Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шуменското плато е пълно с чудеса, тази цепка е на стотина метра от Хан Крумовският скален манастир и все не я виждах от горе с дрона, но на крака с телефона също става, е накрая с раницата не можеше да мина, но детето успя


    Коментар


    • На запад от Благоевград като ученик бях на бригада да рЕдимЕ бали и от тогава кракът ми не беше стъпвал. Та като реших да се разходя ми беше напълно непознато, все пак намерих на картата няколко цели и първата беше останки от стара крепост - Дреновска крепост. Докато пътувах натам дежурната мъгла около Диканите се задълбочи и погълна Дупница и Благоевград, добре, че на две села от градът остана надолу като море и добави към красотата на прекрасният ден. Стигнах до крепостта и както и повечето напоследък се сблъсках с видимо реставрирани руини напълно изоставени в момента, всичко беше обрасло и буренясало, вратата зееше, но дори не помислих да влизам из трънаците - дрона свърши тази работа заради мен май е време да престана да ходя по такива места.




      Коментар


      • Вече си затръгвах от района когато ми хрумна да видя и яз. Логодаж, обърнах колата и не съжалих, приказно красиво местенце, гарнирано с чудесно време, море от мъгла над Благоевград и бели върхове в Рила, просто приказно, а сухото дърво във водата беше просто "черешката на тортата"



        Коментар


        • Отдавна си мечтая да се разходя в полите на Пирин над дефилето на Струма, дори лятото с децата отидохме до Стара Кресна да поогледаме . Та като ми попадна пост за Мечкул хич и не се замислих, а запалих и потеглих. Гледките над дефилето са уникални, като се замисля колко пъти съм минавал отдолу без да виждам тази красота, но по-добре късно от колкото никога . А и параклисчето и мегалитите (които са пръснати навсякъде из иначе песъчливият район) и най-вече десетките, като гледам, недостъпни но прекрасни водопади на река Мечкулска (и името кефи на макс ). Дори любимите ми жици от няколкото далекопровода които висят във всички посоки и на всички височини ме забавляваха яко... Абе супер беше пътешествието, смях се от сърце на близо 10 километровото село Сенокос - съдейки по табелите за начало и край не по 20-ината къщи А и кучетата в района са впечатляващи, едно много наплашено пале - около 60 кила, много искаше да си поиграе с Мекичка, но го беше страх от мен



          Коментар


          • Тази година като че ли имаме най-дългата и една ит най-красивите есени, вече съм сигурен, че това ми е любимият сезон. В долината на Струма над Чуйпетлово есента е особено красива, а и мястото е разкошно за разходки


            Коментар


            • И понеже много хора се шегуваха, че тази събота никой не е лятял, аз да споделя моят полет от Осоговската планина, пистата пред хотел Руен. Отидохме до там да търсим първият сняг за децата, прогнозата за обилен снеговалеж Не се сбъдна , но поне малко снежец имаше, затова пък вятъра беше свиреп - облаците се движеха с "двеста" аз намерих местенце на "завет" и пуснах дрона - Авата се справи чудесно, Но поривите на вятъра обърнаха раницата на земята и отвяха мойте очила - за пръв път си търсих очилата в снега в продължения на 15 минути и вече си представях, как ли ще шофирам до София без тях , но всичко е добре като завършва добре (ако не завършва добре значи не е завършило )


              Коментар


              • Хоризонталната пътека на Витоша е едно прекрасно място за разходка. В търсене на Витошкият Бистришки водопад, потеглих по нея с колелото, мокрите камъни и корени не бяха най-подходящият терен за моите списобности, но разходката все пак беше прекрасна и на Бистришка река поспрях да поснимам, че ми харесаха гледките


                Коментар


                • Една от целите на пътуването ми беше Дренковската средновековна църква, голямо търсене паднА и все не можех да я открия. Но от третия опит попаднах на гробищата в селото и един човек ме упъти в центъра му. Напълно изоставени руини, с наскоро паднало дърво и гробове от всички страни... Честно мислих да не пускам дрона, щракнах два пъти с телефона, но на тръгване реших все пак, че района си заслужава и поразходих пилето, а и човека ме помоли да го откарам до някъде...


                  Коментар


                  • Миналата есен ходих до Беласица в страхотно време, няколко нива облаци един над друг, само че на водопада мангъро се беше разляло едното ниво и си беше гъста мъгла, толкова гъста, че дрона отказваше да слиза надолу разпознавайки я като повърхност и се опитваше да кацне ... Както и да е, миналата седмица ми се отвори възможност да отида отново, този път навигацията ме прекара през съседното село та видях нови пътища и пътеки, както и водопада без мъгла


                    Коментар


                    • Един ден реших да разходя кутрето покрай Панчарево. Тръгвайки от къщи написах на навигацията Кокаляне (още свиквам със завоя на околовръстното ) и ми излезе Кокалянски водопад - веднага се възползвах да го видя, не бях чувал за него, пък се оказа приятно местенце, интересно, че голяма част от водата минава отстрани през някакво рушащо се строение, но това прави мястото още по-интересно


                      Коментар


                      • Едно прекрасно място за разходка е алеята покрай Панчарево, много красиви гледки от реката, през езерца до заблатяващият се язовир пълен с патки, гмуркащи се и пляскащи с крила. Времето се поскапа (а накрая и заваля ), но в една дупка успях да пусна дрона да поснима тази красота, зелени дървета на фона на снежна витоша хубаво е там!


                        Коментар


                        • И понеже днес всички се отчетоха с по едно Фото на Първият сняг, аз реших да не пускам снимка! А цял филм на тоИзи феномен от един по различен ъгъл - Първи сняг до долната станция на Княжевският лифт - Вали не се шегува, а Аватата Лети и тя не се шегува - вярно по едно време 1/3 от камерата беше покрита със сняг и се замислих как ще се връщам, Но и по спомени става
                          Честито


                          Коментар


                          • Спомен от преди снега Уикенда (миналият) ходихме до Нови Хан и разходихме кутретата с приятели, временцето беше разкошно и аз пуснах Аватата да се поразходи. Сега се стоплям като го гледам



                            Коментар


                            • Всъщност снега не беше толкова много, но подрани, а есента беше много топла и много дървета не само бяха с листа, но и още бяха зелени, та настана леш в гората, дърветата падаха, затваряха пътища и късаха кабели... Тук сме още в събота, снегът едва започва да вали върху зелени на места дървета в детската площадка до Княжевският лифт.


                              Коментар


                              • Конярника ми е любимо място, мине не мине и аз съм там да разходя кутрето, че и да разтъпча дрона, дори в това интересно време


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X