Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не,не е нужно да правиш никакво уведомление на никого. Просто гледай указателните табели,те указват до къде можеш да отидеш и видиш.
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Никак не си прав, виж по-долу и виж добре какво мисли да направи колегата, обърни специално внимание на термина "гранична ивица"!

  • https://www.mvr.bg/gdgp/%D0%B4%D0%B8...B8%D1%86%D0%B0

    За осъществяване на дейности в граничната зона от 300 м до 30 км от линията на държавната граница не се изисква издаването на специално разрешително. Съгласувателен режим по отношение осъществяването на дейности се изисква само в случаите, когато същите се извършват в граничната ивица.

    Гранична ивица е територията, разположена непосредствено по протежение на линията на сухоземната държавна граница с дълбочина до 300 метра.

    Съгласно чл. 56, ал. 5 от Правилника за устройството и дейността на Министерството на вътрешните работи, извършването на стопанска или друга дейност в граничната ивица се съгласува с директора на съответната Регионална дирекция "Гранична полиция" (РДГП), в чиято зона за отговорност се извършват тези дейности.

    За съгласуване на планирани дейности, попадащи в граничната ивица е необходимо да влезете във връзка с ръководството на съответната РДГП, като предоставите списък на участниците в групата (трите имена и ЕГН), ръководител на групата, график (по време и място) за придвижване и престой, както и телефони за осъществяване на постоянен контакт.

    Телефонни номера и факс за контакт с РДГП:

    - Драгоман – 07172/2395 или 07172/2095, факс-07172/2095;

    - Кюстендил – 078/551040, факс-078/520044;

    - Смолян – 0301/35740, факс-0301/35738;

    - Елхово – 0478/88040, факс-0478/88040;

    - Русе – 082/882710 или 082/882799, факс-082/841540.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Миналата година бях тръгнал да се катеря на Миджур, та взех и им звънях. От гранична полиция София ме прехвърлиха май към Драгоман. Искат писмени молби и ако не се лъжа 7 дни предварително да ги уведомиш.
      Иначе си говорих с приятел от района - каза ми да не се занимавам с граничните.

      Коментар


      • MM1980
        MM1980 коментира
        Редактиране на коментар
        А, така и не стигнах до Миджур, точно защото много много не ми се разправяше, ако станеше нещо. Обадих им се ден - два предварително.

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля, че на границата с Турция е по-разумно да се пита. Малко ми е късно за писмени уведомления, понеже плановете са от днес за утре, но има кой да питам и ще се съобразя изцяло...

        Един юнак миналата година ми "сподели", че срещнал патрул в района (има международни някакви) и ги попитал, дали може да се пренощува в района, да решем повече от 300 метра от браздата. Те му казали, че не е много уместно и препоръчително да го прави.... Месец по-късно разпънах палатката на около 400 метра от браздата до една чудна ловна хижа с чешмичка. Дойдоха няколко местни да си наливат вода, понеже от ВиК мрежата не става. Та единия ми каза, че мине не мине и хващали "талибани". Може и да е вярно.
        Но особено там не бих си позволил нещо, дето ще ми развали почивката.

        Благодаря за телефоните! Ако реша нещо друго - ще ги ползвам.

      • MM1980
        MM1980 коментира
        Редактиране на коментар
        То навсякъде е хубаво да се попита, ама процедурата е много тромава. 7 дни предварително, мисля че трябваше и нещо в писмен вид. И-мейл с данни, според мен би трябвало да бъде достатъчен, едва ли в определения район ще скитат милиони туристи. Нали имат таблети, интернет по колите? В крайна сметка един портал в който да се регистрираш - колко би трябвало да струва.

        Както и да е, заради такива разправии не бих си го причинявал да се разхождам в гранични райони.

    • Бразда няма,има ограда и път успоредно на нея.Преди тях има указателни табели. Няма проблем ако си преди тях.Проверено.
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        По кой начин е проверено?

    • По правилият.Често ходя там.
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X