Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпингуване по черноморието - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къмпингуване по черноморието - къде?

    Здравейте на всички!

    Моля за съвет къде по родното черноморие става за къмпингуване. Купих си покривна палатка и ще водя жената на романтично море, обаче я е страх да къмпингуваме в дивото ( последния път се прибирах посред нощите от планината защото не успя да заспи милата ) та, целта ми е да посвикне със спането на палатка но без да умре от страх и безсъние.
    За предпочитане са къмпинг местности където да сме в непосредствена близост до плажа или на самия плаж ( не знам дали има такива ) и местността да не е много населена. Ще ходим от 1ви Септември с надеждата че повечето хора ще се прибират вече от море и ще е по-спокойно. Обичаме да прекарваме по 1-2 нощувки на място и да продължаваме, та ако имате повече от една подобна локация моля да споделите. Района който се разглежда е от Шкорпиловци надолу, като мислим да стигнем до Китен ( едно диво спане на Маслен нос ).
    Друго което искам да попитам е, понеже виждам снимки на колеги от форума как са разпънали палатки на джиповете на самия пясък - може ли да ни глобят или направят забележка ако си спра с колата на плажа и си опъна палатката на 5м от водата? Били сме на Шкорпиловци и от южната страна плажа изглеждаше доста див и бих искал да ида до там с джипа и да разпъна палатка на брега.
    Също така приемам съвети за желателен инвентар който трябва да помъкна.

    Предварително благодаря на отзовалите се

  • #2
    От: Къмпингуване по черноморието - къде?

    Препоръчвам това местенце. Спокойно е. Единствено като минус бих отбелязал, че на два метра навътре в морето, дълбочината става близо два метра. Иначе е приятно и спокойно. Достъпът е малко по-труден. Може би аз съм минал по по-трудния път, но в последствие разбрах, че има и по-лесен, по който стигали и леки коли.

    Коментар


    • #3
      От: Къмпингуване по черноморието - къде?

      Дивото къмпингуване по принцип си е забранено , съответно подлежи на санкции . Разбира се когато те пипнат . На Шкорпиловци все още минава номера , направиха също и нов къмпинг . Къмпинга отвори врати тази година , санитарните помещения са нови и добри . Главния път ги разделя от плажа , приемливо близко е . Това лято бяхме на Обзор , къмпинг Зора . Плажа е отличен , на около 100 - 150 метра от къмпинга . Пътя до същия е само асвалт . Условията като за Бг къмпинг са повече от добри . Има какво още да се желае . Казаха ми за още един , който не съм проверявал . На излизане от Обзор , в посока слънчака имало отбивка в ляво - посока плажа . Къмпинга бил сред високи дървета , изобилие от сянка но до самия плаж . Собственост бил на военните , но достъпа е свободен за всички граждани . Цените били като за депутати - 3- 4 лв. да не е без хич .

      Коментар


      • #4
        От: Къмпингуване по черноморието - къде?

        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Препоръчвам това местенце. Спокойно е. Единствено като минус бих отбелязал, че на два метра навътре в морето, дълбочината става близо два метра. Иначе е приятно и спокойно. Достъпът е малко по-труден. Може би аз съм минал по по-трудния път, но в последствие разбрах, че има и по-лесен, по който стигали и леки коли.
        Паша дере е много хубаво , има дебела сянка и див плаж . Но няма къмпинг .

        Коментар


        • #5
          От: Къмпингуване по черноморието - къде?

          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
          Паша дере е много хубаво , има дебела сянка и див плаж . Но няма къмпинг .
          Вярно, грешката е моя. Но мисля, че за една вечер не би било зле да се посети.

          Коментар


          • #6
            От: Къмпингуване по черноморието - къде?

            "Дивото" къмпигуване не е забранено. Нито по принцип, нито по закон.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Къмпингуване по черноморието - къде?

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Препоръчвам това местенце. Спокойно е. Единствено като минус бих отбелязал, че на два метра навътре в морето, дълбочината става близо два метра. Иначе е приятно и спокойно. Достъпът е малко по-труден. Може би аз съм минал по по-трудния път, но в последствие разбрах, че има и по-лесен, по който стигали и леки коли.
              В далечината се виждат каравани, явно няма да е проблем да се опъне и палатка на джипа. Дивото къмпингуване не е забранено, но как да разбера къде на пясъка мога да спра и да си опъна палатката?

              Коментар


              • #8
                От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                "Дивото" къмпигуване не е забранено. Нито по принцип, нито по закон.
                Моля повече инфо - ако си намеря някой закътан плаж и си опъна палатката има ли някой законово основание да ме глоби. Ако просто някой ще ми прави забележка щот просто не му е кеф ще се оправя, но не искам да нарушавам закона и да си разваля почивката. Благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                  То като ще е Шкорпиловци/не бих го пропуснал за нищо на света/. задължително Кара дере.
                  Аз бих започнал даже от Паша дере. както предложи колегата в пост 2. макар това да ми прилича на хижа Черноморец. после Камчия и ...

                  Бих си направил график. така че да съм в Приморско за събора. или за любителската офф-разходка. или колективното каране до Зейтин Борун/Маслен нос/ . пък да се върна на другия ден и евентуално до "Якото Място" - Китен и така до безкрай.

                  Все пак зависи от МПС-то и времето. с което разполагате.

                  Приятно изкарване!
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                    Залива Вромос,под Военноморска база Атия.Чудесно място,морето е плитко,каравани много.Село Черноморец е съвсем наблизо.
                    След една вечер там, ще посветите малко,но преминава.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                      1-ви е събота 2-ри неделя.
                      Аз бих отишъл в събота или неделя на некое супер дупер затънтено место без нормален път за лек автомобил - иначе вероятността да не сте сами и чалгата да е на 2 метра от главите ви е огромна.
                      На север също има чудни местенца а и по малко населени.
                      Лошото е че повечето местенца са открити откъм морето а то не е най благосклонно винаги.
                      Абе Гърция си е друга бира с тези острови и защитени от към морето стотици километри ивица.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        1-ви е събота 2-ри неделя.
                        Аз бих отишъл в събота или неделя на некое супер дупер затънтено место без нормален път за лек автомобил - иначе вероятността да не сте сами и чалгата да е на 2 метра от главите ви е огромна.
                        На север също има чудни местенца а и по малко населени.
                        Лошото е че повечето местенца са открити откъм морето а то не е най благосклонно винаги.
                        Абе Гърция си е друга бира с тези острови и защитени от към морето стотици километри ивица.
                        И аз искам затънтено, но трябва да угодя на жената, не искам от ден 1 да е недоспала щото цяла нощ се е оглеждала в мрака Ще видя къде са Кара Дере и Паша Дере, мисля да завърша с Маслен Нос защото гледката към морето с дъбова гора зад гърба ми се струва изключително преживяване и искам да го изпитам. Можеш ли всв пак да споделиш някое непристъпно за лека кола местенце, току виж съм успял да склоня жената за една вечер в дивото

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                          И аз искам затънтено, но трябва да угодя на жената, току виж съм успял да склоня жената за една вечер в дивото
                          Аз мисля че ще е по добре да смениш жената!!
                          По трудно ще намериш място или да и угодиш!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                            Аа не, никакво сменяне на жени. Място се търси, жената остава тази

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къмпингуване по черноморието - къде?

                              Аз препоръчвам Арапя. Има няколко къмпинга. Ние бяхме в зона Кракен. Има добри бани с топла вода и електричество. Плажа е много близо. Намира се между Лозенец и Царево.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X