Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

    Здравейте,

    Моля за съвет и информация.

    Върти ми се в главата тая разходчица за 3 дена с преспиване в двете хижи в периода 3-5-ти другия месец.

    Оставам сам с децата за 3 дена та да се разходим, идеята ми е петък разходка малка бърза в Априлци по обяд тръгвам нагоре към х.Тъжа разходки около х.Тъжа спане на другия ден предвижване към х.Триглав малко разходки спане и в неделя слизане към село тъжа и връщане през шипка към В.Търново.

    Сега на Въпроса как е пътя тази година от Острец към Тъжа ако някой го е качвал, съответно от х.Тъжа към х.Триглав и от х.Триглав към село Тъжа.

    Предвид че маршрута е почти целия през Национален парк, от къде мога и от къде немога да минавам, необходимо ли е да се обаждам в дирекцията в Априлци. Търсих им телефон във сайта, но има само адрес.

    На въпроса защо не тръгвам на изцяло пешеходен маршрут, защото ще дойде много на децата (според мен) и предпочитам за сега да ги мъча с къси разходки до час.


    Всякакви съвети са добре дошли Благодаря предварително.

    От сега казвам всякаква информация относно преминаването и опазването на Парка е първостепенна.

  • #2
    От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

    Питайте местните дали е проходим пътя до Тъжа, защото след мартенския сняг има много изпопадали дървета навсякъде.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

      Ми то не остАнА във форума кого да попиташ от хем местните там, хем да са тук.....

      И за съвсем проформа ще попитам: каква е колата и с какви гуми. За лебедка, не знам дали да питам изобщо..... То с деца и да си на лебедка, малко безотговорно ми идва.....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        И за съвсем проформа ще попитам: каква е колата и с какви гуми. За лебедка, не знам дали да питам изобщо..... То с деца и да си на лебедка, малко безотговорно ми идва.....
        Проформа отговарям.

        Рейндж Ровър П38 Без лебедка със АТ гуми повече шосейни. Имам лопата, малка брадва и комплект вериги ( стават и за кално време) но идеята е да не се стига до тях, надявам се.

        Току що ми казаха "местни" че са миналия уикенд група от 3 джипа с ПОЛСКА регистрация са се качили нагоре.

        Коментар


        • #5
          От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

          Като човек, който живял в Априлци няколко години и минавал по въпросния път с разни коли - не препоръчвам този маршрут с тази кола, с тези гуми, с това оборудване и деца вътре. Най-вече самостоятелно. Ако намерите някого с подготвен джип за придружител - направете си експеримента. Адреналин за Вас ще е гарантиран, за децата не знам.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Като човек, който живял в Априлци няколко години и минавал по въпросния път с разни коли - не препоръчвам този маршрут с тази кола, с тези гуми, с това оборудване и деца вътре. Най-вече самостоятелно. Ако намерите някого с подготвен джип за придружител - направете си експеримента. Адреналин за Вас ще е гарантиран, за децата не знам.
            Благодаря за съвета

            Коментар


            • #7
              От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

              Щом не залагате на нощувка и по-продължителна разходка из Априлци, мисля, че е по-добре за отиване до х. Тъжа да използувате маршрута, предвиден за прибиране. Така бихте си спестили изкачването от северната страна, което аз също не бих препоръчал при наличието на малки деца. От с. Тъжа до х. Тъжа с посочения автомобил няма да имате проблем, а и доколкото съм запознат, въпросният път се води като част от четвъртокласната републиканска пътна мрежа, което пък ви спестява разправиите с парковата охрана.

              Коментар


              • #8
                От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                Ако имаш познати в Априлци да оставиш там колата и някой да те изкара нагоре, е не чак до Тъжа, но някъде под Марагидик... От там към Тъжа и Триглав няма да е трудно за децата. Наобратно ще е по-лесно. Е ти си познаваш дечицата най-добре.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                  Хижа Тъжа - Острец съм го спускал със Сузуки Джимни без да е подготвяно за това. Както се казва сток машина. Ако Рейнджа е на въздушно и то работи,не би трябвало да е невъзможно. По-лесно е обаче от село Тъжа нагоре.



                  Клипчето е от 2011 година.
                  Поломените гори са главно иглолистни,а в този район мисля,че гората е основно широколистна,та може и да няма сериозни проблеми с паднали дървета.
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 17-06-15, 18:39.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                    На долу не е като на горе. Рейнджа не е Джимни. Сам не е с деца.


                    Ама нека човека да си прицени. Първия път когато тръгнах по този път, говорим Острец - х.Тъжа, отказах се още преди да е започнало да става "весело". Бях с Трупер къса база. Отказах се просто защото прицених, че с наличните гуми съм заникъде. Имаше бая сериозни коловози, но беше сухо. Обещават три дни сериозни валежи, в планина при това време могат да се случат доста неприятни неща.

                    Ако топикстартер, все пак реши да се впусне в това приключение - жокер: преди да тръгнете потърсете в Априлци, ако още живее там, Калоян. Момчето имаше доста джипове, караше и туристи на горе, има и семеен хотел "Русчук" в централното село на Априлци. Има и доста опит в тази насока. Поне му вземете телефона. Не че ще има покритие по пътя, ама все пак.....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                      О това което разбрах, явно тази събота ще се разходя " на оглед на място" сам с приятели....

                      А иначе явно разумния план е отиване и връщане през с.Тъжа от ЮГ, нищо че се губи "прехода"... а слизането, което ме плаши по принцип повече, каке имам ли шанс или да не се занимавам въобще сега със свеверната страна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                        Аз слизах преди 4 години горе долу по това време и пътя беше доста зле - изровен от дъждовете и с големи прагове на места. Някъде около 4 часа от х. Тъжа до Острец със спирането за почивка, защото пътниците не издържаха на друсането От групата само аз бих минал някога пак от там. Всички други отказаха категорично. Според мен слизането е по лесно, но ми се иска да пробвам някога и нагоре как е. Дано да ми се отдаде скоро такава възможност...
                        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                          Пътя от село Тъжа до Табите е екстра магистрала като изключим че друса ужасно,аз спадам гумите че имам чувството че ще ми се развият всички болтове.

                          п.п Слизането винаги ми е по трудно от катеренето.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                            Въпросния участък от Априлци до х. Тъжа съм го минавал и в двете посоки със стоков Ланд Круизер 70-та серия с неагресивни гуми. Не съм закъсвал, но спътниците ми на другия ден бяха с мускулна треска от стискане на "сталинката" и дръжките в опит да противостоят на лашкането. Бирата, която бяхме взели, беше в ПВЦ бутилки 0,5 литра. Когато слязохме в Острец и извадихме бирата, нито една бутилка не можеше да стои права, поставена на масата. Изводи за комфорта на пътуването може да си направите сами...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разходка преход Априлци - Острец - х.Тъжа - х.Триглав - с.Тъжа

                              Предната седмица се качвахме седем джипа от с.Тъжа-Смесите-вр.Триглав-Табите-х.Тъжа и обратно.Пътя е добър като се има предвид ,че едната кола беше БМВ Х3 и се справи с пътя.От Априлци обаче никога не съм минавал и не знам какъв е пътя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X