Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижа Мазалат-хижа Ехо. Тренировка, подготовка и преминаване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижа Мазалат-хижа Ехо. Тренировка, подготовка и преминаване.

    Един приятел ми пусна преди години мухата да участваме в прехода МАЗАЛАТ-ЕХО.......... Казах си, че това е добър повод да сваля 15 кила наднормена сланина заради слабостта ми към баклавата и пепси колата... Цели 5 месеца тренирах по 5-10, че и 15 минути на ден.. Дори по 20 в последния месец...Това си е доста тренировка за някой дето го мързи... Е, то реално половината от това време дишах тежко, тоест пуфтях, почесвах се където не ме сърби и уж загрявах. .....Бягах по малко в парка, но повечето време само правих планове за бягане и как ще почна от следващия понеделник по-сериозно... Хапвах сладко само в събота и неделя, не много, само по една торта, по 2 литра пепси и по един сладолед от големите(2литра).... Имаше обаче ефект това, че спрях през делничните дни да си угаждам и за 5 месеца свалих 13 кила....10 дена преди събитието си казах, че по-добре да не се излагам и да пробвам първо сам, за да видя как е...... Пристигам на хижа Мазалат след един куп влакове, таксита и ходене пеша...Ден за релакс в стил Брус Уилис от първия епизод в небостъргача, когато ходеше бос по мокета...Аз опитах по хладната трева пред хижата.. Голям кеф беше докато от една дупка не изскочи и не ме ухапа една огромна земна пчела.. Как ме заболя гадината му с гадина, но пък викам си за добро е таман ще ми минат кокалите ......Така съм чувал от бабите на село......Както и да е дойде 4 часа сутринта на другия ден, ставане, приготвяне и в 5 часа бях тръгнал в тъмното.....Викам си ако видя зор ще спра в някоя хижа по пътя.....До Ботев са егати и баирите..... Пийна ми се соса.... А бе къде съм тръгнал като до върха вече се бях разкапал...Газираното на заслон Ботев обаче ми върна силите..... По траверса срещам едни чужденци с карта и ме питат за връх Ботев ...Муча и им соча посоката..... Кимат усмихнати, кой знае какво им наприказвах.... На другия ден проверих, нямаше акции на ПСС значи са оцелели.... На Добрила вече съм утрепан от ходене, ама хапвам и пийвам кока-кола и пак съм във форма... Срещам някакъв турист след хижата разприказваме се кой накъде е.... Вика ми-А колко е бе, ще стигнеш, ей го де е Ехо... Егати и подстрекателя беше тоя.....Пия по някоя кока-кола навсякъде по хижите и заслоните, разни кученца на Беклемето искат да ме ядат, ама това ми се струва по-добрия избор пред болката в краката, че и кръста ме заболя от 7 кила раница..Като се изкашлях и ме сецваше кръста.... Към Ехо започва да се стъмва и си викам ей сега изскочиха караконджулите. Не знам за вас, ама аз започвам да виждам светещи очи навсякъде в тъмното... Като се стъмни гората вече не е същата, а се превръща в нещо друго, а клоните на дърветата се протягат да те спипат.... Дадох първа светлинна скорост въпреки, че ме болеше дори кожата като се пипнех и ни жив ни умрял пристигнах в 22 часа вечерта в х Ехо....Викам си повече никога, даже на официалното събитие не мислех да ходя.... Обаче след няколко дни подпиране по стените вкъщи всичко ми мина, забравих болката и отидох. .. И в желанието си да не изоставам от приятелите(Тошко и Роман), които ме догониха на Кръстците, успях да подобря с близо 3 часа времето си от самостоятелното преминаване 10 дни преди това и пристигнахме по светло в 19:33 часа.


  • #2
    Браво! Добър преход и добра мотивация.

    Коментар


    • #3
      Е това си е сериозен преход. Аз мога да се похваля с преход от х. Момина поляна до х.Ехо и обратно на следващия ден, но това е значително по-къс маршрут. Пък и беше преди няколко години.
      Вече поостарях за такива неща, но се радвам, че още има ентусиасти.
      Последно редактирано от Валери Недялков; 15-11-22, 14:11.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • zcezbpm
        zcezbpm коментира
        Редактиране на коментар
        И аз одъртявам и надебелявам. Сега просто са ми нужни 18 часа и половина за да стигна. Сега се сещам, че последните години завършваме заедно с един човек на 74 години.. Дори не се задъхва тоя човек, едвам му насмогвам на темпото.
        Последно редактирано от zcezbpm; 15-11-22, 19:02.

    • #4
      Колко км е това?

      Погледнах го на картата и се уплаших. Респект!
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • zcezbpm
        zcezbpm коментира
        Редактиране на коментар
        71км с 3700 положителна и 3500 отрицателна денивелация. Аз съм в златната среда на участниците, но съм най-дебелия, така че съм доволен че успявам да стигна и да не съм последен...По времето на описаните събития тренирах 5 месеца и завърших 9-10 заедно с още един човек, сега всяка година съм назад с 1 час отгоре и вече стават 4 часа по-бавно преминаване, но не тренирам и 20 кг са си 20 кг горница..

    • #5
      Освен разтоянието, терена също не е от най-лесните.

      Коментар


      • zcezbpm
        zcezbpm коментира
        Редактиране на коментар
        баирът те изкокорва(3700 положителна), а и съм малко кьопав и бавен по траверса около Кръстците и Купена.

      • redex
        redex коментира
        Редактиране на коментар
        Факт че си го направил за което отновно браво. Терена ми е много познат. Два пъти съм го правил. Мазалат - Ехо, Вежен - ( Ехо) - Мазалат.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X