Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софт до маслен нос и Българския StoneHange

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

    В началото на месеца и аз реших да разгледам това място. Въведох координатите дадени от Явор и тръгнах към Ропотамо. Там обаче не намерих черните пътища. Момчето, което работеше на паркинга ме упъти и разбрах, че има асфалтов път от Приморско до светилището и така успях да го намеря.

    Коментар


    • #17
      До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

      Преди около месец дадох на Събин трака така, че ще го има на картата. Внимавайте привечер когато ходите бъдете по шумни защото ме гониха диви прасета там на поляната имат хранилки.

      Коментар


      • #18
        До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

        Бравос, за репортажа Яворе,
        да ти имам ГСМ-а и снимките които прави!!!!!!
        До красотите на Маслен нос,
        човек може да се докосне и с най-обикновен автомобил, правил съм го десетина пъти.
        Там се намират и единствените в България фиорди!
        В общи линии не е трудно за ориентация,
        ако се придържаш към брега и пътя за поделението,
        но ако навлезеш по-навътре, може и да се позагуби човек
        и полута по черните пътища.
        Беглик таш, според мен е сътворен от природните сили,
        а най-хубавото време, за да усетиш мащабноста
        величието и енергията на това място
        е късна есен, или ранна пролет,
        когато дърветата не са се разлистили!!!
        ВНИМАНИЕ!
        Района около Перла и устието на Ропотамо
        е охраняем природен резерват!!!
        Може да видите елени, сърни и диви прасета!
        Може да ви провери Гранична полиция,
        или изгони Горската стража!
        И си гледайте добре в пътя пред колелата,
        защото последните имат навика
        когато зачестят набезите на бракониери,
        да разхвърлят на възлови места "таралежчета" от тел,
        за пукане на гуми!!!!
        И в никакъв случай не се мотайте там по тъмно,
        може да ви вземат за бракониери,
        а може и някой бракониерси куршум,
        да ви писне покрай ушите!!!!

        Коментар


        • #19
          До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

          Благодаря ти Яворе за репортажа...
          Страхотно място, задължително ще отида да снимам там и да го разгледам
          LZ1RED

          Коментар


          • #20
            До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

            И от мен няколко снимки от Бегликташ. За съжаление не вярвам догодина да е същото няма начин мястото да не се комерсиализира.










            Коментар


            • #21
              Как асвалт бре?

              Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
              В началото на месеца и аз реших да разгледам това място. Въведох координатите дадени от Явор и тръгнах към Ропотамо. Там обаче не намерих черните пътища. Момчето, което работеше на паркинга ме упъти и разбрах, че има асфалтов път от Приморско до светилището и така успях да го намеря.
              Как асфалтов път да не си ходил някъде другаде това си е в гората и асфалт от никъде . Освен да са асфалтирали миналата седмица .

              Коментар


              • #22
                До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                Има асфалтов път от Приморско почти до БекликТаш. Там където свършва пътя има няколко табели и импровизиран паркинг от туристите с леки коли. Оттам се продължава по черен път и след около 1 км е самото светилище. Не съм се изразил правилно .Ето трака по който минах аз.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                  И в саита,към който пуснах линк има даден път и паркинг.За съжеление не съм ходил лично.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                    В предаването за археология, което актрисата Нона Йотова води по Канал 1, и което е доста интересно, имаше специален епизод за това място и една археоложка разказа куп неизвестни и любопитни неща. И аз имам идея по-скоро да ида, докато не са цъфнали разни сергийки като на Перперикон.
                    Репортажа е страхотен, браво. Но Яворе, направи един репортаж и с Нисана, че да не завижда на Тойотата. За обект ти предлагам Лъвската глава на брега на Ропотамо, ако има достъп през резервата. Ще чакам
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                      И от мен благодарности към Явор! Много добра идея!

                      Преди 4-5 часа бях на Бегликташ, сега съм си във временната база Лозенец. Мястото наистина е много вълнуващо. След някой ден може и да добавя някоя снимка (тук нямам как да ги подготвя и изпратя).

                      От Приморско питах как да стигна до Перла, после на едно място има табела (вдясно остава краткият път до зарязаната резиденция). В посока към светилището първо има има тесен, но добър асфалтов път, а после от едно място вдясно се отбива километър и нещо мек чер път в гората. Бих го нарекъл софт офроуд, но след сериозни дъждове не би бил софт. (В моя случай имаше малко разкаляни места - с възможности да ги заобиколиш.)

                      Траките по принцип са избирали за светилища "естествено магически" места и после са ги доработвали. Тук доработването е смайващо; трудно ми е да си представя как са изправяли една до друга огромните кръгли "плочи". А същата подредба - но от по-малки камъни, личи на още едно място, освен там където са сложили табелка "Слънчев часовник".

                      При "Къщата на оракула" личат и основи от стени.

                      Има и още едно характерно нещо - познато от повечето светилища в Родопите - миниезерце в камък. Било е необходимо в ритуалите. На Бегликташ такива места за събиране на вода има на самия вход, който гледа към чудесна поляна (дай Боже, да не я задръстят със сергии и скари за кебапчета "от месо").

                      Много добро място за разходка, включително с деца. Ако базата е Приморско, това е и добър, лек пешеходен преход за около половин ден.

                      Това мога да кажа по пресни впечатления от един ден, който не ставаше за плаж, а беше изкаран много по-разнообразно, отколкото на плажа.

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                        ако някой прояви интерес на познатия адрес можем да разкажем и покажем
                        Прикачени файлове
                        siko

                        Коментар


                        • #27
                          До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                          Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение
                          ако някой прояви интерес на познатия адрес можем да разкажем и покажем
                          Не разбирам какво има там

                          Коментар


                          • #28
                            До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                            заден план залив с пясък+църква, стига се до морето с джипка
                            преден план тракийско светилище-по татово време - кариера за павета
                            siko

                            Коментар


                            • #29
                              До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                              Много е интересно. Дай бопже да подкарам съоражението, ще дойда да го видя наживо.
                              Яворе - да си чувал поговорката за Обущаря дето ходил бос?
                              Та ... къде ти е лебетката на TOYOTA-та?
                              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                              http://www.cardomain.com/ride/2562837

                              Коментар


                              • #30
                                До: Софт до маслен нос и Българския StoneHange

                                Здравейте!

                                Ето и някои от моите снимки от 12 септември. Те, разбира се, общо взето повтарят тези, които сте видели; може би ъгълът е различен.

                                Откровено казано, ако си на Бегликташ с амбицията да снимаш, никога няма да си тръгнеш. След години легендата ще разказва за един белобрад човек, който се лутал между камъните с фотоапарат и мучал мистично...

                                Точно това е едно от интересните неща там: постоянно различните гледки и постоянно различните начини да минаваш между камъните. Ако човек даде на децата си час-два за свободна програма, те за нула време ще измислят някаква забележителна игра с криене и викане. Тракийските жреци сигурно са били наясно с тези свойства на мястото.

                                Другото е известно. Една навигаторка, която обожава да се снима на висока места. Един водач, който прави-струва, но вкарва машината си в кадър. В моя случай машината е дребна по три причини: 1. опитвах се да хвана поляната, която наистина е много приятна; 2. от скромност; 3. джипчето поначало си е дребно.

                                Поздрави! И още веднъж благодарности на Явор!
                                Прикачени файлове
                                Искам България чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X