Обява

Свий
Няма добавени обяви.

до връх Марагидик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • до връх Марагидик

    Здравейте. Предлагам някоя и друга снимчица от една изцяло пешеходна разходка до връх Марагидик по маршрут : кв.Острец - Христова стружна - Дългата поляна - Табите - вр.Марагидик и обратно. Тоест до Табите - пътеката от Априлци за хижа Тъжа.
    https://photos.app.goo.gl/VLwa8DrfFzTHzbYv6
    Коментар най-кратък - умопомрачителни красоти искащи много, много по-добър фотограф, но все пак доколкото може - приятно гледане !

  • #2
    От: до връх Марагидик

    Добри са снимките. Маршрута е великолепен.
    Браво!
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: до връх Марагидик

      Сериозна подкрепа, благодаря !

      Коментар


      • #4
        От: до връх Марагидик

        Тук липсват постове. Вчера писах но мистично е изчезнало.
        Много хубав пътепис и добре подбран маршрут - направо класика.

        Гледките и природата, като цяло по този мршрут са страхотни.
        Благодаря за споделеното.

        Коментар


        • #5
          От: до връх Марагидик

          Радвам се, че познавачите на региона дават такива добри отзиви за споделеното от мен. По причина, че все пак е възможно колега от форума някой бъдещ ден да се пробва и той, без да е към момента на "ТИ" с района, си позволявам да "докладвам" времената от прехода : нагоре - 3 ч. и 45 мин. / надолу - 3ч и 15 мин. и в двата случая почивките включени / отделно на върха - около 1 ч. и 15 мин.
          Горски плодове не видяхме, набрахме обаче около 2 кг. пачи крак. Змии / овчарски кучета не срещнахме.

          Коментар


          • #6
            От: до връх Марагидик

            Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
            Гледките и природата, като цяло по този мршрут са страхотни.
            Най-страхотните и спиращи дъха гледки до Марагидик са от пътя към Видимското пръскало през Турски рът и седловината Кънчовото! Хаос от побити скали и шеметни пропасти, а за фон - Северният джендем, Михова планинка, Видимското и Оджовското пръскала, Юрушката грамада, Параджика, Ушите и т. н. Който няма притеснения от хвойната и Ursus arctos, това е маршрутът! И благодарности на колегата за снимките и споделянето!

            Коментар


            • #7
              От: до връх Марагидик

              " Най-страхотните и спиращи дъха гледки до Марагидик са от пътя към Видимското пръскало през Турски рът......."
              Готвейки се за разходкатаи аз се замислих за този вариант, но реших първо да избера по-лесния и по-сигурен за успех, а живот и здраве в бъдеще ако е речено да се пробвам "за отличен" по другия подход. Защото към момента ме притесняваше най-вече ориентирането в участъка Турски рът - Кънчовото.

              Коментар


              • #8
                От: до връх Марагидик

                В този участък маркировка няма. Тук-там има пирамидки. Пътеката е силно обрасла с хвойна, но не е проблем да се следва. Явно все по-малко се използва този маршрут. Минавах по него на 13.07.2019 г. и не срещнах никого нито на качване, нито на слизане. Плътен дълъг панталон или гети ако не задължителни, са силно препоръчителни. Успех и да ни зарадваш със снимки и от този преход!

                Коментар


                • #9
                  От: до връх Марагидик

                  Хората правилно са казали : "Малко акъл трябва, ама на време да ти дойде." Ако бях питал тук за въпросния маршрут, щях да знам, че "Пътеката е ......... но не е проблем да се следва"
                  Сега един Господ само си има идея кога пак би могло да се ходи там.
                  Все пак аз и на по-малкото съм доволен, както примерно на хубава студена биричка пък била тя и без калмари. Ако е речено някой ден и калмарите ще дойдат (и обещавам - разказче и снимки с тях. )

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X