Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам това място!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Препоръчвам това място!

    След поредицата спам, ето нещо наистина интересно и лично проверено вчера.
    Село Сакарци е малко селце с 7 жители на пътя между Тополовград и Харманли, близо до село Хлябово. Няма ГСМ обхват там. Та в това селце има една чудна механа Армудия, с езерце за спортен риболов, студена бира, едно бунгалце за спане и още 3 в строеж. Ужким нямаше нищо в момента за ядена, а извадиха страхотен домашен кашкавал и сирене, салата и салам и ни нахраниха за чудо и приказ. Страхотно място, ако човек иска да се откъсне и да се скрие за ден-два от цивилизацията. Скромно и непретенциозно място, но с някаква тайнствена атмосфера, като че ли времето там е спряло. А наблизо, за излет и разходка има разни тракйиски долмени, малки язовирчета, пълни с риба и чудни пътчета за каране.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #77
      До: Препоръчвам това място!

      За почивка и разходка препоръчвам Джелеповата къща в Боженци. Много е удобна за голяма компания, т.е. само за компания, защото стаи по отделно мисля, че не се дават. Не е луксозна, но е чистичко и подредено. Има 5 стаи с по две легла (в едната стая дори мисля, че беше спалня). Във всяка стая има тоалетна и душ. На долния етаж има механа (за която трябва да се доплати), но си заслужава. Двора е приятен, с дървени масички и пейчици, с камина, има и басейн, има и мъничък басейн за деца. Закуската влиза в цената, но е в съседния хотел, през една къща.

      Влиза се малко преди да се стигне селото, по един каменист баир, така че задължително с висока кола или джип. Бях там на тимбилдинг с колеги, страхотно си изкарахме...

      Коментар


      • #78
        До: Препоръчвам това място!

        Аз когато си идвам в България винаги се опитвам да мина през морето. Много харесвам Созопол и последните два пъти отседнах в една малка къщичка-хотел, при Калинка (мисля побира 5-6 човека ... две стаи и баня ... с малко чардаче ... дървена ... в стария град ... жестока). Има и ресторантче отдолу - още сънувам рибата на грил дето я правят там. Препоръчвам я без никакви резервации. Ще разбера от моята приятелка как и е телeфона и ще го добавя.

        Аз май не съм харесала нито един от 4-5 звездните хотели в България. Първо че ми е писнало от тях и второ, че още не съм намерила нито един хотел на световно ниво - ако ще плащам цени на световно ниво искам да съм обслужвана на световно ниво. Извинявам се предварително, ако има собственници на хотели тук. Може би моето мнение е такова защото не съм била още в техня хотел .
        Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

        Коментар


        • #79
          До: Препоръчвам това място!

          Първоначално публикуван от Lidka Преглед на мнение
          Аз когато си идвам в България винаги се опитвам да мина през морето. Много харесвам Созопол и последните два пъти отседнах в една малка къщичка-хотел, при Калинка (мисля побира 5-6 човека ... две стаи и баня ... с малко чардаче ... дървена ... в стария град ... жестока). Има и ресторантче отдолу - още сънувам рибата на грил дето я правят там. Препоръчвам я без никакви резервации. Ще разбера от моята приятелка как и е телeфона и ще го добавя.

          Аз май не съм харесала нито един от 4-5 звездните хотели в България. Първо че ми е писнало от тях и второ, че още не съм намерила нито един хотел на световно ниво - ако ще плащам цени на световно ниво искам да съм обслужвана на световно ниво. Извинявам се предварително, ако има собственници на хотели тук. Може би моето мнение е такова защото не съм била още в техня хотел .
          Може да ми е малко вехта информацията ... отпреди 2 годинки -( за качествен 4-5 звезди хотел в София) - хотел Хилтън. Местоположение и сервиз ! Въпреки че и там съм имал проблеми....

          Коментар


          • #80
            До: Препоръчвам това място!

            Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
            С две ръце (поради липса на повече) ви препоръчвам гостоприемството на едно невероятно семейство и страхотната им кухня . Мястото е с.Арда - при Федя . Намира се след Смилян , минава се през Могилица и Арда е последното село преди границата . Не е лукс , но е много чисто . Там се чувстваш точно като на гости и толкова плащаш (за без пари е ) , но не тва е най-интересното ....

            Тел. 0889 651 232
            Та като спомена с.Смилян да ви похваля една семейна къща за гости "Карнобатлиеви", тел.030262990, 0888279209. Отсядали сме там с приятели поне десетина пъти.Менюто е каквото си поръчате - от традиционният смилянски боб във всичките му вариации до печено агне в пещта на двора. Стаите са с всички удобства, природата е чудна, в селото има рибарник с пъстърва, в района е пещера Ухловица и още други пешеходни маршрути. Това, което най-много ми допадна обаче е, че собствениците не са само като рецепционисти в хотел - добър ден - довиждане, заповядайте пак, а много приятни млади хора, с които се сприятелихме и поддържаме отлични контакти. Разбира се рекламата която им правя не е само за това.
            Последно редактирано от zzlatev; 28-04-09, 10:59.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #81
              До: Препоръчвам това място!

              Ресторант "Чайка" на изхода на Враца към Леденика от ляво - Страхотна кухня, много прилични цени - Преядох като "Попско дете на Задушница"

              П.С. Има го в ОФРМ координати N43 11.483 E23 32.189 МОТЕЛ ЧАЙКА

              Коментар


              • #82
                До: Препоръчвам това място!

                Преди 3 дни случайно попаднах на едно място, което буквално ме шашардиса с уреденост и подреденост, с размах - както в пространството, така и във впечатляващата инвестиция, и с приятно излъчване. Казва се "Винарски комплекс Старосел" (www.starosel.com) и е на около 2 км северозападно от едноименното село, което пък е на запад от Хисаря.

                Не знам дали го препоръчвам (каквато е тази тема), защото само го разгледах. Във всеки случай, колкото може по-скоро, ще си подаря един уикенд там. След това може и да го препоръчам.

                Представлява комбинация от голяма и то high-tech винарска изба (развеждат те из нея с билет от 3 лв.), хотел с разни екстри, ресторант, магазин за вино и ракия "от извора".

                ***

                Районът е бил едно от най-големите известни досега средища на одриската аристокрация (особено ако си го представим заедно със землището на с. Дуванлии, на 18 км югоизточно от Старосел).

                Тракийските старини край Старосел, които наричат, може би преувеличено, "култов комплекс", определено си струва да се разгледат. Те са на 2-3-4 км северозападно от "винарната". Става дума по-специално за храма-гробница, който предполагаемо свързват с могъщия одриски цар Ситалк; той е на N 42 30.691 Е 24 32.772. Пада се вдясно от тясно, но добро шосе и до него се стига с всякаква кола.

                Природата наоколо е приказна (къде ли у нас не е?). При това на запад от могилата Хоризонт (в местността "Манастирчето", N 42 30.074 Е 24 33.107; загадъчна гробница с колонада) подуших апетитни възможности за леко-среден офроуд. Даже тръгнах да си поиграя. Но като допрях до плитка река с едри камъни по дъното, се сетих, че тия работи не се правят в късния следобед с не особено подготвено джипче и без компания.

                ***

                Прилагам няколко снимки. На едната се вижда казан за ракия. И по-големи казани бях виждал - даже с дегустация. Но пред съоръжение с такъв "уютно-космически" вид се озовах за първи път.

                И тъй като си падам запален тракофил, ви предлагам и малко камъни. Всеки е виждал каменни стълби и каменен зид - но колко пъти ги е виждал направени с такава прецизност? А тези са отпреди близо 2500 години. Да.

                Що се отнася до зида около Четиньова могила, дължината на окръжността е 241 метра. Доста части от него са добре съхранени, но когато е бил цял-целеничък, е бил доста висок. Няколко хиляди едри каменни "тухли", доставени вероятно от кариера, която се намира на 30 км от този баир. Обработени Бог знае къде и Бог знае как. Светът не е от вчера, дами и господа, и това важи и по света, и у нас.

                Поздрави!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от дядо Ники; 17-05-09, 21:13.
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #83
                  До: Препоръчвам това място!

                  Мястото което ви препоръчвам е хотел Кокалското Етрополе. Намира се на 15км. от гр.Етрополе. Разполага с 60 места за нощувка, ресторант, механа и барбекю. Собствениците са много гостоприемни. Природата е уникална. Тел. за резервация е 0886171082-Петър.
                  УАЗ 31512-Тото

                  Коментар


                  • #84
                    До: Препоръчвам това място!

                    Първоначално публикуван от isso Преглед на мнение
                    Мястото което ви препоръчвам е хотел Кокалското Етрополе. Намира се на 15км. от гр.Етрополе. Разполага с 60 места за нощувка, ресторант, механа и барбекю. Собствениците са много гостоприемни. Природата е уникална. Тел. за резервация е 0886171082-Петър.
                    Дай повече информация! 15км. от Етрополе е Голям Район

                    Коментар


                    • #85
                      До: Препоръчвам това място!

                      Пътя е от Етрополе за Елаците. На около 2км. след отбивката за Елаците има в ляво табела за Хотел Кокалско. Там асвалта свършва, но пътя е проходим за лек автомобил. След 5км. от табелата на главния път се намира хотела.
                      УАЗ 31512-Тото

                      Коментар


                      • #86
                        До: Препоръчвам това място!

                        Първоначално публикуван от isso Преглед на мнение
                        Пътя е от Етрополе за Елаците. На около 2км. след отбивката за Елаците има в ляво табела за Хотел Кокалско. Там асвалта свършва, но пътя е проходим за лек автомобил. След 5км. от табелата на главния път се намира хотела.
                        Напълно те подкрепям. Мястото е прекрасно и заслужава да се посети. Има и много пътища за разходки с джипове. Имам идея следващата сбирка на клуб ГАЗ 69 да я направим точно там.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #87
                          До: Препоръчвам това място!

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Напълно те подкрепям. Мястото е прекрасно и заслужава да се посети. Има и много пътища за разходки с джипове. Имам идея следващата сбирка на клуб ГАЗ 69 да я направим точно там.
                          Първоначално публикуван от isso Преглед на мнение
                          Пътя е от Етрополе за Елаците. На около 2км. след отбивката за Елаците има в ляво табела за Хотел Кокалско. Там асвалта свършва, но пътя е проходим за лек автомобил. След 5км. от табелата на главния път се намира хотела.
                          благодаря, Аз често ходя в района и с радост бих го посетил!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Препоръчвам това място!

                            гр.Трявна. Комплекс "Бръшлян" или просто Хижата. Супер готин хотел с малки къщички и превъсходна кухня. И винаги много поздрави да предавате от съдийския състав на 2-я кръг на РЕШ за 2009-та година.... За съжаление нямам координати или телефон.
                            Последно редактирано от zzlatev; 22-05-09, 21:40.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #89
                              До: Препоръчвам това място!

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28273
                              Иво е регистриран доставчик във Форума и дава и специални отстъпки за членовете.
                              до 01.08.2009 г. + допълително намаление от 10 лв. без значение през седмицата или уикенда
                              + 15% намаление от храната и напитките
                              = 15% +10 лв.+15%
                              40 лв. за стая - 20 лв. за легло (има го само в хижите)
                              Последно редактирано от ivied; 17-06-09, 11:52.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Препоръчвам това място!

                                Хотел "Теос" в Китен.http://hotelteos.com/ От вратата стъпваш на пясъка на плажа Атлиман.Страхотни собственици.Перфектен ресторант.
                                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X