Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се посещава остров Персина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се посещава остров Персина?

    Какъв е пропусквателния режим и от кой се взима разрешение?
    Публикувайте отговор

  • #2
    Това има ли нещо общо с о-в ПерсиН и концлагера там ? Кога е станало ПерсинА (гледам, че така го водят) ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Това има ли нещо общо с о-в ПерсиН и концлагера там ? Кога е станало ПерсинА (гледам, че така го водят) ?
      Так го водят, така го пиша.
      За да е ясно: острова срещу град Белене, по средата на река Дунав, до който води понтонния мост от кпп-то на затвора Белене.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От Общината. От Кмета, Попа или Шефа, хаха. Поне така беше доскоро.
        При евентуален интерес ще питам след ден-два и ще кажа тука.
        Иначе има конкретна тема нейде в пътеписите, писал съм там. Беленският остров са 5-6 острова всъщност, зависи колко е водата, Персин е най-големият. Мястото е хубаво и много заслужава посещение. Има и един воден резерват пълен с птици всякакви. Т.нар. Втори обект според мен не е нещо особено и не е за всеки.

        Коментар


        • #5
          Защо да има пропускателен режим? Не е ли български острова?
          Защо втори обект не е за всеки?
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            Островът е български.
            Режимът не го знам какъв е - пропускателен, регистрационен, разрешителен или какъвто там, мостът май е на общината, за него се минава през портал с охрана и т.н. Там все пак си има затвор и общежитие открит тип или както там го водеха. Втори обект са две изоставени казарми и нищо повече, имаше и един католишки параклис вътре. Ако имаш нещо сантимент или ловни страсти, може да го посетиш разбира се.

            Коментар


            • #7
              А, Отговорът, че там все пак си има действащ затвор, ми удовлетворява въпроса. Мислех, че всичко еизоставено след татово.
              Затова ми стана интересно защо да има какъвто и да е режим.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                Е как, закъде сме без затвори... Тоя покрива нуждите на области Добрич, Силистра, Русе, Разград, ако не се лъжа...

                Коментар


                • #9
                  Всъщност въпросният обект 2 е бившият концентрационен лагер Белене.

                  https://wikimapia.org/#lang=en&lat=4...B5%D0%BD%D0%B5

                  Коментар


                  • #10
                    Сигурно тука ще ти кажат повече: https://www.facebook.com/pg/ostrovbelene/posts/
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X