Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х."Тъжа"-гр".Априлци"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

    И аз останах с впечатление, че иска да се покатери до пръскалата от юг, което ако няма 50 см. сняг, а то няма, е достъпно с всяка джипка. Изобщо не говорим за северния склон, както и за върха.

    Коментар


    • #47
      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

      За преминаване през билото не съм си мислел и такава идея нямам. По-скоро идеята ми беше да стигнем водопад Кадемлийското пръскало, АКО е възможно. Думи като "оцеляване" мисля са пресилени в моят случай, защото АКО можем - ще се качим, АКО условията не позволяват - няма да стигнем до никъде. Нямам намерение да се правят излишни рискове и да се правят глупости само и само да стигна до някъде, идеята все пак е да запълним Съботният ден и да си направим кефа. А ако снегът не е много или на преспи, не виждам какъв може да е проблемът, при положение, че пътят от тази страна го описват като нещо, което не буди интерес. Пътят от страната на Априлци е друго нещо.

      ПП: Аз тази година вече се качвах от северната страна и съм наясно как е там, как е и на билото ...

      Коментар


      • #48
        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

        Та така...на 6-7 км. след с. Тъжа стигаш до пропусквателен пункт. Там ще те осведомят за моментните условия и евентуално ще те върнат, ако е невъзможно. Точно от там тръгва обозначена пешеходна пътека за Бабското пръскало. Не съм я минавал, но окомерно е час-час и малко. Предполага и връщане.След около 5 км. има вдясно отбивка за х, Триглав, откъдето има пак пешеходен достъп до пръскалото, по-близо е, но не го препоръчвам поради трудна ориентация(ако падне мъгла). И след още 5-10 км. е Кадемлийското-баш на пътя. По нататък едва ли си струва, особено през зимата. Поздрави!

        Коментар


        • #49
          От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

          Благодаря за напътствията. Идеята ми е да стигнем до Кадемлийското пръскало и да го покажа на компанията, защото както споменах това лято го посетихме, но го изкачвах от северната страна. След водопада, не мисля да продължавам. Ще следя времето, да видим как ще се развие и колко ще натрупа.

          Поздрави !

          Коментар


          • #50
            От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

            Градски, не тръгвай!
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #51
              От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

              Като гледам камерите от планините в него регион, не виждам да има нещо притеснително, а е приятна зимна картинка . До билото не мисля да стигам. Но това е от картинката до момента - ще видим как ще се промени. Дават го да е 20-30см, по пътят в гората със сигурност е по-малко.

              Коментар


              • #52
                От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                На отиване, първият път.

                Това е на връщане. Запомни това място! Около 20 минути копахме с лопати за да си направим коловози, които да ни държат в пътя и да не паднем в пропастта.
                Последно редактирано от VULKAN; 29-12-16, 08:40.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #53
                  От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                  Оха, Схванах идеята . Мерси за нагледния материал ! А това къде е - на изкачване някъде ? Прилича ми на пътя между хижите и Кадемлийското пръскало, не мога да преценя.

                  Коментар


                  • #54
                    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                    В момента има гъста мъгла и снежната покривка поне от северната страна е над 50см.Минавал съм билото на Стара планина януари в преспите с джип...друг път съм пробвал и съм се връщал...бедствали сме със счупени машини...Има много по големи неща от мен за които съм склонен да рискувам живота си и да заплатя каквато и да е цена,но просто да покажа пръскалото на някой определено не е от тях.Надявам се да тръгнете поне 2 машини със съразмерно тегло.Успех и се подсигурете с тежки зимни дрехи,вода,храна,автономно отопление и здрави и пълни телефони.В никакъв случай не пренебрегвайте екипировката за вадене на джип от преспите.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #55
                      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                      Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                      Оха, Схванах идеята . Мерси за нагледния материал ! А това къде е - на изкачване някъде ? Прилича ми на пътя между хижите и Кадемлийското пръскало, не мога да преценя.
                      Точно там. Между хижите и пръскалото. Имаме цяла тема, ще дам линк ако я намеря. Три пъти се опитваме с приятели да пробием Балкана и трите пъти без успех.
                      Ето я:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=206652
                      Последно редактирано от VULKAN; 29-12-16, 16:56.
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #56
                        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                        Там със сигурност ще има нявавания. А тази тема съм я пропуснал явно... То като гледам времето как е в него край, най-вероятно няма и да се пробваме да качваме, но на място ще се реши.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X