Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ледените очи на Рила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ледените очи на Рила

    Благодаря за тази невероятно красива разходка в Рила!
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #32
      От: Ледените очи на Рила

      Това вече е 3 мисля пътепис от теб който чета за язовир Калин и всеки път разкравиш още малко красота.
      Тази година така и не се наканих, но догодина да не се заричам позволи ли времето ще се кача. Невероятна красота!!

      БЛАГОДАРЯ ти, че споделяш с нас тези красоти! Оценявам го високо!!
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #33
        От: Ледените очи на Рила

        Чудесен разказ и определено страхотни снимки.Наистина ти се удава и писането и снимането.Много красиво и увлекателно.Поздравявам те за ентусиазма в пътуванията-всеки уикенд!Благодаря че ни показа тия места и тази красота,че иначе кога ще ги видим.
        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

        Коментар


        • #34
          От: Ледените очи на Рила

          Браво Verter супер яките снимки.Голяма красота е горе като гледам снимките може ли да ми кажеш от къде да хвана че и аз да мина по този маршрут.ПОЗДРАВИ

          Коментар


          • #35
            От: Ледените очи на Рила

            Благодаря, колега! Трябва да се признае, че при описанието на умората ти аз не бих снимал, а ти въпреки това не си оставил камерата до края.

            И един скромен съвет от моя опит - следващия път като се чувстваш толкова зле по такъв преход и още повече като мъкнеш храна - яж. Макар и да не ти се яде трябва да ядеш, и след 15-20 мин щеше да бъдеш друг човек. Храненето е много важно.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #36
              От: Ледените очи на Рила

              Яденето е важно при тази ситуация и даже е задължително. Най-добре е да се яде концентрирана висококалорична храна на захарна основа. Шоколад! Това което сте изпитали като усещания, прималяване, леко прилошаване, омекване и т.н. е просто лека форма на височинна болест предизвикана от преодоляването голяма денивелация над 2000 м за много кратко време и последвалото по-голямото физическото натоварване при нетрениран организъм. Колкото до водата за пиене, понеже прехода, който сте направили е зимен по-добре да не носите и пиете вода, (която в тези условия много бързо става ледена) и никак не е полезна в такива условия, а по-добре си носете термос с чай със захар. Ледената вода в такива условия принуждава организма да хаби допълнителна енергия за затоплянето и до необходимата температура, което никак не е добре в подобна ситуация, точно, когато цялата енергия, ти трябва за други по-важни задачи.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #37
                От: Ледените очи на Рила

                Благодаря за споделянето. Успях да се кача тази година до язовир Калин, но не и до Урдините и Седемте езера. ! Поздрави!
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #38
                  От: Ледените очи на Рила

                  Невероятно преживяване е било !!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ледените очи на Рила

                    Уникална красота. Браво на колегата.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ледените очи на Рила

                      Ходил съм до ВЕЦ "Калин" все по работа 4 пъти. И никога не ми е оставало време да се разходя наоколо. Благодарности за хубавите снимки!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ледените очи на Рила

                        страхотно! Евала за разказа и за снимките!.... А снимките с какво са снимани?...
                        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                        Краси
                        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X