Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каскадния път Белмекен-Нехтеница-х. Грънчар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за каскадния път Белмекен-Нехтеница-х. Грънчар

    Здравейте! Имам Фронтера дълга база. С нови летни гуми съм за СУВ но не за черни пътища. Искам да стигна до х. Грънчар с тръгване от София еднодневно. Чух за пътя и се интересувам мога ли да опитам по него. От язовир Белмекен ли тръгва? Също до х. Грънчар от Нехтеница какъв е пътя и в нарушение ли съм на разпоредбите на парка...
    Вчера се качвах до хижа Равно боре от Варварски минерални бани и ми се видя доста изровено на места по завоите. Опрях шасито на няколко места. Ако е подобен път изобщо да не опитвам. Благодаря на отзовалите се..

  • #2
    ..
    За х. Грънчар /бивша Борис Хаджисотиров/ основния път е от Якоруда - х. Трещеник - м. Нехтеница - х. Грънчар
    Пътя за който питаш тръгва от под сухото езеро /под средния връх/ през Нехтеница, под сухата вапа се отделя за към Белмекен, а нагоре е към Грънчар.

    С думи прости - Касакадажийския път не стига до Грънчар. Той си се движи по кота 1960 1950мнв.Проходим е и с Трабант.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      "Грънчар" е рожденото име на тая хижа.

  • #3
    Колега скоро пусна тема за разходка точно по този път, но с мотор, като в нея направих препратка към друга подобна и подробна тема, но нещо не я намирам.
    Пенчо също писа в темата, та ако иска, да я покаже.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #4
      Това е темата, подозирам че и колегата от там му се е прищяло. Или греша

      https://offroad-bulgaria.com/forum/основни-форуми/мотоциклети/експедиционни-машини-тежки-мотоциклети/пътешествия-близки-и-далечни-пътеписи/българия/6630647-разходка-из-рила?p=6631020#post6631020

      Коментар


      • #5
        В Планинарския форум ми писаха, че има такъв път..И като гледам си е супер в хубаво време. Защото като гледах картата бг маунтинс път тръгва от язовир Белмекен и свършва до едно място.
        https://map.bgmountains.org/#map=15/...2/5181208.96/0

        Коментар


      • #6
        Не бях ровил другите карти....Остава да го мина в някой хубав ден...

        Коментар


        • #7
          Гледай тоя хубав ден да не е много след септември.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #8
            Този тука също е прекрасен път село Пирин - Сугарево - Пиринския каскададжийски път му викам аз:

            https://map.bgmountains.org/#BG50K=1...4/5094196.25/0

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:739
Размер:249.6 КБ
ID:6632856
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • Румен Йорданов
              Румен Йорданов коментира
              Редактиране на коментар
              Интересно....Сега му е времето за такива маршрути...Благодарско!

          • #9
            На няколко места в деретата го дават прекъснал този път. Има ли мостчета там, или се минава пряко през деретата? И на 4 места има означени кошари. Това означава, че ако мина от там с мотора има вероятност да ме гонят кучета. Освен това надморската височина на този път е 400-600 м нмв.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • rosen_offroad
              rosen_offroad коментира
              Редактиране на коментар
              Не е прекъснал със сигурност поне преди 2 години съм го минавал.

              Като трудност е като Каскададжийския в Рила местните са с Москвичи

              Не е 400-600 а по скоро 800-900 щото село Пирин е на толкова.

          • #10


            Благодаря за информацията. Ще го пробваме тоя път.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #11
              Да се отчета...Комбинирах го с двудневни изкачвания в района. Спане на бунгала Сали, с Фронтерата към х. Грънчар и връщане по каскадния път до Спортната база... https://photos.app.goo.gl/shNpBtPCFTNiLVPB6

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                По пътя имаше ли някакви перипети или е това от снимките?

            • #12
              Няма перипетии, само на места трошляк дребен и ако си с лека кола може да завърти и чукне картера но едва ли.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X