Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам това място!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчвам това място!

    Забелязвам, че повечето препоръчани места са твърде пренаселени (поне за моя вкус). Аз, като изявена къмпингарка, мога да препоръчам едно чудесно вирче, подходящо за летните жеги, което открих съвсем наскоро. Намира се по пътя Троян (западно) - с. Чифлик. Селото е Терзийско. Там е заловен революционерът Захари Стоянов, но по-късно успява да избяга. Вирчето е оформено със стъпаловидни басейнчета, дълбоки не повече от 1-1,5 м. Ако сте в района, спокойно можете да отделите няколко часа за мокро плажуване )

    Коментар


    • От: Препоръчвам това място!

      Първоначално публикуван от Dangerlina Преглед на мнение
      Забелязвам, че повечето препоръчани места са твърде пренаселени (поне за моя вкус). Аз, като изявена къмпингарка, мога да препоръчам едно чудесно вирче, подходящо за летните жеги, което открих съвсем наскоро. Намира се по пътя Троян (западно) - с. Чифлик. Селото е Терзийско. Там е заловен революционерът Захари Стоянов, но по-късно успява да избяга. Вирчето е оформено със стъпаловидни басейнчета, дълбоки не повече от 1-1,5 м. Ако сте в района, спокойно можете да отделите няколко часа за мокро плажуване )
      Колежке, дай малко подробности за местоположението на въпросното вирче. Извън или в селото е? Има ли хора? А ако имаш и снимка на въпросното място ще е най-добре

      Коментар


      • От: Препоръчвам това място!

        Да добавя по темата един албум снимки от поречието на реката между Терзийско и Балабанско http://v12345s.snimka.bg/?album;aid=623574;pid=25151173

        Коментар


        • От: Препоръчвам това място!

          Да добавя по темата един албум снимки от поречието на реката между Терзийско и Балабанско

          http://v12345s.snimka.bg/?album;aid=623574;pid=25151173
          Ау, късметлии!!! Какво прекрасно пътче.... Когато ходихме там, не бяхме подготвени с проходима техника и не сме имали възможността да му се порадваме. Нищо, това ще е повод да се върнем отново ))

          [/QUOTE]
          Първоначално публикуван от dannybo Преглед на мнение
          Колежке, дай малко подробности за местоположението на въпросното вирче. Извън или в селото е? Има ли хора? А ако имаш и снимка на въпросното място ще е най-добре
          Малко са дефицит снимките ми... Първата снимка е от вирчето. Има места, на които водата достига до кръста, иначе става и за киснене Втората е от полянката за спане, обаче от нея не се вижда много... Широка е, равна е, с окосена тревичка, има и беседка. Лошите неща са две, поне за две се сещам - полянката е до пътя (рядко минават коли, но си е път), а от другата страна на пътя се пада пътечката, която през едно въжено мостче води до вирчето за две минути. Второто лошо е, че до 12 ч. никъде няма сянка.... Но за разходката си заслужава да се провери

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:531212_10151141292097652_1357211943_n.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5394474Натиснете снимката за да я уголемите

Име:376498_10151141290447652_1274072172_n.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5394473

          Коментар


          • От: Препоръчвам това място!

            Сърдечно препоръчвам едно уединено място в Севливско-Априлският Балкан:
            Къща за гости "При Радко".
            Намира се в с.Кръвеник, махала Троенците, на 35 км от Севлиево и на 10 км от Априлци ( кв.Острец)

            Къщата е наново построена в автентичен стил, собственикът Радко е невероятно гостоприемен.
            Като бивш готвач по професия, е в състояние да ви извърти невероятни манджи, придружени със пивка сливова ракия.
            Можете да си носите и ваша храна, а той ще ви помогне в приготвянето и.
            И най важното- от кръвна група 4х4 е.

            И при двете ми посещения оставах смаян.
            Обадете му се предварително за всеки случай.
            www.radko.biz
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Препоръчвам това място!

              Препоръчвам в Севлиево гостилница "RED LION" страхотна кухня и цени народни. http://v12345s.snimka.bg/bulgaria/se...ion.704776.all

              Коментар


              • От: Препоръчвам това място!

                Първоначално публикуван от Тигъра
                Здравейте колеги,
                Имам в момента нужда от преосмисляне на живота си и работата си и искам да се усамотя за 2-3 дни някъде наблизо. Не съм в депресия, по скоро имам нужда от почивка.
                Можете ли да ми препоръчате някоя вила под наем или хотелче до 30тина километра от София, имам нужда от спокойствие. Предпочитам в Стара планина.
                Извинете, ако съм убъркал мястото на темата.
                Здравей, погледни в село Заселе новата къща за гости Божилови
                Не знам как са нощувките, само кафе съм пила там, но мястото е много красиво и спокойно.
                Последно редактирано от zzlatev; 29-01-13, 09:26.
                0887 61 66 21 - Катя

                Коментар


                • От: До: Препоръчвам това място!

                  Искам препоръка за някое красиво място,където да има какво да се види и ще мога да направя хубави снимки.
                  Идеята ми е да не ходя много далеч,ще пътувам с автомобил,с едно приспиване (2 дни).
                  Аз съм от Добринище (общ.Банско,обл.Благоевград). Къде мога да отида,да видя нещо,в радиус 100-150км. и да има някое готино (и ефтино) местенце където човек да може да отседне да преспи,да хапне и пийне

                  Някакви идеи и предложения?

                  Коментар


                  • От: До: Препоръчвам това място!

                    Ако не си ходил в с. Ягодина - там е мястото. Можеш да се качиш на Орловото око, да разгледаш Ягодинската пещера и Дяволското гърло, Триградското ждрело. Това са изключително живописни места и е незабравимо преживяване.В селото има хотел на центъра, а и в много къщи дават евтини квартири. Оригиналните родопски ястия са изключително вкусни. Два пъти съм ходил там и пак бих отишъл с удоволствие.

                    Коментар


                    • От: До: Препоръчвам това място!

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                      Ако не си ходил в с. Ягодина - там е мястото. Можеш да се качиш на Орловото око, да разгледаш Ягодинската пещера и Дяволското гърло, Триградското ждрело. Това са изключително живописни места и е незабравимо преживяване.В селото има хотел на центъра, а и в много къщи дават евтини квартири. Оригиналните родопски ястия са изключително вкусни. Два пъти съм ходил там и пак бих отишъл с удоволствие.
                      Хм. Да споделя нещо за горните маршрути. Със семейството ми ги "открихме" през "Костовата стагнация" (след "Виденовата криза") 1998 г. Относително гладни години, все още диво с малко, много малко туристи. Хората любезни, уникални места, уникална кухня и т.н. Оттогава докъм 2005 г. абсолютно всеки Великден и/или Гергьовден прекарвахме по тия краища, все незабравими семейни преживявания. Отправна база - малко хотелче в Пампорово, с евентуални единични нощувки в Триград, Девин или Кърджали. От 2006 г. превключихме на обиколки из Източните Родопи - Маджарово, Ивайловград и оттогава не се бяхме вяствали по тия краища. Дойде ни обаче на гости Леля Американка от тази тема и решихме да й направим една уж "проверена" обиколчица Чудни мостове - Дяволското гърло - Ягодинската пещера - Дяволския мост - Перперикон - Утробата. Малеййй, в Пампорово бомба паднала . Нищо не работи, все едно някаква радиация е поразила курорта, навсякъде недовършени строежи, една читава кръчмица не останала: "Воденицата" разрушена, "Мечката" или как там се казваше - изпотрошена... навсякъде недовършени и рушащи се строежи и всичко затворено. В църквата на Великден и поп нямаше, playback някакъв на песнопеения бяха пуснали Иначе по пещерите и другите забележителности - фраш от народ, но... една супа (освен боб чорба) няма къде да изядеш като хората. Кръчмици по пътя много, ама хубавата родопска кухня отпреди 5-6 години дала фира... Само скара, пъстърва (то хубаво, ама...) и т`ва то. Звъня на един приятел в Смолян и викам "давай да ни водиш на кръчма, ама истинска родопска, че се излагаме пред хамериканците". Човекът вика "детето ми е болно, ама ще ви направя резервация (брях ?) при Узунски". Ами, да - трябваше си резервация, определено имаше защо. Затова препоръчвам това място за любителите на родопска кухня, най-вече от теле-сукалче, чеверме и др. вкусотии от крехко агънце (а не шиле в късен пубертет) + естествено, всичките там клинове, пататници и прочие салтанати.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Препоръчвам това място!

                        Аз в този район мога да препоръчма хотел/къща за гости "Милка" ( http://comunicatorbg.com/milka.html ). Откъм условия може да не се хареса на някои хора ( част от стаите са с общ санитарен възел ), но отношението на собствениците компенсира!
                        Така се случи, че една вечер се оказах в Ягодина и навсякъде където питах всичко беше "резервирано" ( явно един човек, една нощувка на всички се струваше прекалено много труд и прекалено малко приходи ). Та къщата се оказа с уникална гледка!
                        На последния етаж има голяма трапезария, където човек може да си поръча родопски ястия пригответни от собтвениците/домакините. Също така има и кухня на разположение, за който иска да си сготви сам.

                        Коментар


                        • От: Препоръчвам това място!

                          Търсим семеен хотел за почивка-във Велинград, ако има и басейн ,ще е супер. Като друг вариант- някъде в планината, също сме съгласни,въпросът е да не е пренаселено,че сме с малко дете

                          Коментар


                          • От: Препоръчвам това място!

                            Слушам добри неща за Вършец, Тинтява 2... и се замисляме да посетим. Много се чудим обаче възможно ли е с дете да се иде на море и да е чисто, готино и да не е пренаселено, даже най-добре да е спокоен плаж без хора

                            Коментар


                            • От: Препоръчвам това място!

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              ... Много се чудим обаче възможно ли е с дете да се иде на море и да е чисто, готино и да не е пренаселено, даже най-добре да е спокоен плаж без хора
                              Възможно е - Гърция!

                              Първоначално публикуван от ijkmp Преглед на мнение
                              Търсим семеен хотел за почивка-във Велинград, ако има и басейн ,ще е супер. Като друг вариант- някъде в планината, също сме съгласни,въпросът е да не е пренаселено,че сме с малко дете
                              Не е много в планината, но е близо - Сапарева баня. Пада се и изходна точка за към рилските езера.

                              Коментар


                              • От: Препоръчвам това място!

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Слушам добри неща за Вършец, Тинтява 2... и се замисляме да посетим. Много се чудим обаче възможно ли е с дете да се иде на море и да е чисто, готино и да не е пренаселено, даже най-добре да е спокоен плаж без хора
                                На Вършец има 4-звезден (не знам името, в центъра близо до фонтана е), с басейни (открит, закрит), фитнес, сауни, масажи и прочие истории. Добро е. Но лично не виждам какво може да се прави за повече от 2-3 дни там. Евентуално някакви горски маршрути, ама пак за повече от 3 дни - трудна работа. Мястото иначе е хубаво, с хубав климат и въздух.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X