Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - х. Ком - въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: София - х. Ком - въпрос

    Няма голяма кал споко

    Коментар


    • #17
      От: София - х. Ком - въпрос

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Това за от Петрохан към Ком пътя има предвид Масо, а Жоро май говори за Историческия път...
      Беше се оплел точно от Петрохан към Ком... Но с такъв ясен трак - колегата няма да има проблем
      Между другото малко хора знаят кое е било 'старият Петрохан' - хижата до 1944г...
      https://www.google.bg/maps/@43.11917...2!8i6656?hl=bg
      Тези иглолистни около нея са садени от племенник на баба ми някъде 1937г - преди година се разходихме с него натам - бе страхотно изживяване - баща му (Петър) е последният наследствен собственик на Петро-хан (и е изчезнал на 13.09.1944 след последно свиждане със сина си точно на Петрохан - полицията е малко по-нататък вляво - сградата още стои)... Страхотна природа, наситена с история, за която обаче се знае доста малко...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: София - х. Ком - въпрос

        Специално за тази сграда, преди 2 години някой ми каза, че има кръчма и правели страхотно шкембе. Вярна ли ми е информацията?

        Забравих да оставя и тел. ако някой реши да оди на събора от там, утре ще гледам преди 10 да сме тръгнали. о88б I76 52з
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #19
          От: София - х. Ком - въпрос

          Не съм влизал никога в нея - не знам... Бях чувал, че е било ведомствена почивна станция, която след това май е приватизирана и може вече да е частен хотел...
          Но на 'централното' капанче на основния път има страхотно биволско кисело мляко
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: София - х. Ком - въпрос

            Аде давам сводка.

            На отиване маршрута беше по трака по горе: https://www.google.bg/maps/dir/43.04...d43.188885!3e0

            Бях си разпечатал хубави карти ама ги забравих. Оказа се, че няма нужда от тях, все имаше хора та едва ли бих се затрил.

            Римското пътче има доста чакъл на места. Има и маааалко асфалт. Към края минах покрай 5-6 джипа, единия от които без задна дясна гума . Останалите май му правеха спасителна акция. Не съм спирал, че да не виси жената много на Петрохан да ме чака. Все пак ето една снимка от малкото асфалт по пътя. Времето беше доста кофти за снимки със сапунерки и телефони.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0055-min-min-min.jpg
Прегледи:1
Размер:495.8 КБ
ID:5760109

            На Петрохан имаше бая мотори, а на един младеж му лепяха таралежката, че нещо беше дала фира.

            След това от Петрохан до хижата пътя беше доста по добре (димек нямаше големи участъци с много чакъл). Тука някъде беше отбивката за върха според моите ориентири.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0057-min-min-min.jpg
Прегледи:1
Размер:368.6 КБ
ID:5760110
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0059-min-min-min.jpg
Прегледи:1
Размер:350.0 КБ
ID:5760111

            Стигнах на събора 30 мин преди жената, димек пътя много спестява.

            Разминах се с 1 джип, изпреварих 1 джип, имаше и моторетки и колоездачи и пешаци.

            И по двата пътя може да се мине с прежален автомобил (на места доста внимателно) или джип (без проблеми).

            Относно сградата от предния пост, имаше новичък надпис: хотел и ресторант. Явно частно нещо, но само префучах от там.

            Проблема беше на връщане. Тръгнах по асфалта с жената, че времето кофти и да не я мисля. Плюща ни дъжд, на Петрохан мъгла, студ, а аз с гуми за мъгла, ма се оказа, че и на мъглата не държат. За малко да изтърва един завой, ще се сменят. Та Хиденау к60, след втората година са си откровенно опасни гуми за мокър асфалт.

            Ето ги и нашето катунче:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061-min-min-min.jpg
Прегледи:1
Размер:572.6 КБ
ID:5760112
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • #21
              От: София - х. Ком - въпрос

              Снимката ти е баш от разклона за върха, радвам се че не си се заблудил и си си покарал добре
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                От: София - х. Ком - въпрос

                Сега като писа се сетих и за дупката. Малко след като излезнах от гората наистина имаше една голяма гадна дупка, но беше отдясно. С кола или мотор ако падне там гумата .... лошо.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • #23
                  Колеги, моля за малко съвременна информация.
                  Мога ли да мина с Рав 4 втора генерация с АТ гуми през историческия път до хижата?
                  От Петрохан, не от Бракьовци.
                  Последно редактирано от I.Guberkov; 14-08-21, 21:50.
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #24
                    Можеш. Минавах миналата седмица.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X