Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 и 5 юни 2022, с Ленд Ровър клуб България на връх Ком и в района

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4 и 5 юни 2022, с Ленд Ровър клуб България на връх Ком и в района

    Здравейте всички,
    Ленд Ровър Клуб България организира на 4 и 5 юни двудневна разходка, свързана и с работа, в района на връх Ком и Понор планина. Освен прекрасни гледки и каране ще имаме и основна задача да изградим наново една маса с две пейки и да нагледаме една друга, и двете изградени от Клуба като подарък за българските туристи. Всички мераклии са поканени. Мероприятието е открито и присъствието не е ограничено. На моменти маршрута е умерен отруден, така че ще изисква подготвен джип, с подходящи гуми и окачване. Категорично шосейни машини няма как да се присъединят от техническо гледище. Желателно е и наличие на ПМР радиостанция или уоки-токи.
    Програма
    4 юни
    10,30 часа - събиране на групата на прохода Петрохан
    10,30-11,30 - преход до долната маса
    11,30- 15,00 - изграждане на нова маса с пейки
    15,00-16,00 - преход до горната маса
    16,00 - 17.00 - част от групата ремонтира горната маса, който иска се качва до връх Ком.
    17,00 - 18,00 връщане до долната маса и пейки и разпъване на бивак
    5 юни
    10.00 - 13,00 - преход по Маршрута Петрохан - връх Тодорини кукли - Студената река
    13,00 - 15,00 - обяд на Студената река
    15,00 - прибиране към София или другаде през Брезе и Своге.
    Който иска, може да се присъедини и само за първия ден. може да се спи и в старата и новата хижа Ком, те са на 10 минути с кола от мястото на бивака в събота вечер. Та който не иска палатка, моля сам да си организира нощувката там. За въпроси моля пишете тук.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    Отдавна не съм ходил на Ком.

    Жалко че си нямам Лендровър.

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Яска , то пише че всеки може да иде бе , не само "Ентусиастите "

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Може то, ама аз си знам че няма да е пълноценно.

      Но въпреки това може да раздвижа на Д'ъртанян (кемпера) старите кокали.

  • #3
    Всеки е добре дошъл! На предишните две отворени мероприятия се събраха всякакви джипки и беше много приятно. Така, че Ясене раздвижи кокалите, защото до сега с нас не е имало кемпер и ще бъде интересно!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #4
      Разходката и работата е отворена за всички, ЛР клуб България го организира, но е напълно свободен достъпа.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #5
        Аз да попитам , макар че като гледам шанса да се влюча клони към 0 , все пак къде точно е срещата , че прохода е дълъг

        Втория въпрос, какви са изискванията за подготовката на окачването ? Имам Галопер със стандартното окачване - реновирано , ще се справи ли без асистенция
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #6
          На прохода Петрохан, където е язовира има уширения от двете страни на пътя. Където и да спреш ще се намерим. Според мен окачването не е от значение, по-скоро гумите имат. Под върха има едно блато, което в последните три години просто го няма така, че за Галопера не би трябвало да има проблем. Асистенция? И да се наложи има достатъчно такелаж и лебедки. Никога, никого не сме оставяли в планината така, че основния ти дерт е дали ще можеш да дойдеш. Останалото е малко труд и много приятни моменти покрай лагерния огън.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Ще се постарая, но има неща които не зависят от мен .... все пак , нужно ли е да носим някакви инструменти ?

          • Жоро Танев
            Жоро Танев коментира
            Редактиране на коментар
            Не е нужно да се носят инструменти. Клуба разполага с всичко необходимо. Трябва само добро настроение

        • #7
          Има ли промяна на датите , заради лошата прогноза за времето ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #8
            Не, а и къде видя лоша прогноза? 10,30 на Петрохан
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


          • #9
            Аз със сигурност отпадам за сутринта. След обяд - според късмета

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X