен даже за неподготвен джип.А ако случаино имаш някакви трудности,аз сам от Дупница можеш да разчиташ(както и всички останали)0898532785 КИКО.
            0898532785-КИКО

            Коментар


            • #7
              До: Ходене до 7-те Рилски езера

              Миналото лято се качих до хижата с Гранд Чероки обут с Кобри без проблем......Относно това кое е по добре за Рилата......Там сега "ходи" толкова много тежка строителна техника, че една джипка надали ще "се усети"....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Ходене до 7-те Рилски езера

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Миналото лято се качих до хижата с Гранд Чероки обут с Кобри без проблем......Относно това кое е по добре за Рилата......Там сега "ходи" толкова много тежка строителна техника, че една джипка надали ще "се усети"....
                Пътят от х. "Пионерска" до х. "Рилски езера" е "обработван" с булдозер. Големите камъни по него, които преди 2 години можеха да оставят някого с пробит картер, вече ги няма. Пътят си е направо като магистрала.
                Само като се качвате, внимавайте да не ви отнесе някоя от джипките, возещи туристи, защото на спускане някои от тях си правят скоростни отсечки.
                Ходене пеша по този път ще е по-скоро проява на мазохизъм. Движението е доста оживено и ще се гълта много прахоляк. Само джипките, превозващи туристи срещу заплащане, бяха около 15 ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Ходене до 7-те Рилски езера

                  Жалко

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ходене до 7-те Рилски езера

                    Колеги, благодаря ви за информацията и предложената помощ. Надявам се да се видиме на Смолян другата седмица, за да имам възможността да почерпя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ходене до 7-те Рилски езера

                      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                      Колеги, благодаря ви за информацията и предложената помощ. Надявам се да се видиме на Смолян другата седмица, за да имам възможността да почерпя.
                      пътя е ного добър надявамсе да нямаш проблеми успех
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ходене до 7-те Рилски езера

                        Миналата година като се качвах видях горе Фиат Панда. И все пак пътя съвсем не беше за подценяване, особено последните няколкостотин метра. Едно красиво запазено Паджеро модел около 90-та год. хората си го бяха оставили до пътя и бяха продължили пеша . Но щом казвате, че сега нещата са се пооправили, значи не би трябвало да има проблеми за Тераното
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ходене до 7-те Рилски езера

                          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                          Миналата година като се качвах видях горе Фиат Панда. И все пак пътя съвсем не беше за подценяване, особено последните няколкостотин метра. Едно красиво запазено Паджеро модел около 90-та год. хората си го бяха оставили до пътя и бяха продължили пеша . Но щом казвате, че сега нещата са се пооправили, значи не би трябвало да има проблеми за Тераното
                          штом качих газ 53 горе тая година представиси
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X