Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

    Първата координата е северна ширина N (все пак се водим на 42 -ри паралел, а втората източна дължина Е. Така съм си настроил ГПС-а, за да съвпада с координатите от Уикимапиата. За съжаление търсачката и по координати не работи, но ако ги сложите в гугълмапса така, както съм ги написал с просто копи-пеист, ще ви отведе на указаното място. Гугълмапса е с ниска резолюция за тези места при мен и почти нищо не се вижда затова го ползвам само за ориентировка. Детайлността в уикито в режим bing satellite е доста по-голяма, и например се вижда даже дебелината на зидовете на последното място например.

    Може да сложите в адресната лента на браузъра си например ето това:

    http://wikimapia.org/#lang=en&lat=41...%C2%B010'E

    и ще ви отведе директно при гъбата. Останалите неща са близо около нея и който е чел пътеписа на колегата внимателно, ще се ориентира.

    Още веднъж благодаря за споделеното.

    Коментар


    • #17
      От: Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

      Здравей,

      Благодаря за споделената разходка. ВЪрна ме преди 20 години когато ходихме за риба през Женда до язовир Чам дере и да ти кажа се чуствах като теб, същите силни усещания, енергия. Така и не съм стъпвал там оттогава. Преди 20 години беше още по дивно. Стари къщи и махали, обезлюдени-някак страшно и тъжно.

      Хубав пътепис. Благодаря.

      Коментар


      • #18
        От: Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

        Първоначално публикуван от donydy Преглед на мнение
        Здравей,

        Благодаря за споделената разходка. ВЪрна ме преди 20 години когато ходихме за риба през Женда до язовир Чам дере и да ти кажа се чуствах като теб, същите силни усещания, енергия. Така и не съм стъпвал там оттогава. Преди 20 години беше още по дивно. Стари къщи и махали, обезлюдени-някак страшно и тъжно.

        Хубав пътепис. Благодаря.
        Боровица се казва сега, няма Чам Дере


        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

          Бях по тези места с ЛР клуба миналата година, уникални са, мерси за споделеното
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            От: Асар Кая, село Женда и село Небеска и скалната гъба

            Бяхме преди две седмици там. Да знаете, че черния път от с. Паничково до с. Женда е затворен (има огради с катинари). Има надписи, че е затворен заради африканската чума. Остава отворена само пътеката от западната страна на вр. Гъзълчерлъ. На запад вече черния път се губи в шубрака, въпреки че го има по OFRM + BG Mountains, но не сме продължавали - за нас да се вреш в шубрака вече си става простотия и излишно бъхтене и дране.

            Иначе пътищата са много приятни и има стръмни изкачвания на моменти (на отиване спускания), които даже в дъжда без проблем изкачихме с Hilux-a (разбира се бяхме с гуми за кал - BFG).

            Ще трябва да извадим от кадрите - има доста интересни места за посещение в района.
            Тел / Viber: +359 889 396 793

            Коментар


            • #21
              Стигнах да направя видеото и да го пусна в канала



              Приятно гледане!
              Тел / Viber: +359 889 396 793

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X