Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

    Видно от заглавието става въпрос за неуспешно мероприятие - до ето този обект :
    https://bulgariancastles.com/bg/node/298
    https://pochivka.bg/malkoto-kale-krepost-e864
    https://www.kade.si/#map=15/3081422.83/5212312.31/0
    Имах доброто желание да се поразходя до там пешеходно, че така по снимките доста интригуващо изглежда. Всичко започна много добре, до момента в който "кръчмарят" не се материализира под формата на служители на ДЛС Ропотамо. Обектът който съм търсел се бил намирал на територията на ДЛС Ропотамо, в момента също съм се бил намирал на територията на ДЛС Ропотамо, за която територия конституционното право за свободно придвижване не било валидно. Е, ясно ви е, че това е малко моя интерпретация на техните думи, но смисълът всекиму е ясен. И така накратко, да си обирам крушите, че иначе и акт можело да ми напишат и прочие и прочие. За да избегна евентуално грешно тълкуване, си позволявам да повторя, че се придвижвах пеш по почвен път. По-долу съм сложил линк към две снимки - на двете единствени табели които видях, и на нито една от тях не пише нещо от рода на "Влизането на външни лица забранено ! "
    https://photos.app.goo.gl/i7vtj2epdNFFesqs8
    Предполагам, че във форума има компетентни хора, които при добро желание биха обяснили следното :
    - Служителите на ДЛС-то в правото си ли са били да ме върнат, или него ден аз съм бил в режим "лапни-шаран" и съм се вързал на техните думи ?
    Може пък все някога, някой колега да попадне в подобна ситуация, и тогава знанието по този въпрос да се окаже от полза.
    На прочелите /отговорилите благодаря за отделеното време и желая успешни разходки.

  • #2
    От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

    Вижте чл. 69а от ЗЛОД. Може да е издадена заповед, подобна на тази от сниманата оранжева табела на дървото.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • #3
      От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

      Е добре де, но в случая табелата е за МПС, пък колегата искал да се разходи пешеходно - гледам съгласно ЗЛОД ДЛС трябва да постави съответни табели и да обяви в средствата за масова информация за ВРЕМЕННАТА заповед...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

        Ако в ДЛС се провежда лов (стрелба с пушки!), няма как глашатай да бие тъпана "съобщава се ...". На горските е заповядано да отцепят района за безопасност. Толкова.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

          Едно време в казармата като ходехме на стрелби с гаубиците по баирите, 5 дни преди това ни пращаха да разлепваме из околните села и кръстопътчета бележки, че в тоя ден и в тоя час ще има стрелби и се забранява напускането на селото в едикоя си посока. В деня преди стрелбите се съобщаваше по радиоточките в селата.
          Сега реда би трябвало да е същия или нещо подобно. Поне на пътя е редно да има съобщение, ако ще има такива дейности.

          Коментар


          • #6
            От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

            Колеги, благодаря за коментарите. Следва да призная, че донякъде малко грешно озаглавих темата, по-причина, че колкото се говори за Малкото кале, толкова и иде реч за правомощията на служителите на ДЛС по принцип. Все пак, ползата би била, че ако някой от тук четящите също реши да си опита късмета към конкретно този обект, то ще е наясно какви спънки може да очаква.
            Що се касае до това какво може и какво не може на териториите на ДЛС-тата, си мисля следното. Във форума имаме превъзходна тема относно посещение на границата и граничните райони. Имам доброто желание да напиша нова публикация, нещо като " много малко братче" на спомената залепена за границите, но касаеща пребиваване на териториите на ДЛС. Ако някой ме изпревари е добре дошъл !

            Коментар


            • #7
              От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

              Не знам откъде си, но горските в Странджа и еле пък района на Ропотамо се приемат много на сериозно! Такова отношение е стандартно и не трябва да се засягаш - просто не трябва да ги срещаш! Много пъти съм се разправял с тях и въпреки, че имам имот по реката, досега без скандал не е минавало!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

                Лошото е, че от една страна активно се пропагандира " уникалната и магическа природа, мистичния чар и богатото културно-историческо наследство на Странджа " , но в един момент се оказва, че тука не може, там също не може, и накрая ни остава единствено да идем примерно до село Младежко, да се разтъпчем до пещерите и да ахкаме колко вълшебно сме си били изкарали.

                Коментар


                • #9
                  От: Равадиново - крепост Малкото кале - сметка без кръчмаря

                  Тия неща са по цяла БГ. Един куп обекти попадат в зоните на ловни стопанства, резервати, буферни зони и т.н. и...там наистина важат някакви други правила, които най-често само горските знаят колко са актуални. Това кой каква заповед за кой регион е издал...може и да го намериш някъде в нета качено, ама трябва да си нямаш никаква друга работа. При теб поне е имало табели. В доста случаи и това няма. Разбираш, че си в някаква зона, където не е трбявало да си, когато тръгнеш обратно и те пресрещнат горските заедно с местните ченгета. Конкретно с горски не съм имал ядове. По местата, където ме влече да обикалям, се среща основно гранична полиция.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X