Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Врачански Балкан - планове и мераци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Врачански Балкан - планове и мераци

    По Врачанския балкан знанията са ми бегли, но отдвана тръпна за един маршрут от Лакатник през хижа Пършевица до Враца. Вертер имаше нещо писано по въпроса. А ако е повече дни, идеално ще се комбинира пак с Понор, че граничат. Масо(ПинМастър) и Румен правиха един преход Петрохан-Пробойница-Губислав също.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: Офроуд-фото-делегация в Берковския Балкан

    Питай по-конкретно, че Врачанският балкан е обширно понятие
    И Лакатник - Пършевица - Враца сме го правили.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Офроуд-фото-делегация в Берковския Балкан

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Питай по-конкретно, че Врачанският балкан е обширно понятие
      И Лакатник - Пършевица - Враца сме го правили.
      Ами по-конкретно, понеже не остана време за Врачанския балкан, имаме идея да се върнем там и да направи няколко дена тигели с интересни и красиви дестинации.
      Идеята все още е в зародиш, но нещо като да се установим за нощувка някъде на подходящо място/може дори и в самия град в хотел , или пък в подходяща хижа и т.н./Говорим да имаме изходна база , за да не се занимаваме с биваци и т.н., /особено ако решим нещо за късна есен/ и да правим тигели, като вечерно време ще се връщаме в базата за нощувка и на следващия ден пак в друга посока...
      Та няма да е излишна всяка информация, маршрути, тракове, актуална информация за състоянието на пътищата и т.н.
      За това по-конкретно става въпрос...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Офроуд-фото-делегация в Берковския Балкан

        Веднага се сещам за получена наскоро информация: Горски дом, 15 лв/човек нощувка, 5 лв/човек наем на механата с кухненската част. Ако представлява интерес, ще проуча допълнително или пък колегите от Враца и региона ще потвърдят/отхвърлят/предложат друго...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Офроуд-фото-делегация в Берковския Балкан

          За спането ОК..., но мен лично са ми по-важни дестинациите и съответно достигането им.Та ще съм супер благодарен, ако се дадат преложения кое и къде трябва да се види, също така и ако има някой и друг трак и така...
          Въобще да начертаем какво ще гледаме, къде точно ще ходим като преходи и т.н.
          За Врачанския балкан освен инфото, че е изключително красив, аз лично друго нямам.За съжаление обаче, това е твърде обща и с две думи...никаква информация.
          Затова и повдигнах въпроса овреме, та да направим някакъв план за действие!.
          Очаквам колегите от Враца да ударят в тази насока едно рамо...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Офроуд-фото-делегация в Берковския Балкан

            Аз съм супернеорганизиран откъм запомняне на тракове и подробности - но ако си начертаете трак мога да мина да го прогоня. Ще поровя и в памета на гармина да видя какво той е запомнил.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              Врачански Балкан - планове и мераци

              Темата тръгва от тук - http://www.offroad-bulgaria.com/show...=199927&page=2
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Врачански Балкан - планове и мераци

                С удоволствие ще помагам с каквото знам за Врачанския балкан. Ще се надявам и да имам възможност да се включа в обиколката

                Предполагам сте чели страхотните теми на verter, но ще ги сложа и тук за референция (големи благодарности на автора) - страшно красиви снимки и много полезна информация:

                Зелените дебри на Врачанския балкан

                Очарователна есен във Врачанския балкан

                Тези теми обхващат основно Базовския и Бегличкия дялове. А има и трети - Стрешерски дял. Там също има пътчета, но не толкова много.

                Преди време обикалях основно по асфалта с колата, но от както си купих Витарата успях да видя много нови гледки При всяка възможност се катеря нагоре и откривам нови местенца, на които бих могъл да ви заведа или обясня. Със сигурност има още много, до които не съм стигнал.

                Като основни места за посещение в момента се сещам за няколко, по-натам може да допълвам:

                - Връх Бегличка могила - най-високия във Врачански балкан

                - Връх Пършевица

                - Малките езерца, или локвите както ги наричат - има ги на няколко места по високите открити части и покрай тях често има коне, белоглави лешояди (които аз така и още не съм срещал)

                - Водопад Боров камък

                - Горната част на Водопад Скакля - от там се открива много хубава гледка към целия град Враца

                - Връх Околчица и местността наоколо - има рампи, които се ползват за полети с парапланери

                - Едно възвишение в местността Замбина могила, откъдето според мен се открива 360 градусова панорама към целия Балкан

                - Искри връх - качвал съм се и с леката кола там, но гледката си заслужава

                - Горната лифтова станция и един малък заслон, разположен на панорамна ливада

                - Пещерата Леденика и новия парк, който отнесе страшно много критики. Може да гледате 5D кино там


                Ще следя темата и ще добавям, когато се сетя нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Врачански Балкан - планове и мераци

                  Не е лошо да се споделя и местата за спане-хижи, хотелчета в района.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Врачански Балкан - планове и мераци

                    Реално Врачанска планина и Понор са съседи, и двете основно карстови планини, така че може 2 в 1, с по-дълги дневни преходи да се види бая нещо
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Врачански Балкан - планове и мераци

                      Пълна и подробна информация за Врачанския Балкан можете да получите в информационния център при пещера Леденика на тел.092 62 35 53 - търсите представител на ПП"Врачански Балкан". Тук работи една от най-добрите планински водачи и познавач на Балкана. Освен това в пещерата вече има и лазерно шоу, което е интересно да се види. За Хотел "Горски дом" мога да намеря номер за контакти, но е личен и не искам да го публикувам тук без разрешение. За хижа "Леденика" може да се резервира на място. Цената е около 15 лв. за стая.
                      ПП. Пропуснах да кажа че в природния парк не се гледа с добро око на движението извън пътищата поради голямата опасност от пожари. Целият регион се наблюдава с камери и е възможно да се срещнете със служители на парка.
                      Последно редактирано от Балканджи; 06-08-15, 12:54.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Врачански Балкан - планове и мераци

                        Първоначално публикуван от Ich0 Преглед на мнение
                        С удоволствие ще помагам с каквото знам за Врачанския балкан. Ще се надявам и да имам възможност да се включа в обиколката

                        Предполагам сте чели страхотните теми на verter, но ще ги сложа и тук за референция (големи благодарности на автора) - страшно красиви снимки и много полезна информация:

                        Зелените дебри на Врачанския балкан

                        Очарователна есен във Врачанския балкан

                        Тези теми обхващат основно Базовския и Бегличкия дялове. А има и трети - Стрешерски дял. Там също има пътчета, но не толкова много.

                        Преди време обикалях основно по асфалта с колата, но от както си купих Витарата успях да видя много нови гледки При всяка възможност се катеря нагоре и откривам нови местенца, на които бих могъл да ви заведа или обясня. Със сигурност има още много, до които не съм стигнал.

                        Като основни места за посещение в момента се сещам за няколко, по-натам може да допълвам:

                        - Връх Бегличка могила - най-високия във Врачански балкан

                        - Връх Пършевица

                        - Малките езерца, или локвите както ги наричат - има ги на няколко места по високите открити части и покрай тях често има коне, белоглави лешояди (които аз така и още не съм срещал)

                        - Водопад Боров камък

                        - Горната част на Водопад Скакля - от там се открива много хубава гледка към целия град Враца

                        - Връх Околчица и местността наоколо - има рампи, които се ползват за полети с парапланери

                        - Едно възвишение в местността Замбина могила, откъдето според мен се открива 360 градусова панорама към целия Балкан

                        - Искри връх - качвал съм се и с леката кола там, но гледката си заслужава

                        - Горната лифтова станция и един малък заслон, разположен на панорамна ливада

                        - Пещерата Леденика и новия парк, който отнесе страшно много критики. Може да гледате 5D кино там


                        Ще следя темата и ще добавям, когато се сетя нещо
                        Супер...ето това ми трябваше...
                        Сега вече можем да кроим планове и да чертаем тракове, а и от помощ на място никога не бихме се отказали...
                        Благодаря!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Врачански Балкан - планове и мераци

                          Ще използвам темата да добавя няколко снимки от днешната ми разходка из Врачанския балкан

                          Вчера ни се ядяха кюфтенца някъде в планината и решихме днес да се разходим по черно от Пършевица до с. Миланово и някъде по пътя да си хапнем Знаех, че близо до Миланово има една нова колибка, изградена от Дирекция на Природен парк Врачански Балкан и планирах там да ни е обяда. Пътя е лек, на много места с наредени камъни. Частта на балкана около този път ми е сравнително непозната и ми се искаше да кривнем някъде от главния път. По едно време ми се мерна един връх, встрани от пътя и се насочих към него. Според картата това беше връх Соколец - 1373 м. Знаех, че ще се открие хубава гледка, а и ще е нова за мен. Поначало се задвижихме по каменист път и после хванахме през окосените ливади. Върха е отсечен от едната страна и при изкачването малко ми трябваше, за да полетя. Добре, че си имам навигатор да ми каже да върна газта

                          Снимките са от телефон, защото няма кой да се седи да вземе апарат, но все пак се вижда нещо

                          На върха



                          Поглед от върха на север



                          На запад. Виждаше се Монтана, но сега като гледам снимката не съм я хванал



                          На югоизток. В средата на снимката е връх Козница в Ржана планина, над с. Осеновлаг



                          Ето я и колибката, където обядвахме. Има доста такива направени на различни места из балкана.





                          От с. Миланово се спуснахме по асфалт през селцата Горна и Долна Бела Речка и обратно във Враца. Малко под 100км се върза целия преход, но ми се стори че мина за секунди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Врачански Балкан - планове и мераци

                            Никои никаде ли не планува да ходи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Врачански Балкан - планове и мераци

                              Принципно ние планирахме на вилнеем из Врачанския балкан тази есен, но...това се отлага за в бъдеще поради стечението на някои обстоятелства...
                              Така, че...аз лично ще съм много радостен ако в тази тема продължава се трупат инфо, снимки и интересни дестинации, които след това да посетим!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X