Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първата ми разходка с Рокито.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първата ми разходка с Рокито.

    Сутринта станах и видях че през нощта е валяло. След задължителната сутрешна доза кофеин, звъннах на един приятел и тръгнахме да търсим кал. Имах намерение да се разходим по брега на Дунава, но предвид че той нямаше много време, а вече бяхме тръгнали, се отказахме и се насочихме към един хълм западно от града. Там намерих едно пътче което върви диагонално по хълма и се качва на билото.

    Това съм аз възседнал кончето.

    А това е навигатора в днешния ден.

    Не след дълго се качихме на билото и оттам се разкри следната гледка.



    След това се насочихме на изток в посока към Козлодуй.



    П.П. Като гледам колко постно се получи - имам да изям още много кал докато стигна нивото отразяване на събитията на Чавдар (V93), който май се явява еталон в това отношение.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

  • #2
    До: Първата ми разходка с Рокито.

    Колега на последната снимка се вижда пясъчен остров в Дунава,пробва ли да стигнеш до него?На аватара ми съм на подобен остров но край Русе
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      До: Първата ми разходка с Рокито.

      После следва: "Първото ми закъсване с Рокито" и т.н. Дерзай, колега, зима иде!!!

      Коментар


      • #4
        До: Първата ми разходка с Рокито.

        Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
        Колега на последната снимка се вижда пясъчен остров в Дунава,пробва ли да стигнеш до него?На аватара ми съм на подобен остров но край Русе
        Засега не съм пробвал с джипката, но не би било проблем - има едно място, където водата е не повече от 75-80 см, а дъното там е равно и твърдо.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #5
          До: Първата ми разходка с Рокито.

          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
          Засега не съм пробвал с джипката, но не би било проблем - има едно място, където водата е не повече от 75-80 см, а дъното там е равно и твърдо.
          75-80см.Внимавай!!!Хич даже не е малко.А понякога и 30-40 см могат да се окажат пагубни за колата и настроението ти.Визирам случаи,в които 30-тина см дълбока рекичка с твърдо дъно изведнъж се оказва над метър дълбок,невидим на пръв поглед вир с тинесто дъно....А Дунав е една от най-големите реки в Европа.А и ние сме почти на края на течението и.Така че,ВНИМАВАЙ!!!
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Първата ми разходка с Рокито.

            Тази година на 2-ри февруари на офроуд сбирката в Старозагорски минерални бани преминавахме Тунджа през брод около 50см. Една Фероза кривна леко в ляво и после следваше доста атрактивно потъване до таван и спасителна операция след това. Кадрите ги има Зорница Богданова. Ако ги гледаш може да ти се охлади ентусиазма/за добро/ да газиш реки, още повече без шнорхел и Ге с 300+коня наблизо.

            Коментар


            • #7
              До: Първата ми разходка с Рокито.

              Спокойно, без съответната подготовка и компания, няма да тръгна да форсирам река като Дунав. Ако тръгна към острова ще използвам наличния сал.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                До: Първата ми разходка с Рокито.

                Един съвет от 80 см вода в Дунава бегай като дявол от тамянОт личен опит ти го казвам.И задължително първо пеш
                Николай Папазов

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X