Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джамбо и нататък.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джамбо и нататък.

    Джамбо и нататък....


    През 1993 съм преминавал Джамджиев ръб и някои турове по Стената на Вихрен /качвал/. Ако, Стената все още по ми е кеф да я гледам отдолу, то Ръба изгарях от желание да повторя...


    Наканих се в началото на пролетта чак, да си изпълня тази прищявка. Благодаря на Иван Динков за съдействието, търпението и мъдрото водачество.


    За преди не помня, но сега съществуваха две задължителни условия и едно желателно.
    1.Да се качим по Джамбо /до връх Вихрен, като втори, но с корем на въжето, където го ползваме/.
    2.Да слезем по Котешкия чал през вр. Дунино куче /по същия начин/.
    3. Да не фигурираме с Иван в категорията - „Злополуки в планината.


    18 март.
    Пристигнахме късно вечерта в Банско, затова изтърчахме на свински тръс от Шилигарника до х. Вихрен. На моменти бодро подтичвах.


    19 март.
    В началото /рано сутринта/ тръгнахме добре.

























    По ръба стартирах чевръсто. Малко преди излизане на върха, леко започнах да се задъхвам и почивките /кратки/ станаха по-чести. Някъде отгоре, Ванката с жестове и вербално ме приканваше да не се заседявам много. Не отговарях пространно, т.к. се борех с хипоксията /най-често мълчаливо/...

















































    Около 13 ч. бяхме на Върха. На премката между Вихрен и Кутело нямаше много сняг /Иван преди това ме плашеше с него, като стимул да побързам/. Иначе щяло да замръкнем...Двата Кутело, Бански Суходол и Безимемния преминахме безпроблемно.
















































    Накрая само падна малко мъгла. Заслона достигнахме в пет без нещо. Въпреки облаците, грееше хубаво слънце и до залеза имаше да се чака.. Вътре бе доста уютно. Всичко ново. Направих няколко снимки, пих два чая след скромното хапване и в резултат / сигурно и от вълнение/, почти не можах да спя. Според мен изобщо, цяла нощ се въртях. Ванката каза после, че много съм хъркал . Истината, ще да е накъде по средата.





















































    20 март започна добре.
















    По Котешкия има няколко интересни цепки. Веднъж или дваж Иван извади въжето. Бързо топящия се сняг стряскаше с неочаквани изненади. Малко преди Дуниното куче пропаднах в дупка и лявата котка /да ги затъпя ли?/ проби със зъбите си акуратни дупки /за които се налага шиене/ в гетата, панталона, и кожата на левия ми прасец. Последната не кървеше обилно /свалих си гащите когато се удаде възможност и проверих/ затова залепих пластир и я забравих. Под Кучето /вече без котки/ се свлякох по някакъв улей заедно със солидна порция сняг и това беше последната интересна случка.



































    Към 13.40 бяхме в Банско. Малко преди това установих, че при свличането в снега, пикела ми се откъснал отзад от раницата барабар с лентите /надолу бързахме и нямах време да се оглеждам/. Какво пък, някой може да го намери...

  • #2
    От: Джамбо и нататък.

    Браво докторе!
    Това с Джамджиевия ръб си го мисля отдавна,но си оставам само с мисленето.
    Доколкото разбрах сте спали в заслон Кончето.
    Дай някоя снимка от заслона,че ми стана интересно.
    В него съм бил преди години и беше занемарен.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Джамбо и нататък.

      Дълго време не пишеш и хоп изненада!
      Благодаря за споделеното!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Джамбо и нататък.

        Докторе, ти си истинския ОФФ-РОУДЪР!!!

        Отличните ми адмирации!!!

        Коментар


        • #5
          От: Джамбо и нататък.

          Не снимах в заслона / в нета има снимки сигурно/. Той е изцяло нов. Абсолютно. Стария е демонтиран, монтиран е нов през септември 2018. Имаше и акция за набиране на средства. Вътре е супер удобно и чисто. Но, лятото не знам ...сигурно ся като се стопли и ще е често навалица...

          Коментар


          • #6
            От: Джамбо и нататък.

            Да. Не знаех:

            https://fakti.bg/bulgaria/331847-obn...ncheto-e-gotov
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              От: Джамбо и нататък.

              Респект!
              Много страшно ми се види.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Джамбо и нататък.

                Прочетох описанието и разгледах снимките с интерес. И двете много ми харесаха!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X