Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пирин, Вихрен, Кончето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пирин, Вихрен, Кончето

    Това с цигарите и планината ...

    Колега, още снимки или нова тема !

    Браво !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Пирин, Вихрен, Кончето


      Цигарите ги казах заради останалите, с които бях. Аз не пуша и не съм пушил. Те докато спираха да пафкат, аз снимах, затова го споменах заедно.
      Ами... май нова тема. На следващия ден бях в Рибново и макар сега да не е сезона на пищните сватби там, пак имаше интересни неща.

      Понеже пропуснах да отговоря въпрос по-горе...
      Маршрута ми беше абсолютно непознат. За първи път въобще съм в Пирин. И понеже в групата след мръкване и особено след като и батериите на челниците умряха започна лека изнервеност и паника някой трябваше да покаже, че знае какво прави. И това с телефона ми беше единственото решение. Иначе и аз не знаех какво правя. Добре че когато настана пълната тъмнина хижата вече се виждаше и използвахме телефона да се спуснем по каменната река към нея...
      Последно редактирано от Chertoianov; 10-09-12, 11:07.
      Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

      Коментар


      • #18
        От: Пирин, Вихрен, Кончето

        По същия маршрут спасявахме една двойка през Декември 2009! Какъв студ брахме на върха - на едри талази!

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #19
          От: Пирин, Вихрен, Кончето

          Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
          По същия маршрут спасявахме една двойка през Декември 2009! Какъв студ брахме на върха - на едри талази!

          Т.
          Аз имам мечта да снимам тази планина през зимата. Но за това ще ми трябва много сериозна подготовка и екипировка. Много! Да не се наложи и мен да спасяват.
          Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

          Коментар


          • #20
            За зимата освен екипировка е задължително водач.
            През последните две зими качвам Вихрен по Джамджиев ръб, много е лавинно навсякъде другаде.

            Ето как изглежда
            http://www.verticalworld.net/copperm..._display_media
            http://www.verticalworld.net/copperm...685&fullsize=1

            Коментар


            • #21
              От: Пирин, Вихрен, Кончето

              Имам много голямо уважение към теб!
              Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

              Коментар


              • #22
                От: Пирин, Вихрен, Кончето

                Здравей колега Chertoianov ! Радвам се,че все повече хора ходят на магични места като Пиринското конче. Маршрута не е толкова опасен и труден през юли и август. Въпроса е да няма вероятност за снеговалеж и да има основна екипировка и опит. Под основна екипировка се разбира задължително туристически обувки обхващащи глезена на крака и ходило с грайфер подходящ за катерене по камъни. Подобни обувки има много на нормални цени. Аз лично предпочитам ходилото да е Vibram. Останалата част от задължителната екипировка са добри челници и пресни батерии,ветровка,щеки и ако няма опитен водач е необходим GPS за в случай на мъгла или буря. И разбира се достатъчно вода ( за всеки турист количеството е индивидуално).

                Ще използвам темата ти да покажа маршрута със снимки от моя гледна точка. Изкачването на Вихрен от хижа Вихрен по югоизточния маршрут отнема около 3 и половина часа. Слизането до Премката,подсичането на Кутело,преминаване през Кончето към Кутело и слизане през Премката и Казана до хижа Вихрен при ясно и сухо време е около 6 часа. Общо целия маршрут е 9 до 10 часа. Така,че началото не трябва да е по-късно от 9-10 часа сутринта. Качвам трак от този маршрут.

                И малко снимки.
                Хижа Вихрен.



                На връх Вихрен.



                Слизането по северозападния ръб към Премката. В далечината се вижда цялото мраморно било на Пирин.



                Поглед от Премката към Вихрен.



                Това е мястото,където се събират подсичащата пътека и пътеката по Кончето.



                Негово величество Кончето. Отзад са Кутело и Вихрен.



                Поглед от Кончето в посока мраморното било.



                Прочутото стеснение на пътя от към Кутело. Кога ли ще го оправят?



                Кончето от Кутело.



                Поглед от билото на Кутело към Премката и Вихрен.



                Назад към мраморното било.



                На долните два кадъра сме аз и съпругата ми Ина. Обърнете внимание как сме облечени. Датата е 31.07.2011 г. Ние сме с ветровки и поларени шапки. Мраморнато било на Пирин е известно с това,че там духа здрав вятър от запад. Долу е 40 градуса,но тук не е никак топло. Само седмица по.рано сложихме и ръкавици.





                Дори през август в северните циркуси има сняг.



                Заслон Казана.



                И едно малко бижу - Пиринския еделвайс.





                До кончето се стига и от хижа Яворов. Там също е много красиво.
                Заслон Кончето.



                Поглед към Бански Суходол.



                Цялото мраморно било от връх Албутин късно есента.



                И нещо уникално. Стадо Муфлони (диви кози).



                Ще завърша с няколко кадъра,които нямат нищо общо с Кончето,но показват величието на Пирин.



                Циркус Белемето и заслон Тевно езеро.



                Кременски езера и Попово езеро.

                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Валери Недялков; 12-09-12, 13:43.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: Пирин, Вихрен, Кончето

                  Много хубави снимки и много хубав разказ!
                  Ние наистина имахме късмет с времето и на мен лично не ми се наложи да слагам нещо над фланелката с къс ръкав. Определено нашата подготовка не може да се каже че е била добра, но Пирин както никога беше благосклонен към пишман-туристите.
                  Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                  Коментар


                  • #24
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1348097158.592812.jpg
Прегледи:1
Размер:188.5 КБ
ID:5408832

                    На Кончето

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пирин, Вихрен, Кончето

                      Здравейте,
                      да опиша и аз моите впечатления от Кончето.
                      Това лято в началото на юли, заедно със съпругата направихме преход в Пирин по следния маршрут:Безбог-Тевно езеро;Тевно езеро-Бъндерица;Бъндерица-през Кончето-Яворов;Яворов -Предела.Прехода беше чудесен, но сега ще ви разкажа само за участъка Бъндерица-Яворов.

                      Прехода от Тевно до Вихрен е може би най-красивия в Пирин, почти изцяло билен.Пристигнахме на хижа Вихрен, но там имаше нещо като мутросбор, стотици хора и сергия за фрешчета За това продължихме по асфалтовия път до хижа Бъндерица и се настанихме там.Така или иначе пътеката за Премката започва от самата хижа.Хижата беше напълно празна, бяхме само ние.На другия ден чакаха група от стотина човека и цял ден готвеха в едни огромни казани.Вечерта аз подпуках едни мастики и сервитьора в кръчмето ми вика:
                      "Готин, ако утре ще минаваш Кончето, не пиий повече от 4"
                      Ограничих се с две, но поляти с две бирички "Пиринка"(както им казват на местния почти неразбираем за мен език).
                      На другата сутрин тръгнахме около седем часа, като въпреки юркането ми, жента се замота.Аз исках да тръгнем на челници към 6.И бях прав де, но за това по-късно.Изкачването до Премката е доста хард, денивилацията е около километър.Минава се през Малкия и Големия Казан, а насекомите(които не вярвах, че ще съществуват на тази височина) направо ни изтормозиха.Жената по едно време щеше да се разреве от комбинацията баир, мухи и комари на рояци.
                      Както и да е.Излязохме на премката след около 2 часа и половина и едно леко минаване на пряспа, която нямаше как да бъде заобиколена.Поседнахме да погледаме Вихрен жадно.Нямаше да можем да го изкачим тази годинаСлед кратката почивка тръгнахме.Аз държах да минем билно, тя каза-дай да си караме по маркировката.Маркировката е по подсичащата пътека.Следва най-страшният час от живота ми.Добре,че съпругата вървеше напред, оказа се по-смела от мен относно височините.Подсичащата "пътека" е пътека само на хартия.Силно изронена и с голяма денивилация.На места има колове за осигуряване, но въжето липсва.Появява се чак накрая, при изкачването към самото Конче.Аз бях с раница Ташев Кентавър 60л. със закачено за дъното й шалте-представяте си колко съм маневрен.Та пустото шалте се закачаше постоянно, на места лазих по корем.Абе изобщо веселба.Поглеждаш на долу и теи няколкостотин метра пропаст те викаааат.Изтръпват ми петите докато пишаПо едно време ни настигнаха група младежи, които си подскачаха по скалите като козички.Без раници естетвено.А единия ми вика:
                      Абе и аз първия път щях да се насера от страх, ама сего го правя за кеф по няколко пъти в годината..
                      Скачаше по камъняците като златна нинджа
                      Как да е минахме Кончето.
                      Продължихме в посока заслона и там поседнахме да поумуваме и починем.И докато умувахме от към Вихрен се чу страшно изтрещяване и един черен облак се зададе със страшна скорост.Познайте какво последва-беж краченца!!!
                      На жената могат да завидя всичките пирински муфлони
                      Като отпра едно темпо не мога да я догоня.Търчим а зад нас се гърми!!
                      Понеже не съм минавал от там и разчитах главно на проучвания от планинарски форуми и на ГПС-а, след минаването на Бански Суходол се пообъркахме.Или пък се поуплашихме.Зимната и лятната червена маркировка продължаваха направо и катереха поредния билен връх, а аз мернах една синя стара маркировка, която водеше надолу.Облаците вече ни гъделичкаха по задниците и взехме решение-надолу пък каквото сабя покаже..Жената търчи, аз отзаде пъшкам.Последва едно стръмно слизане, а зад нас планината почва да изчезва..Сигнахме до нещо като долина и се навряхме в един клек до гърдиБлаговерната се поуспокои, че Зевс няма да ни отнесе.ГПС-а най-сетне реши,че знае пътя за Яворов, а и от време на време се мяркаха едни стари жалони зимна маркировка.След спада на адреналина и двамата капнахме.Усетихме, че не сме спирали и пили вода от часове.А носехме около 5 литра.Пихме колкото можахме и останалото напои пиринската гора.След час и нещо бяхме на хижа Яворов.Докато прегръщах запотената Каменица, заваля лек дъждец, а аз поглеждайки часовника си установих, че сме взели маршрута за седем часа...Навсякъде го дават между осем и десет часа.Пирин побърза да ни прогони от мраморното си чело, но пък ни остана спомена, адреналина и подбитите крака(главно моите )
                      П.П.При интерес може да кача и малко снимки.
                      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пирин, Вихрен, Кончето

                        Изкренно ме разсмя. Най-вероятно аз, ще съм по зле и от вас ако стъпя там макар, че много ме влече.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пирин, Вихрен, Кончето

                          Много приятна разходка! Страхотни снимки! Още по-хубаво става като не се подсича Кутело, а като се изкачи от Премката. Откриват се хубави гледки към Кончето в ниското...
                          https://www.dropbox.com/s/mqm08g3x0gw0523/IMG_6441.JPG
                          минава се покрай заслон Кончето
                          https://www.dropbox.com/s/dmkhvgal1ssdb89/IMG_6501.JPG
                          и после газ...чак чак до хижа Яворов.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пирин, Вихрен, Кончето

                            Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
                            Аз имам мечта да снимам тази планина през зимата. Но за това ще ми трябва много сериозна подготовка и екипировка. Много! Да не се наложи и мен да спасяват.
                            Свиркай да одиме , таман и ски ще покараме и варха ще разгледаме.

                            Поздрави !
                            П.п. И да другия път като идваш по наще географски ширини да се отбиеш

                            Коментар


                            • #29
                              И на мен ми се иска да спусна Вихрен със ски - много ходене е надолу зимата
                              Скука.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пирин, Вихрен, Кончето

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Свиркай да одиме , таман и ски ще покараме и варха ще разгледаме.

                                Поздрави !
                                П.п. И да другия път като идваш по наще географски ширини да се отбиеш
                                И още как!
                                Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X