Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения


    • #104.1
      turtey коментира
      Днес, 21:29
      Малиии. Верно ли има цветя на тия терористи???

    Цветята са от 21-и, а аз минах на 25-и... Всичко е много запустяло, от другата страна на пътя има паркинг от време оно, дето събираше по трийсе автобуса, даже и съчленени...

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Даа.
      Влачили са ме да ме индоктринират. Години по късно научих какво всъщност е станало там. Но мислех че всички знаят вече, но явно не

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Я ми прати нещо да чета, моля !

  • И сега не се знае, и не се прави връСката с яз. Калин и не само..., въпреки камъняците по пътя нагoре.

    Коментар



    • Ето тука . Пиши - Битката при Жабокрек, например...


      https://www.168chasa.bg/article/4624133

      Коментар


    • Миналия месец отложих ходенето за края на този месец по съветите на колеги . Ето , че наближава времето и сега ми излезе друг въпрос .
      До колкото разбрах е много стръмно трасето и за предпочитане да се качва и спуска на бавни . Проблема е , че съм с автоматични хъбове , а терена е асфалт в по-голямата си част ?

      Не съм сигурен дали ще успея до седмица да ги сменя с ръчни и да не го мисля нагоре....
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • Няма нужда от бавни и не е толкова стръмно. Бавни на мен ми потрябваха само веднъж на един остър завой,половината от който беше зает от паднала скала и там задния мост трябваше да се качи на доста висок праг.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • Качва си се на бързи стига да имаш мощност и да не си с някой хептен курник .
          На слизане е по добре на бавни особено по серпентините най горе.
          Завоите са толкоз остри и мястото е толкоз малко че има вероятност да счупиш нещо на 4х4 парт тайм.
          Качвал съм се с Рено 19 (чужда пу_ка) преди години и Диско 2 по скоро - ми и с двете беше ОК само някъде по серпентините се правеха маневри с Диското щото не можеше да завие
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • Качваш се с всичко прежалено, дето не загрява...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Най-много да разбереш по трудния начин, че загрява

          • Спускането също може на бързи ама е хубаво да се преслушват спирачките за прегряване през 5-6 завоя. Ако първа бърза те държи с удобна скорост надолу - добре, иначе спирачките замирисват изненадващо бързо.

            Коментар


            • Привет!
              Тъстът се е качвал доста пъти с форд ескорд преди 93г. / прежален до болка / без никакви проблеми , в момента се качва с Фиат Панда от 9Х и тя без никакви проблеми единствено един път както колегата над мен е написал доста бързо спирачките са замирисали .
              Напълно излишно според мен е бавните .
              Поздрави!
              Димитров

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Росен е прав . Стана ми ясно , че може и без бавни но си иска изрядна охладителна система и перфектни сприрачки .
                Аз за себе си реших вече , така или инъче отдавна се каних за ръчни хъбове , та като сложа тогава ще ходя до там.

              • DimitroffCRD
                DimitroffCRD коментира
                Редактиране на коментар
                Поправям се , напълно сте прави !
                Поздрави!
                Димитров!

              • Валери Недялков
                Валери Недялков коментира
                Редактиране на коментар
                Ми моя жип е 2100 кила без пасажерите и багажа. Слизам на 2-ра бърза,щото е автоматик. Не ми е създавал проблеми със спирачките. Никой не ни кара да слизаме с 30-40 км/ч. Пълзиш си кротко и това е.

            • Един приятел се качи (и слезе) миналия уикенд с Голф 3 1.8 90 к.с. синхро. За да сме честни, леко е повдигнат с фланци между макферсоните и купето. Гуми 185/65/15, хубави летни Конти. Оплака се, че камъните са ги понащърбили по протектора. Това е...

              Коментар


              • Не разбирам с какво ви плаши стръмното на пътя до Калин? Преди няколко години работех в тоя район. Поне 1 път седмично минаваше претоварен с багаж стар Опел Кадет, с двама на средна възраст.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • В крайна сметка може да се пробвам и с евридейката , защото мислих да съм с Тераното само заради този маршрут до там .
                  А колата ми е с абсолютно изправна охладителна система , спирачки също . Все пак е асвалт и клиренс не е необходим в случая, 4х4 имам и на двете , но не мисля , че там е наложащо.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • Клиренс точно е необходим. Освен,ако не е прежалена. Има остри и тесни завои оформящи прагове от вътрешната страна. Асвалта е изровен на някои места. Горе преди Винчето пътя е настлан с едри камъни. Та затова трябва някаква височина. Не е булевард Руски.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • Аз може би съм ви подвел. Приятелят с голфа се е качил до връх Малък Калин. Не знам доколко това съвпада със заглавието на темата и язовира. Горе, на симката се вижда бетонно-тухлена двуетажна кула и една грохнала каравана.

                      Коментар


                      • Това е Винчето. Караваната е на хижа Иван Вазов. Там разтоварват каквото са докарали и с коне го закарват в хижата.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X