Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поход от Варна до........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поход от Варна до........

    След като се проведоха няколко разходки, походи и състезания в посока София – морето, дойде време и за обратното движение. Секция „ Трите мечки „ към клуб „ 4х4 Варна „ осъществи мирен преход от морето – до връх Ботев.
    Началото беше дадено от Старо Оряхово.

    Маршрута беше предварително определен. Състава на прехода : два Патрула и един Уаз за разкош. В един момент към нас се присъедини още един патрул, така че имаше подавящо мнозинство на японците.
    Тъй като още не съм успял да събера всички снимки сега ще пусна кратко резюме на похода с добавка няколко снимки само.
    Ден първи : Старо Оряхово – Медвен
    Това беше прехода с най-много асфалт.



    Малко преди Медвен минахме през една приказно красива гора, която подозрително приличаше на горите описани във „ Властелина на Пръстените”.


    Обаче елфи не видяхме. Тъй като в този момент бях без жена ако беше излязла Лив Тейлър нямаше да се разсърдя.



    Успяхме да намерим пещера „ Ледницата”. Опитахме се да убедим жените да паднат вътре, но те не искаха.


    Ден втори : Медвен – някъде (N42 48.112 E26 01.126 )



    През този ден тръгнахме от Котел и по билото стигнахме до тази точка.



    Беше изключително интересно каране със качвания и спускания, на едно място със страничен наклон.




    На това място Уазката си показа рогата, като изключиха електрическите вентилатори и леееекичко загря. Абе не беше лекичко ама нейсе. След бърз ремонт с тиксо и свински опашки пак бяхме в движение. След пристигането на мястото на бивака бяха опънати палатки, налята ракия и бира, наловени раци и въобще идилия. Към нея не мога да не добавя и леко ръмящия дъжд, който слава на боговете бързо спря.


    На следващата сутрин имаше близка среща от трети вид с местното население което в 7:30 си търсеше „ уоловете „ покрай бивака. Май ставаше дума за воловете.

    Ден три : някъде (N42 48.112 E26 01.126 ) – Енина

    Този започна с преминаването на един невероятно красив каньон образуван от река „ Голямата река”.



    На въпросани към един местен как се казва тази местност той лаконично отговори „ Голямата Скала „ . След интересно каране минахме покрай една поляна с закована на нея табелка с надпис ( по памет ) „ Хайдушко сборище на Кара Колю Касапина и ... и ... и Панайот Хитов”.




    Ранния следобед беше проведено къпане на децата в басейна на комплекс „ Лявата река” който се намира в село Лявата река.

    След качване отново в посока билото михаме покрай хижа Българка където ни казаха, че пътя нагоре е много труден и предния ден една Нива едвам е минала и да не опитваме. Май нямаше по-лесен начин да ни изгонят бързо нагоре.



    Излизайки от гората се оказахме на връх Бедек. От там след няколко малки заигравки слязохме до Енина.


    Ден четири : Енина- Скандало
    В този ден към нас се присъдиниха колегите от Стара Загора, но пък се наложи да напусна за един ден. Та всички останали се кефиха по горепосоченото трасе, а аз се разходих по неотложна работа до София и ги настигнах в Скандало.



    От разговорите вечерта разбрах, че Янко е ударил лошо предницата на Нисана и в резултат на което е останал без серво на волана. Доста неприятно .

    Ден пет : Скандало – някъде (N42 39.647 E24 58.732) през връх Ботев

    Този ден аз лично мога да го нарека Голямото катеренe. След животоспасяващето кафе се насочихме от Скандало към Ботев по известиня на всички път. Като се качихме до Табите срещнах братовчеда на моя Уаз- друга варненска уазка което спокойно си седеше в двора на обекта.


    От там след дълго пасане на малини тръгнахме по пътя към билото. Още в началото на пътя се случи сериозно проишествие. На Патрола на Петьо пропадна в нищото задно ляво колело а предното се държеше на магия. Наложи се Чуров да се връща на заден ход повече от 400 метра по оня страничен наклон ( наистина не е за хора със слаби нерви ). След доста сложна спасителна операци включваща Джекове, лебедки,камъне, дърве,жени деца и въобще целокупното население на кервана, Нисана беше изваден. Искам да предопредя всички. Внимавайте в началото на пътеката.


    Пътя е станал много тесен с остър страничен наклон и трябва да се преминава много внимателно и най-добре с колега, който да ви води. След пътеката излязохме на билото и поехме към бръх Ботев.



    В подножието разбрах, че страха ми от високо е по-голям от мерака ми да карам. И затова аз останаха при заслона, а колегите се качиха до Ботев.


    След събиране отново на групата започна дългото и малко изнервящо ( лично за мен ) спускане към Калофер. Не мога да не призная обаче величието на гледките разкриващи се от него към Южна България.
    После какво се случи : ами не успяхме да стигнем до планираното място за бивак и опънахме палатките на друго . На брега на Тунджа , която там е широка две крачки. Резултата беше, че сутринта вече нямаше сухи дрехи за децата.

    Ден шест : Някъде-Енина през връх Триглав

    Този ден вече бяхме много разходкажийски настроени. През русалийския проход се качихме почти до хижа Тъжа и от там до самия връх Триглав. Пътьом успяхме да зърнем Бабското пръскало и да разгледаме Купенското и още едно малко водопадче. Запознахме се с парковата охрана и въобще прекарахме си прекрасно.





















    Ден седем : Енина – Ягода- Люляк-Варна

    На седмия ден обикновено се почива. Така и направихме. С Чуров само се разтъпкахме около Тунджа и продължихме към Варна. На асфалта Уаза обчви бойкот на прибирането. Той се изрази в умирането на долната помпа на съединителя. Но все пак се прибрахме по живо и здраво без някакви значителни проблеми. По пътя минахме през с. Ягода и останах очарован от комплекса там наречен „ Ягодите”.


    С две думи. Три коли, 6 възрастни, 4 деца, минахме 1200 км, от който 700 офроуд. Някой от нас минаха през върховете, някой не минахме. Но си прекарахме прекрасно и аз лично съм много доволен от приключението. Повече снимки ще пуснем в понеделник.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

  • #2
    До: Поход от Варна до........

    Добър преход сте направили!
    А онова местенце по пътчето Тъжа - Ботев наистина си е гадничко и трябва да се внимава.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Поход от Варна до........

      Заравих нещо много важно.
      Участниците:

      Чуров - Нисан Патрол
      Петьо Белята - Нисан Патрол
      Пърси - Уаз Патрол ----- майтап бе - Хънтър
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        До: Поход от Варна до........

        Ето обещаните още снимки

        Както акулите имат риби пилоти около главата си, така и нашите джипки имаха мухи-водачи.


        Медвен. Сутрешна оперативка с баница и GPS.



        Намери елфа на снимката....


        Пещера Ледницата




        Хотела в Медвен


        Басейна на „ Лявата река”

        Машина Времени


        Част от багажа


        Голямата скала




        Сутринно кафе


        Шипка


        На гости на Партията. Ама защо с джипката?



        Скандало по време на залез



        Този баир свършва някъде в Северна България


        Билото на Стара планина около връх Бедек

        Връх Малък Бедек


        Спускането от връх малък Бедек


        „ Къде има по-висок баир да пробваме”


        Ето го тук




        Опит на Янко да се качи по-по-най високо


        Ето това е резултата от Янковото изкачване



        Петре тръгва.





        Увисването на Петър. За пореден път се убеждавам колко много лъжат снимките



        Стопаджий си намерих по пътя



        Че и водач.



        Пътеката между Табите и билото





        Пак същата пътека.



        Пак по пътеката.





        „ Ако скоча от тук, дали ще стигна до Стара Загора по-бързо?”


        Края на пътеката



        Заслона под връх Ботев



        Слизането от връх Ботев



        Ние


        Хванахме я!




        Поглед надолу


        Заслона Маринка


        Връх Ботев



        Пътя обратно


        Без думи


        Бивака край Тунджа




        Уточняване на маршрута




        Началото на русалийския проход


        Купенското пръскало



        Връх Триглав


        Без думи



        „ Къде да ги заведа тия идиоти още?”





        Всеки момент ще се появи и Винету ( може би)
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: Поход от Варна до........

          Браво, ето това е Репортаж, кефя се и си го препрочитам
          А за снимките че лъжат - лъжат и пътечката си е Страшна

          Коментар


          • #6
            До: Поход от Варна до........

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Добър преход сте направили!
            А онова местенце по пътчето Тъжа - Ботев наистина си е гадничко и трябва да се внимава.
            Прехода наистина стана чудесен.Изживяванията са неповторими.Чава , това е пътеката от Априлци в дясно покрай,,Табите'' към Ботев - не е от хижа Тъжа. През цялото изкачване треперех да не се пресрещнем с някой . Пътя меко казано си е опасен .Поне състоянието му в момента е такова.Сама кола е лудост да тръгне от там.
            В момента съм в пред стартова треска (заминавам) и нямам възможност да се включа с повече коментари по темата.
            Най-важното нещо в което се убедих за сетен път е : ,,Няма по-красива страна от България"
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              До: Поход от Варна до........

              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
              Прехода наистина стана чудесен.Изживяванията са неповторими.Чава , това е пътеката от Априлци в дясно покрай,,Табите'' към Ботев - не е от хижа Тъжа.
              Точно същото пътченце го минахме, само че в обратна посока.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Поход от Варна до........

                Винаги ми е било любопитно дали са се срещали там движещи се в двете посоки... Защото ако на мен се случи директно почвам да се пазаря с насрещния колко му струва джипа
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  До: Поход от Варна до........

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Винаги ми е било любопитно дали са се срещали там движещи се в двете посоки... Защото ако на мен се случи директно почвам да се пазаря с насрещния колко му струва джипа
                  Абсолютно. И ние това си мислихме. По-малката колона завършва на дъното .....
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Поход от Варна до........

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Винаги ми е било любопитно дали са се срещали там движещи се в двете посоки... Защото ако на мен се случи директно почвам да се пазаря с насрещния колко му струва джипа
                    Подобна мисъл ми мина , ама както бях ядосан, че съм без серво ,нямаше да говоря за пари... (още ме болят ръцете - станах като Попай моряка )
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поход от Варна до........

                      Благородно ви завиджам

                      Страхотни местенца. Сърбят ме ръцете, ама за такова чудо трябва да си поподготвя още малко.

                      Вчера ми беше сефтето OFF-Road (сигурно по вашите критерии лек). И сефтето на жипката извън асфалт. Изкефих се максимално от с.Драгичево през Люлин-планина до Горна баня (почти Бонсови поляни). Нищо работа за вас, ама аз не само че не бях карал жипка досега, ми не се и бях возил. Е имаше места дето си виках "Ей ся еи до тука бях" придружено с почесване там дет' не ме сърби дали да не се връщам, ама мина пущината, хем не е кой знае какво като джип (Feroza).

                      Не си бях взел апарата, та ме е малко яд!

                      Поздравления!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поход от Варна до........

                        Браво! Чудесен пътепис!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поход от Варна до........

                          Браво, страхотен репортаж, прекрасни снимки а предполагам и изживяването ви е било невероятно . Дано по често да правите такива разходки и да се обаждате и ние да се включваме следващия път
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поход от Варна до........

                            Браво! Страхотни снимки. Чудесно сте си изкарали

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поход от Варна до........

                              Браво! Уникални снимки! На много красиви места сте били
                              Репортажа е чудесен!
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X