Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

    Дааа страхотно сте си изкарали. Разказа и снимките са супер. Благодаря, че ни припомнихте красотите, които са около нас!
    Женя Вълчанова 0888272565

    Коментар


    • #17
      От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

      Чудесна разходка сте си направили, колеги.
      Бихте ли дали координатите на първият див плаж (писали сте преди Бяла)- аз също имам път към морето и много бих искал да опъна една палатка на това местенце.
      Благодаря предварително.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #18
        От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
        Чудесна разходка сте си направили, колеги.
        Бихте ли дали координатите на първият див плаж (писали сте преди Бяла)- аз също имам път към морето и много бих искал да опъна една палатка на това местенце.
        Благодаря предварително.


        Ако се движиш в посока Бургас-Варна, точно на изхода на Бяла има бензиностанция на "Петрол".Завиваш в дясно непосредствено след нея и навлизаш в едни лозови масиви с множество черни пътища.По който и от тях да се движиш ... ще излезеш на плажната ивица.
        Приятно прекарване.

        Коментар


        • #19
          От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

          Браво. Прекрасна разходка.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          ...Можете ли да качите трака по който сте минали?
          И аз се присъединявам към молбата за трака!
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #20
            От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

            Прекрасна разходка! Мечтая за такава. Този плаж не е ли кара дере? Аз също бих искал да погледна трака - може да мина по част от него.

            Коментар


            • #21
              От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

              Малко със закъснение поради тунинга на тойотата пускам и моите снимки!!

              Както Либто спомена аз ги чаках в Селце,направих някоя друга снимчица с тамошното офроуд общество



              Снимка и на предпазителя който монтирахме със Стефката,ако знаеше какво го чака 258 258 4мм рифел се измести с 5см нагоре но по късно в темата



              Пътят по който щяхме да минем мислехме,че ще е малко кален и не толкова хард
              В началото беше така успокояващ,както и гледката която се откриваше пред нас






              Наслъждавах се на "чистият" планиски въздух след нисана



              ДА ама НЕ ЗАПОЧНА СЕ!!!!






              Все пак имахме някаква посока



              Естествено Либето каза за каво ни е път,все пак сме с джипки











              Естествено без каране по корито на река намяше да се разминем,явно беше единствената алтернатива











              Естествено калта не свършваше но за сметка на това коловозите се увеличаваха




              Любчо проверява нисана дали не е паднала някоя от гумите,но ние бяхме с тойоти и изобщо не се притиснявахме от това



              И първото сериозно окопаване на Нисана



              Ето тук бяха закъсвали виетнамки



              Любчо сериозно взе да се замисля дали да не смени нисана с марката тойота.Мястото си беше много хард,ако не беше лебедката нямаше изваждане



              Първа спирка и разопаковане на багажа


              Явно първата дестинация е дала зор на някои хора,а бе май даде зор на всички само да знаехме каво ни чакаше по нататък





              Мястото се оказа перфекно





              По пътя видяхме строителството на едно уникално местенце,естествено хората решиха да сложат кръста който показваше посоките на света в наше присъствие




              Естествено Либето реши да се намеси със сериозната техника,и показа на хората къде точно е изток с "УНИКАЛНИЯТ" си часовник,който след ден разбрахме,че изтокът му посочва сверо-запад.Само ако знаеха хорицата



              Малко позиране




              Красотата на Стара Планина




              Пак коловози






              С тази емблема на волана съм по сигурен в шофирането



              Да спомена,че тази крава като видя нисана хукна след неко,незнам цветът ли я превлече или нисана изглеждаше като бик?




              Някои вече с шнорхел без проблем пресичаха реката която се оказа доста дълбока,а другите които нямахме да му мислим





              Тоя надпис в днешно време трябва да го четем в обратен ред "КАТО ЖИВЕЕМ ТАКА ЩЕ РАБОТИМ!!"




              Следва продължение!!
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Чудесна разходка сте си направили, колеги.
                Бихте ли дали координатите на първият див плаж (писали сте преди Бяла)- аз също имам път към морето и много бих искал да опъна една палатка на това местенце.
                Благодаря предварително.
                Да, наистина това е плажа на Кара дере, но за голямо съжаление не е нито девствен ,нито чист /особено в северната си част/. Мястото е доста посещавано, особено през почивните дни. А гледката на подобни голи тела си е нещо обичайно, тъй като е любимо място на нудистите. За стигане до плажа има доста варианти- единия е този по който са минали нашите герои. Другите са през и след с.Горица в ляво между лозята, също добре отъпкани и леки пътища. Има възможност да се мине и през плажа на с.Шкорпиловци- в най-южната част на плажа се навлиза в дясно в гората, кара се около няколко километра по черен горски път и се излиза в северната част на Кара дере. При този вариант целта е да се заобиколи Черния нос, който разделя двата плажа. Успех с намирането.

                Коментар


                • #23
                  От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                  Първоначално публикуван от Ivo Vassilev Преглед на мнение
                  Да, наистина това е плажа на Кара дере, но за голямо съжаление не е нито девствен ,нито чист /особено в северната си част/. Мястото е доста посещавано, особено през почивните дни. А гледката на подобни голи тела си е нещо обичайно, тъй като е любимо място на нудистите. За стигане до плажа има доста варианти- единия е този по който са минали нашите герои. Другите са през и след с.Горица в ляво между лозята, също добре отъпкани и леки пътища. Има възможност да се мине и през плажа на с.Шкорпиловци- в най-южната част на плажа се навлиза в дясно в гората, кара се около няколко километра по черен горски път и се излиза в северната част на Кара дере. При този вариант целта е да се заобиколи Черния нос, който разделя двата плажа. Успех с намирането.
                  На състезанието преди няколко години в Шкорпиловци така и не го намерихме това Кара дере, което се оказа трудно и за състезателите хем по роудбук, та ми беше много интересно къде е. Не съм убеден обаче, че сега, след като прочетох написаното бих го открил. Та и аз бих помолил , ако е възможно за малко по-разбираемо обяснение за нас "албанските реотани" - благодаря предварително!
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    На състезанието преди няколко години в Шкорпиловци така и не го намерихме това Кара дере, което се оказа трудно и за състезателите хем по роудбук, та ми беше много интересно къде е. Не съм убеден обаче, че сега, след като прочетох написаното бих го открил. Та и аз бих помолил , ако е възможно за малко по-разбираемо обяснение за нас "албанските реотани" - благодаря предварително!

                    Червения трак е най-лесния път до Карадере.Има и други - по-забавни .Ако е сух пътя,стига се и с лек автомобил.Над снимката са координатите на плажа на Карадере.Село Горица го има на всяка пътна карта.
                    Успех!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture (7).jpg
Прегледи:1
Размер:144.7 КБ
ID:5196821
                    Последно редактирано от nisanterano; 29-07-10, 16:40.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                      Здравейте!
                      Извинявам се за късното включване,но липсвах няколко дни.
                      За трака не мисля че остана трак въобще,защото в разгара на експедицията карахме както ви казах по карта/но не по предварително зададен трак,а просто следихме къде сме и накъде трябва да се движим/.В хода на експедицията последваха доста непердвидени ситуаций,които ни накараха да изменим предварителния маршрут,а аз просто забравях да архивирам текущите тракове и те просто се триеха като стигнеха предела на точките които помни ГПС-а.Съжалявам,но доста напрегнати моменти изживяхме и последното нещо което би ми дошло на акъла е да архивирам траковете!
                      Ще видя дали има запомнено нещо въобще,но не обещавам нищо предварително!
                      Най-общо казано качихме билото на Ст.Планина при х. Българка/източно от Бузлуджа/,а от там продължихме на изток по единствения възможен път който ни предостави картата и ГПС-а.Подминахме гара Кръстец,от там слезнахме по черно до Хаимбоаза.През прохода продължихме едва няколко километра и след тове се отбихме на изток ,като отново поехме по едниствения даден на картата път по черно през планината.Скоро достигнахме и х. Буховец,след нея пресякохме Твърдишкия проход и поехме към вр. Чумерна.След приспиването на езерцето, продължихме на изток през с.Бяла Паланка на север-североизток в посока Котел,но...там попаднахме в капана за който ви писах вече...Наложи се да се връщаме по асвалта и след позаобикаляне достигнахме Котел.От там по кратък черен път и малко асвалт стигнахме и яз. Камчия,а после до Обзор доста асфалт с малки забежки които всеки може да си прегледа на компа с Мап Сорса.
                      Маршрута ни продължи на север по асфалта до н. Калиакра,след което се върнахме до Варна и се отделихме на запад в посока Шумен.Движението ни оттук насетне ставаше само по асфалта и минахме както ви описах вече през Плиска ,Мадара и Велики Преслав/можете сда се консултирате с всяка обикновена карта за пътищата там/Последва слизане към яз. Тича -Сливен и Ст. Загора!
                      Дано така описан маршрута да ви свърши работа,че...май наистина се поиздъних с траковете....
                      Ето това е мястото на което плажувахме.....Отбелязъл съм го горе-долу на картата,но по-важното е че има пътищата по които се стига до там!
                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от lubashki777; 29-07-10, 21:23.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                        Много благодаря на колегите за информацията!


                        п.п. Ама как ми се ходи таааам!
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                          Първоначално публикуван от Ivo Vassilev Преглед на мнение
                          Да, наистина това е плажа на Кара дере, но за голямо съжаление не е нито девствен ,нито чист /особено в северната си част/. Мястото е доста посещавано, особено през почивните дни. А гледката на подобни голи тела си е нещо обичайно, тъй като е любимо място на нудистите. За стигане до плажа има доста варианти- единия е този по който са минали нашите герои. Другите са през и след с.Горица в ляво между лозята, също добре отъпкани и леки пътища. Има възможност да се мине и през плажа на с.Шкорпиловци- в най-южната част на плажа се навлиза в дясно в гората, кара се около няколко километра по черен горски път и се излиза в северната част на Кара дере. При този вариант целта е да се заобиколи Черния нос, който разделя двата плажа. Успех с намирането.
                          Колега,ние бяхме в най-южната част на плажа под Бяла.....Чудя се като чета това което пишеш дали въпросното пренаселване и мръсотията не касае предимно северната част,защото бяхме там,и....знам какво е мръсотия и пренаселване....ама това място си беше чисто и брега и водата....За пренаселването не мога да кажа нещо съществено,защото беше през седмицата,но извода който си вадя от всичко видяно и казано до сега е....Ако ходите на този плаж....търсете южния му край....При всички случаи ще е по-добрия вариант от северния,явно там е доста по-посещавано с всичките му последствия!!!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                            Ето и продължението.....













                            В дебрите на Стара Планина,като се спущахме на доло по склоновете коментирах с жената,че ако се наложи изкачване ще е почти невъзможно......от къде да знае човек че ще се случи точно това




                            Любчо едвам вкарваше нисана в "пътя"








                            Времето не беше с нас



                            Ето и от къде трябваше да продължим последните метри бяха почрти вертикални



                            Пак имаше следи на човешко присъствие в месноста



                            На обилколка за алтернативен маршрут



                            Оправяне на багажа,Тук Либето още не знаеше,че ще се връща по обратният път



                            На тази снимка се виждаше склона



                            Докато се чудехме какво да правим в тази безизходица,аз тръгнах да търся път на доло.Оказа се,че от всякъде са стръмни пропасти и нямаше излизане от там освен по обратният път



                            Последна снимка от билото



                            За съжаление намам снимки от обратният път,защото бутахме,дърпахме и рязахме дървета само и само да се върнем на изходната точка!!!

                            Снимки от Котел












                            Проверка на машините



                            Тук съм щаслив,че сме в цивилизация



                            Както има една приказка в нашият край Пак в "киреча"








                            Язовир Камчия





                            Тук за колегите мезеджии,се приготвят свински уши-мезе трепач даже децата не можаха да се удържат




                            А някои търсиха мезето в язовира











                            С две думи:Екстремно и красиво,това е моето заключение!!
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                              На едната снимка се вижда разпънат сенник на тойотата, би ли казал откъде е купен, на каква цена и удобен ли е?
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЕКСПЕДИЦИЯ 2010г......ОЧАКВАЙ НЕОЧАКВАНОТО!!!

                                Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                                На едната снимка се вижда разпънат сенник на тойотата, би ли казал откъде е купен, на каква цена и удобен ли е?
                                Ами да ти кажа в нашия клуб предпочитаме сами да си тунинговаме и правим подобни неща.Правен е....не е купуван!!!
                                На Нисана закупих сгъваем навес от кемпер,но...просто ми го дадоха на много добра цена,иначе и аз щях да си направя нещо подобно!!!
                                Подробности отностно правенето може да ти каже Стефан!!!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X