Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Русалийски проход въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Не се ли минава през Парка? Иска ли се разрешително?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ако нещо от север не се е променило откакто съм минавал, поне 3 години назад - с вистром не бих минал от там!
      В никаква посока!
      Виж с ондата ти, ако още не си я махнал ще е удоволствие.
      И още един непоискан съвет - не го минавай сам.
      Вземи си компания.

      П.С: Под компания имах предвид друг мотор а не да караш нещо зад теб!
      Последно редактирано от Esper; 29-06-21, 20:21. Причина: Уточнение.

    • alexalex69
      alexalex69 коментира
      Редактиране на коментар
      С ХТ 600 Z съм се качвал хАпсолютно сам поне три пъти до Ботев и не разбирам каква е причината , да не се ходи сам ....

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Зависи от офроуд уменията и опита.
      И аз минах сам но нямах идея с какво се захващам.
      А причината да не се ходи сам от север е че има сума места, където можеш да изпуснеш мотора така, че да не можеш да го вдигнеш без чужда помощ!

      П.С: С DR спусках. И пак казвам, че ако нещо значително не се е променило в последно врме с вистром не бих ходил там дори при нужда, камоли за фън!

  • #32
    Здравейте, някой да е карал скоро през прохода? Мисля по-другата седмица да ходя да покарам. Гледам камерите по хижите и не виждам да има сняг, дори и преспи няма. Не знам от северната страна обаче дали няма да има изненади.

    Коментар


    • #33
      Минава се спокойно, няма сняг.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #34
        Имайте предвид, че от 3.06. до 10.06.2022 г. пътят от Острец посока хижа Тъжа ще бъде затворен за укрепване на мостово съоръжение: https://www.obshtina-apriltsi.com/cu...7-newitem.html

        Коментар


        • #35
          Благодаря Ви за информацията.

          Коментар


          • #36
            Преди десетина дена (на 21.05) минахме два джипа. Имаше на едно място от северната страна тънък момент със снега - десните гуми през пряспата, левите на ръба на пропастта, но минахме - а и сигурно вече е доста по-добре.
            Хижаря на х.Тъжа каза, че сме първите за тая година - мислел следващия уикенд да пали Уазката и проверява дали става...
            Тръгвайте смело и се забавлявайте!
            Последно редактирано от Shider; 02-06-22, 10:28.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #37
              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
              Тръгвайте смело и се забавлявайте!
              Точно това мисля да направя. Благодаря за информацията.

              Коментар


              • #38
                Един от любимите ми маршрути с. Тъжа - х. Тъжа - Острец. ​​​​​​
                Идеален лек офроуд за разпускане и релакс.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #39
                  Здравейте малко изкопавам Стара тема. Един познат ми каза че имало бариера на КИП сладката вода и не можело да се продължи нагоре с джип. Вярно ли е?
                  Планът ми е с. Тъжа- х тъжа с мпс и евентуално докъдето стигнем пеш посока Кадемлията.

                  Коментар


                  • #40
                    Има бариера, има и охрана, която записва номера на автомобила. И продължаваш нагоре, не са ми правели проблем никога.
                    Тази година не съм ходил още обаче.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • nuclear944
                      nuclear944 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Супер, има логика, все пак се влиза в НП. До колкото разбирам до Ботев с мпс вече не може. Нито от паниците, нито от табите. За тъжа утре мисля да пробвам, че ще е уж по слънчево..

                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да, до Ботев нацяло забраниха достъпа миналата година.
                      Пиши в темата като се върнеш, какво е положението в момента.

                  • #41

                    Положението със пътя не е особено цветущо. По никакъв начин не е труден или техничен, нито има кал, нито коловози, но е изключително ерозирал. Аз лично стигнах до х. Триглав което ми отне над 2ч от с. Тъжа. Спадах 3 пъти гумите, не помогна, половината от пътя се кара на първа, иначе е като в бетонобъркачка. Има прагове, остри и стърчащи камъни нонстоп, огромни дупки, където водата буквално е къртила камъни от пътя. Може би заради това че моя джип е със по-високи/твърди пружини отзад, може би заради газовите амортисъори или кофти гуми, но като цяло не беше приятно самото пътуване по пътя. Хич.
                    Иначе района, особено пролетта, със пълноводните водопади, е ужасно красив. Направихме изкачване от Х. Триглав до Голям Кадемлия.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_114253.jpg
Прегледи:418
Размер:546.5 КБ
ID:6922787
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_135130.jpg
Прегледи:407
Размер:656.3 КБ
ID:6922788
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_171943.jpg
Прегледи:403
Размер:260.3 КБ
ID:6922789
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_164750.jpg
Прегледи:402
Размер:489.2 КБ
ID:6922790
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_173824.jpg
Прегледи:394
Размер:406.8 КБ
ID:6922792
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_175626.jpg
Прегледи:400
Размер:351.5 КБ
ID:6922793

                    Северния склон беше доста по-заснежен. Изкачвенето от хижата е около 2ч и 30. Почти 900м денивилация.
                    Помня че бях чел някои хора от форума бяха се събрали и подновили заслона горе. Има проблем с влизане на вода от снеготопежа през вратата, почнало е да мухлясва..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230507_174207.jpg
Прегледи:403
Размер:385.4 КБ
ID:6922791

                    Та така надявам се не съм разводнил темата. Като резюме пътя е в гадничко състояние, кара се бавно, не могат да минават леки коли и паркетници. Със високи гуми + спадане ще е по добре. Бариерата на Сладката Вода беше вдигната високо и нямаше охрана. Пътчето за самата х. Триглав е по-разбито от основния път и има няколко особено високи камъка и прагове. След разклона за триглав не съм продължавал.

                    Коментар


                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Само на бавни съм по този терен. Ерозия и камъни е, точно както казваш и си е мъка на първа бърза.
                      Благодаря за обратната връзка !

                    • nuclear944
                      nuclear944 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Като допълнение да кажа, че нито един път не съм включвал 4х4 или бавни, поне до разклона със х. триглав. Нагоре не знам по-стръмен ли става или дали нещо се променя с качването на надморска. Над с. тъжа имаше поляна, ползвана за паркинг, където всички туристи паркират и хващат преките пътеки за нагоре. Видях терано 2 и една фероза нагоре. Не мисля че каквото и да е субару или СУВ ще оцелее без поражения по ходовата част и отдолу. Трасето е идеален тест да откриеш слабите части по окачването- може би преди 2г е било по-добре (нямаше никакви следи от рехабилитация на пътя).

                  • #42
                    Вчера ходих до хижа Тъжа от с. Тъжа с идеята да сляза към Априлци, но трима човека които срещнах все с джипки ме отказаха заради огромни камънаци и коловози. Някой има ли снимки нещо да видим за какво иде реч все пак ?

                    Коментар


                    • #43
                      От Табите посока априлци има бариера която не може да се заобиколи....стигнеш ли до бариерата не може да се обърне,поне миналата година....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тая бариера е от южната страна но къде точно не мога да си спомня.
                        Мисля, че доста след х.Тъжа.
                        Отдавна съм се качвал и то само веднъж.
                        Ето тази събота например аз имам някакви планове да се возя пак натам.
                        Обаче зависи от времето - ако има вероятност да вали няма да се го правим.
                        Освен това по мъгляви спомени предният път пак се качвах в събота.
                        И май се бях зарекъл никога повече да не карам там в почивни дни.

                        Просто имаше много туристи, поне от юг пътя ресича трекинг маршрута на много места.
                        Горе на билото - също.

                        Тогава умрях от срам с тоя мотор и шума, който вдига.
                        Хората са излязли на планина и никак не се радват на разни пърдящи и димящи неща да ги застигат там!

                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Като почнеш да спускаш от северната страна....от дясно на бариерата има две или три вили една след друга.

                        Подминаваш табите там по завоите ....идваш от юг....качваш се на билото и стигаш до триъгълник ,ако държиш десния ръкав,отиваш към априлци...ако хванеш левия ръкав ,отиваш към заслона и ботев.....

                        Пътя е тесен и дълъг ...няколко километра и стигаш до бариерата ....от дясно е пропаст до бариерата....чак в края става равно и там са Вилите.

                        От ляво е склон ,много стръмен наклон.

                        Иначе противно на мненията че от Ботев към Априлци пътя бил труден,мисля че няма никаква тръпка там....минавал съм над 20 пъти тоя маршрут,то и от юг ако караш по пътя ,няма нищо сложно ,освен преспите .....които по мои наблюдения стават проходими първата седмица на юни.
                        Последно редактирано от Roninn; 23-06-23, 18:51.

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това е друга бариера явно.
                        По пътя за Априлци няма такава.
                        Говориш за пътя към Ботев?
                        Принципно натам не е разрешено със скапани консерви.
                        И с мотори не е.

                    • #44
                      Квчвах се отдавна, с мотор ма нямам спомини да не може да обърнеш ако искаш.
                      На слизане от север не може току така да обърнеш но от юг имаш много възможности за това!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #45
                        Да се намеся и споделя и аз, тази година, началото на август го качих с дизелов Дъстър откъм с. Тъжа до Кадемлийското пръскало. Гумите бяга обикновени летни, свалени на 2 атмосфери, караше се почти изцяло на 1-ва и много рядко на 2-ра (Дъстъра при нормални условия потегля на 2-ра; пише го и в книжката, 1-ва е бавна за извън пътя). Карах с не повече от 4-6 км/ч, защото колата беше пълна с багаж, двама човека и куче. Пътят откъм южната част е каменист и неприятен през първите няколко километра. От х. Русалка нататък започва по- да се ядва. Пак камънак, но предимно горски път. Отиване и връщане до Кадемлийско пръскало - 2х2,5 часа. За по-нагоре ставаше късно и не беше по план.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X