Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

    Колеги въпроса ми е минавал ли е някой по този път скоро ? Мисля съвсем скоро да направя една разходка в районе и ме интересува дали ще мога да мина от там. С джип съм-Сузуки Джимни. Джимнито не е повдигано и е с гуми които не стават за здрава кал-BFgoodrich Winter slalom KSI.
    Притеснява ме една точка на пътя в ОФРМ озаглавена "Път край". Снимката показва какво се вижда от Гугъл ърт. Интересно ми е,какво е това зеленото на мястото на пътното платно и минава ли се през него?
    Другия въпрос е свързан със следващ участък от пътя. На ОФРМ е даден с много тясна бяла линия. Може ли да се мине от там?
    Ще съм много благодарен на всички,които дадат някаква информация!
    Прикачени файлове
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

  • #2
    От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

    Винаги съм се чудил минава ли се тоя път. Знам, че се минава (и то без проблеми) от Гьоврен до Мугла. Ние сме го минавали донякъде тоя път преди два месеца може би, но в посока от Мугла към Гьоврен, като накрая кривнахме вляво и излязохме преди Триград. Т.е. чак до Гьоврен не сме стигали, но пътят си съвсем хубав и знам, че го минават и с Кадети.

    От Мугла към Смолян знам само асфалтовия път...
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #3
      От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

      Благодаря за инфото. Въпроса е точно за следващия участък,но явно ще го мисля на място.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

        От Мугла до Гьоврен пътя е засипан от свлачиша на 4-5 места и не става за автомобил. Инфото ми е отпреди 2 години, мои приятели минаваха с колела. Тази година, водени от Яро, минахме от Триград до Мугла през Чаирите, но съм чувал и за пътя от Чамла за Мугла, който май в последния участък се припокрива с този. По прикачените снимки не мога точно да се ориентирам коя е тази част от маршрута, това след или преди Мугла е?
        Последно редактирано от zzlatev; 03-12-10, 14:08.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

          Не става въпрос за пътя от Гьоврен до Мугла,а за пътя започващ между Тешел и Гьоврен. Той отива през Мугла и махала Казака до Средок и от там до Смолян. Точно след Казака в посока Смолян са участъците,които ме притесняват.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

            Не съм разбарл правилно и ти давам ненужно инфо, извинявай.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

              Ако, бях видял по рано темата щях да ти кажа че този път е затворен от около 15 години заради баналното:- НЯМА ПАРИ. Там пътя минава покрай река с ако не се лъжа 13 моста които реката ги отнесе през едно пролетно наводнение. Иначе там е невероятно красиво, дефилето не е като Триградското ждрело но и там има големи красоти.
              Родопите..... Широка лъка.....Солища

              Коментар


              • #8
                От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
                ... Точно след Казака в посока Смолян са участъците,които ме притесняват.
                Точно пък в този участък, където е точката с посочените координати, не мисля, че има какво да те притеснява. Не знам какво е това зеленото на снимката, ама снимката е от 2003 г., а пък прикаченият трак е от октомври 2007, когато минах от там. Единственият "проблем", който имах тогава беше, че нанесеният на картата път никак не съвпадаше с действителността, но това отдавна е отстранено. Пътят си беше поразбит асфалт. Малко преди Смолян има КПП на Гранична полиция и ни спряха за проверка на документите.

                Виж, между Мугла и Тешел не съм се опитвал да карам. През май 2007 в Мугла се бяхме засилили (по погрешка) към Тешел и хората ни спряха да ни кажат, че по този път не можело да се мине. Тогава не се и опитвахме, защото в същност отивахме в обратната посока.
                Прикачени файлове
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                  Вече е късно, има много сняг. На пролет като се стопи снега ще караме по този и още много други маршрути. А от Смолян за Мугла е разбит Хасвалт и е супер за каране.
                  От Мугла за Тешел през Чамла или Мурсалица.
                  Родопите..... Широка лъка.....Солища

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                    Благодаря за сериозните отговори! Тази идея остава за пролетта. Тогава мисля да го съчетая с хижа Чаирски езера.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                      Отдавна не е писано в темата.....
                      Но аз искам да попитам пак някой със по-скорощни наблюдения.
                      Идеята е да тръгна от Смолян да мина през Мугла и да не се връщам отново през Смолян.
                      Какво ще ме посъветвате?
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                        Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                        ... Идеята е да тръгна от Смолян да мина през Мугла и да не се връщам отново през Смолян. ...
                        С какво и къде искаш да отидеш след Мугла?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                          С Панда.
                          Искам в Мугла да отида, а след това да не се връщам отново през Смолян.
                          Поздрави!
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            С Панда.
                            Искам в Мугла да отида, а след това да не се връщам отново през Смолян.
                            ...
                            След Мугла - през планината. Или в посока Триград, или можеш да се върнеш леко назад и да излезеш към Широка Лъка.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тешел-Мугла-Средок-Смолян ?

                              Не можеш към Тешел! както каза колегата през Чаирските езера за Триград / ама не знам как ще спуснеш баира преди хижата ако е мокро/ или да се върнеш леко назад до махала Касъка и от там по пътя за Гела! Миналата година имаше много коловози от билото към Гела!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X