Обява

Свий
Няма добавени обяви.

offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    особенно ако има опасност от лавини.


    Няма такава опасност в тези райони
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • #17
      От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

      Относно борчетата - В София дори пред блока не може без съгласуване с общината, виж ако е посред нощ може и да стане.
      В Ловеч обаче може да може дори на площада посред бял ден, то аз там хора не съм виждал много, много.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение


        Няма такава опасност в тези райони
        Сиурен ли си в това което казваш ?
        Точно от Чифлик-Троянско , като тръгнеш към хижа Козя стена , след горския масив е участък лавиноопасен . Моля те замисли се като казваш такива неща , може да пострада някой. Горното са ми го казали от ПСС , аз лично не съм виждал лавина там.
        Така че , не мога да гарантирам на 100% за информацията , но предпочитам да я предам , такава , макар и с малки шансове да не е вярна , от колкото някой да пострада.
        Гледам , че ти си от южната страна и сигурно говориш за южните склонове
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #19
          От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Сиурен ли си в това което казваш ?
          Точно от Чифлик-Троянско , като тръгнеш към хижа Козя стена , след горския масив е участък лавиноопасен . Моля те замисли се като казваш такива неща , може да пострада някой. Горното са ми го казали от ПСС , аз лично не съм виждал лавина там.
          Така че , не мога да гарантирам на 100% за информацията , но предпочитам да я предам , такава , макар и с малки шансове да не е вярна , от колкото някой да пострада.
          Гледам , че ти си от южната страна и сигурно говориш за южните склонове
          Да съм сигурен ли пораснал съм в този балкан на 45г. съм още лавина не съм видял .
          А ти сигурен ли си че в Дунава няма акули.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #20
            От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Подобни коментари са ИЗЛИШНИ и не помагат с нищо. Вие обиколили ли сте всички планини в България ?
            Въпросната жена ( момиче ) питаше нещо , което не знаеше за около 10 отговора се научи това което трябваше , защо е нужно да се нападат незнаещи, които искат да се научат ?

            Весели дни и празници
            Колега след като съм си написал мнението по този значи смятам, че не е излишно. Да обиколил съм всички планини първо пеша, после и с джип. Разбира се не казвам, че съм бил по всички сокаци.
            Основния и въпрос беше: "Колеги по офроуд, искам да попитам възможно ли е да се премине с кола по билото на Стара планина в участъка между Беклемето и връх Шипка, без все пак да се овъртим в кал до ушите?"
            Отговора е прост и ясен - Не, не може и го казаха много колеги.
            А тъй като си ЗАЩИТНИКА на въпросната жена/момиче/ ти какво разбра от тези недообмислени питанета - кога иска да ходи, с каква кола, с кого, т.е с деца, без деца, какъв е опита по черно, опита в планината и т.н и т.н
            Не знаеш дали трябва да пита дали има сняг, т.к може да пита за догодина през лятото. Ако е за сега, не е необходимо да пита дали има сняг - всяка вечер казват, че има по всички планини, пък на някои даже карат вече ски.
            Т.к съм от Троян мога да ти кажа, че ако не знаеш откъде да минеш, не трябва да минаваш, още по малко от Чифлика към билото, да не говорим дали имаш представа за колко време се стига. Да не говорим, че стигнахме и до лавините. Айде стига бе.
            Та хайде да не толерираме недооформените питанета и да им отговаряме.

            И аз пожелавам весели празници на всички, включително и на колежката.

            Коментар


            • #21
              От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

              Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
              Ама друго си е да гледаш в Гуглето и да ставаш за смях
              В Сащ питаш и ти отговарят,в Русия питаш и те питат,в България питаш и ти казват колко си тъп.
              Понеже съм роден в Калофер ,в сграда ,на изхода към паниците,от южната страна разбира се ,по призвание също мога да давам съвети.Тедо,послушай Иван,че и аз се издразних
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение


                Няма такава опасност в тези райони
                Напротив. Има. От Чифлик нагоре към хижа Козя стена пътеката опира до северната стена на връх Кучето. Подсичанено му е силно лавиноопасно,а за катерене трябва по-специална екипировка.
                Последно редактирано от Валери Недялков; 05-12-14, 20:38.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Напротив. Има. От Чифлик нагоре към хижа Козя стена пътеката опира до северната стена на връх Кучето. Подсичанено му е силно лавиноопасно,а за катерене трябва по-специална екипировка.
                  Къде кое е подсиноно го зная.Кажи ти виждал ли си там лавина.Аз сам бил хижар 3г.и то когато имаше снегове за лавина не съм и чул даже каму ли да вида
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • #24
                    От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Дори някой да реши да пренебрегне очевидните и категорични забрани, охраната на парка патрулира с ендуро мотири и джипове, спирането на нарушителя е 100% сигурно, следва глоба и конфискация на возилото. Вредата към природата оставям настрана, така че още веднъж - въпросния маршрут е невъзможен. Правен е навремето, с разрешение от Парка, но вече е невъзможно да бъде взето такова.
                    Това от коя година ще влезе във сила.

                    Коментар


                    • #25
                      От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                      Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                      Къде кое е подсиноно го зная.Кажи ти виждал ли си там лавина.Аз сам бил хижар 3г.и то когато имаше снегове за лавина не съм и чул даже каму ли да вида
                      Радвам се,че си бил хижар на Козя стена. Значи си минавал покрай паметника на Петко Дачев - дългогодищен хижар на тази хижа. Е,той е починал застигнат от лавина паднала точно от връх Кучето. Иначе и аз съм ходил по тази пътека на 2-ри януари,но не е за всеки да преценява състоянието на снега. Поздрави!

                      http://www.panoramio.com/photo/35131130

                      http://www.bulgarian-mountains.com/R...ik-kozia-stena

                      Остава да кажеш в кои години си бил хижар и може да излезе,че сме се виждали на хижата.
                      Последно редактирано от Валери Недялков; 05-12-14, 23:00.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                        Къде кое е подсиноно го зная.Кажи ти виждал ли си там лавина.Аз сам бил хижар 3г.и то когато имаше снегове за лавина не съм и чул даже каму ли да вида
                        Лавина на живо не съм виждал,но последиците от нея ги видях,до август месец имаше в реката остатъци от буци лед,камъни и дървета,където беше минала лавината имаше дървета метър в диаметър,бяха изкоренени като лист хартия,това беше на юг от връх Кочмара,местността се води Кочмарски дерета годината беше 94-96.

                        Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                        Благодаря много! Гледах пътя на Гугъл земя от Шипка на запад и видях, че донякъде има път.
                        А принципно възможно ли е поне от Шипка до връх Ботев? Би трябвало да има път, или поне имаше няколко такива снимки.
                        Може ли да се пренощува на връх Ботев, ако въобще може да се стигне дотам?
                        Първо сезона за разходки свърши,в подходящ сезон от Шипка се стига до х.Мазалат,от там на запад през пеещите скали само с мотор,колело или пеш.От местност Смесите до х.Табите е проходимо,следват две бариери които се минават с мотор,преди години джиповете ги влачеха сега ги режат с ножовка,премине ли се този участък до Ботев е магистрала,в подножието на запад има заслон,там може да се пренощува,надолу е екстремно но камион е слизал чак до Бункера.От там единственото мпс което може да премине и то не по билото е мотор,от малкия Купен до връх Амбарица се кара по билото,след това на запад и мотор не може да мине или поне аз не съм пробвал и се слиза на Добрила,от там до Беклемето е черен път.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-12-14, 09:40.

                        Коментар


                        • #27
                          От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                          Бих препоръчал на n_petrova, ако не и се ходи пеш да наеме коне с водач от Паниците и да се разходи из Централен Балкан на кон. Естествено и аз съм на мнение, че към настояща дата не е най-подходящо време за походи в този район на планината - по-добре е през лятото. Ако n_petrova иска допълнителна информация за наемането на коне мога да и споделя на лични - това лято пояздихме доволно точно там.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                            В момента с колесно МПС не невъзможно качването до Ботев,приблизително над 1500 метра всичко е сняг,миналата седмица се разходих до където мога да стигна,и стигнах на 5-6 км. преди върха,сега вероятно е още по-люто. Ратрака не го видях ,но той е единственото мпс за качване до върха при наличието на сняг.Пътя става проходим за джип последната седмица на април ,или първата или втората седмица на май месец приблизително.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              В Сащ питаш и ти отговарят,в Русия питаш и те питат,в България питаш и ти казват колко си тъп.
                              Понеже съм роден в Калофер ,в сграда ,на изхода към паниците,от южната страна разбира се ,по призвание също мога да давам съвети.Тедо,послушай Иван,че и аз се издразних
                              Явно на всички ни е скучно в това скапано време, че се чудим какво да правим и като няма какво, си пишем, дори да не е необходимо.

                              Коментар


                              • #30
                                От: offroad преход Беклемето - връх Шипка възможен ли е?

                                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                                Радвам се,че си бил хижар на Козя стена. Значи си минавал покрай паметника на Петко Дачев - дългогодищен хижар на тази хижа. Е,той е починал застигнат от лавина паднала точно от връх Кучето. Иначе и аз съм ходил по тази пътека на 2-ри януари,но не е за всеки да преценява състоянието на снега. Поздрави!

                                http://www.panoramio.com/photo/35131130

                                http://www.bulgarian-mountains.com/R...ik-kozia-stena

                                Остава да кажеш в кои години си бил хижар и може да излезе,че сме се виждали на хижата.
                                Пак не ми отговори на въпроса дали ти си виждал. Когато Петко е починал валеше по 1-2 метра сняг или греша.

                                92-94г. съм бил хижар на Дерменка не на Козя Стена но от връх Вежен до връх Амбарица всичко ми е като на длан.
                                Сутрин в 9ч. всички тези хижи даваха отчет на Олга на Амбарица какво е времето колко сняг има и всичко свързано с хижата и около нея.
                                Така че Ганди нито една сутрин не е казал имаше лавини.
                                Чувал сам и аз че е падала но не съм видял както колегата от Русе не е видял паламут в Дунава.
                                Последно редактирано от Pacharoza; 06-12-14, 12:27.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X