Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към вр.Мургаш от с.Потоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Към вр.Мургаш от с.Потоп

    Днес по обяд със съпругата решихме да се поразходим. Избрахме да се качим до вр.Мургаш, но по нов за нас път започващ от с. Потоп. Известно време карахме по пътя в картата на Събин, след това се отклонихме по някакъв изоставен дърварски път, като мислехме, че оттам ще има връзка нагоре. Наложи се да си правим път през една не много дълга локва с дълбока тиня в нея. Не исках да рискувам директно преминаване, защото бяхме сами, а все още не съм се престрашил за лебедка. Използвахме зарязани от дърварите цепеници, с които направихме нещо като мост върху тинята. Преминахме успешно, по натам бурените по пътя бяха по-високи от предния капак на джипа, накрая пътя изчезна и продължихме през поляни и храсталаци нагоре в безуспешно търсене на връзка нагоре. Като не стана работата се върнахме и се качихме по "царския път". От високо гледахме как природата полива София, я ние горе останахме на сухо. Стигнахме върха и се видяхме с познатите ни метеонаблюдатели Алберт и Петрана. За разнообразие се прибрахме през с.Чурек. Ето малко снимки и едно мини клипче от разходката.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

    Радвам се че отново си имал възможността за разходка и то приятна ,като чета и гледам.Скоро се надявам да разкършим джипките заедно.Поздрави и успех.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

      Много приятна разходка сте направил.
      Ако някой друг ще ходи скоро към мургаш да се обади, с удоволствие ще му правя компания.
      One Planet, One Internet!
      We Are All Connected!

      Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

      Коментар


      • #4
        До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

        и аз не съм ходил там.от снимките виждам чее много красиво.Бих тръгнал и аз по този мършрут,много ме кефи

        Коментар


        • #5
          До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

          Колеги, с удоволствие ще участвам в организирана разходка в района на вр.Мургаш. За съжаление планирането на каквито и да е мероприятия при мен стана проблем (потрошиха ме от изненадващи командировки в последните месеци). Засега се очертава да съм свободен на 07 юни(ще съм 90% сигурен в четвъртък) и ако има желаещи, Мургаш ни зове. Гарантирам поне 50км. приятен off, може да изследваме и други пътчета-в района са безброй. Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

            Жалко, че не сме се засекли пак. Вчера и аз се мотах из района, а не забелязах Фордчето ти
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

              Много приявтан разходка сте си направили, браво.
              Пътя от Потоп проходим ли е с висока лека кола? На картата е 4f, а и по снимките не изглежда зле. А варианта от Бухово към вр. Мургаш как изглежда, ако някой има информация?
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                Много приявтан разходка сте си направили, браво.
                Пътя от Потоп проходим ли е с висока лека кола? На картата е 4f, а и по снимките не изглежда зле. А варианта от Бухово към вр. Мургаш как изглежда, ако някой има информация?
                От Бухово може и да се качиш с обикновена кола, но трябва наистина много да я ненавиждаш, за да и го причиниш. Не е добра идея.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

                  От Потоп по-добър ли е пътя? Иначе колицата е стара и си за оффроуд
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

                    Най-добрия път за кола е от Бухово (според мен), и от Чурек става, но само до "Зла поляна"(май така й казваха) Ако продължиш по-нагоре е много вероятно да счупиш нещо отдолу(има коловози и скрити в тревата остри камъни) Аз съм се качвал и с 2WD, но виж на снимките клирънса на играчката. Имаш и още една възможност-от Желява-пътя се свързва с този от Бухово и продължаваш нагоре. От Потоп има няколко неприятни изненади и не бих го препоръчал за кола.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

                      Мерси за информацията Ако някой може да помогне и с трак ще съм благодарен. Някоя невалежна събота или неделя ще пробвам от Бухово, ще пусна тема
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Към вр.Мургаш от с.Потоп

                        в момента пътя през бухово е много разбит.вчера ходих до мургаш и гарантирам,че лека кола ще одари поне да 10 места.има и много коловизи от камионите дето карат дърва.
                        Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                        Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X