Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

    С група съфорумци пък и не само, мислим да направим разходка до вр. Руй който се намира близо до гр.Трън. Разходката ще бъде заснета от екип на Хоби ТВ. Ще има доста каране по черни пътища и минаване през интересни места, по планината ще има и по хард пътеки за които иска, но като цяло разходката е с идеята да е възможна със стокови машини, не визирам сув-ове. Датата която сме определили е 27.07.2013г. Който има желание да се включи може да пише тук. Ако има и конкретни предложения за маршрути и интересни места през които да минем. След гр.Брезник нататък имам идеи за маршрута, ако някой може да предложи интересен маршрут до там нека пише. Надяваме се да се получи интересна лека към средна като трудност разходка придружена с много приятни емоции. Приемат се всякакви съвети и препоръки, само моля не спамете темата, имаме достатъчно време да се организираме добре. Не е нужно машините да са подготвени, но нека все пак са джипове. Така или иначе винаги сме си помагали на разходките, та никой няма да остане на пътя, между нас има и доста подготвени машини, затова не се притеснявайте да се включите. Няма да има тежки препятствия за да не трошим машините и да не се бавим излишно. Като фен на Вранглерите каня всички собственици на такива машини да ги съберем на тази разходка.

    В заглавието съм объркал датата, а тя трябва да е 27.07.2013 г. извинявам се предварително и ако може някой мод да го оправи.
    Последно редактирано от Ясен; 27-06-13, 18:25. Причина: грешна дата
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.08.2013 г.

    Какви хора. Пада се вторник. Но ако мога ще се разпиша с Ужаската, натам не съм ходил.

    Коментар


    • #3
      От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

      Поправена е датата и вече си се пада събота.

      Коментар


      • #4
        От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

        Ако не ми мине котка път, ще съм на линия, че Руй ми е стара мечта.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0687.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5497394
          А тия дето са без жипки може ли с таксито?А тука едно оффроуд ремарке съм изловил,някой може да си го познае!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #6
            От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

            За вр. Руй,ако се изберат подходите през с. Туроковци или с. Забел,няма проблем за стокови джипки.Трънчани ми разправяха, че и с москвич са го превземали,но сега пътищата са по-лоши.Аз специално атакувах с Чероки 2,5 дизел без проблем,при сухо време.
            Още нещо- не е зле една координация с ловците,защото имат навик да обграждат подстъпите към върха над гората и чакат дивеча, да няма пререкания.

            Коментар


            • #7
              От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

              Пускам си отпуска и идвам с най-голямо удоволствие, че с някои хора не сме се виждали, с други се забравихме, а връх Руй ми е цел от доста време
              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
              0888/00-55-37

              Коментар


              • #8
                От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                Ремаркето все още е мое Иначе пътищата към върха са ми известни, качвал съм се доста пъти и ги знам сравнително добре. Дори пътят през с.Ломница не е толкова тежък, просто е по стръмен отколкото другите споменати по горе. За маршрута след гр.Брезник ми се върти да влезем в гората малко преди село Филиповци, след това да минем през Бутройнци, Врабча, като на Врабча се отбием до водопада който е едно интересно място може да има кратка почивка там, продължим към село Банкя, оттам покрай границата да излезем някъде към трънското ждрело. На ждрелото може да обядваме, там се продават кебапчета, кюфтета и ще има и храна за който го мързи да си носи, наблизо има и ефтина механа за който не му се яде на поляната. Оттам ще продължим през село Ломница и ще се качим към хижата, тя се намира малко под върха. Към самият връх е по-стръмно и там качването ще е по желание. От самият връх се разкриват уникални гледки които не са за изпускане. За първата част от маршрута идеята ми е да тръгнем някъде от гр. Банкя, през манастира и към гр.Брезник, преди съм минавал там по маршрута село Мещица - Банкя, но беше отдавна та ако някой е по запозна с пътя нека пише.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                  А аз да питам?Цялото мероприятие горе долу колко км ще се върже?Става въпрос от София до София.Че започвам да се замислям да се включа.Дано съм в БГ тогава!Района на там не ми е познат.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                    Евентуално и аз може да се включа, ако може? Ще следя темата.
                    0899278323-0877500798

                    Коментар


                    • #11
                      От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                      А аз да питам?Цялото мероприятие горе долу колко км ще се върже?Става въпрос от София до София.Че започвам да се замислям да се включа.Дано съм в БГ тогава!Района на там не ми е познат.
                      110-115 км. в едната посока.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                        И аз предполагам, че ще е около 100 км в посока, може и по-малко. До Трън е около 70, но нали ще обикаляме по черно, ще качваме и върха та ще се увеличат малко. Няма да се кара бързо, като ще се редува черно с асвалт и няма да се усети пътя.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                          Жалко, че няма да съм тук. Много ми се идва.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                            Всички които могат да дойдат са добре дошли. Маршрутът ще бъде проходим и за неподготвени машини. Начална точка мисля да бъде кино Арена - запад, 9.30 сутринта на 27.07, за да можем 10:00 да тръгнем. Ако някой има друго предложение нека пише. При желание някой да се включи по пътя, телефона ми е в подписа.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Организиране разходка София - вр.Руй (до гр.Трън) на 27.07.2013 г.

                              Предложението е интересно и бих се присъединил.
                              Отдавна не съм ходил на язовира на Мещица, но пътя беше приличен - черен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5498578Ако има много нови SUV-та, обаче, на някой може и да му дожалее.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от mitkochanev; 03-07-13, 14:52.
                              Life is too short to drive dull cars!

                              Fight global warming !
                              ... turn on your A/С !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X