Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествието на немския Том Сойер, по българската река Огоста.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътешествието на немския Том Сойер, по българската река Огоста.

    Не можах да се сдържа, попадайки на това пътешествие и ви го споделям.....
    https://plus.google.com/photos/10249...JOcm5e_4bmYlQE
    Ото е от Германия и има малък си Феликс.Говори български.Решил, че лятото ще прави разходка с каяк по Огоста до Дунав.Тръгнал от с.Ленчево, но циганите от околните села му откраднали каяка и багажа.Вместо да се откаже, решил, че може да направи пътешествието със сал.Добри хора му помогнали за направата на сала, но преди да отплава, се наложило да посети полицейския участък за протокола от кражбата.Когато се върнал-салът липсвал.Намерили го на 2 км. скрит в гаража на циганина Станко.Въпросния циганин явно е теглил сала по земята, защото той вече не приличал на сал.Германеца пак се взел в ръце и потегнал плавателния съд и тоя път отплавал....
    Не е точно пътепис, на почти всяка снимка е с текст към нея.Има изразено отношение към жителите и описание на перипетиите.
    Позволявам си да публикувам и негов пост към българският му приятел Краси Яков без да питам последния, но той ще ми прости!
    "I had this in my mind when I went to Bulgaria this year, but then this was just a spontaneous idea, when I saw the wooden sticks in a store at Lehchevo. There were 5m long pine tree thrunks as cheap as 9,50 Leva each. And the rope (natural rope from jute) were 4 Leva for 20m. After I found the vulkanisator in Lehchevo and got 4 wheels from him for cheap money I decided to buy all the needed stuff and to build a raft.
    That was a very old dream of mine not only to go with a raft along a river like Tom Sawyer and Huckleberry Finn but also to build a raft by myself. And I can say it was really unbelievable wonderful to be together with Felix on this raft on the beautiful Ogosta river. There is nothing than nature.
    In Germany one cannot do this with so few money and there are also a lot of governmental regulations which prevented me to do that here. Moreover this I don’t know rivers here which have no boat traffic and are so natural like I know it from Bulgaria. Another dream of me is to do this someday and somewhere at the Russian taiga.
    I’m happy to know Bulgaria and be able to be there every year again. Many things are so easy there and the people are mostly very kind. (except some gypsies who steal rafts and other unknown thefts … but this is the salt in our activities within Bulgaria J [I laughted mentally about this boyish coup with the raft in a garage] )
    That’s what I can tell you about it, Krassi …
    Von: KRASI YAKOV

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:72.jpg
Прегледи:1
Размер:191.5 КБ
ID:5989224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5989225

    На мен ми направи изключително впечатление това пътешествие......

  • #2
    От: Пътешествието на немския Том Сойер, по българската река Огоста.

    На мен лично доста ми хареса, Благодаря!
    А и салът им е доста оригинален.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X