Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

    Ако се консумира на браздата няма нарушение , но ако се внесе/изнесе/ в/от/ страната без разрешение на надлежните органи може да има проблем

    Коментар


    • #92
      От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
      Ако се консумира на браздата няма нарушение , но ако се внесе/изнесе/ в/от/ страната без разрешение на надлежните органи може да има проблем
      Ама то на глътки се експортира/импортира...
      Освен да се прецизира, че ширината на браздата е една ръка, да речем.

      Това е майтап, естествено.

      Коментар


      • #93
        От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        Ако се консумира на браздата няма нарушение , но ако се внесе/изнесе/ в/от/ страната без разрешение на надлежните органи може да има проблем
        Днес гледах от Алаборун към връх Кадийца , и се сетих за теб
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #94
          От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

          Западно от Ком вече проверяват
          Ако искате да карате по някой от пътчетата след изоставената застава - разрешително по гореописаният начин
          Така като гледам - ситуацията е такваз в момента, че приближаването съвсем до която и да е граница изисква справка в съответното гранично първо...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #95
            От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

            Чакай сега - те проверките са нещо нормално в граничен район..
            Обаче да те карат да носиш справка или разрешение навсякъде - има си ред и закон за тази работа...
            Нали забранената зона бе от 10 до 300м от браздата и за там ти трябва 'писъмце'.... Ама заставата на Здравченица си бе доста по-далеч
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Западно от Ком вече проверяват
              Ако искате да карате по някой от пътчетата след изоставената застава - разрешително по гореописаният начин ...
              Oнова разрешително с черния етикет ли?

              П.С. Добри впечатления от гранична полиция. С колега бивш граничар без да искаме им излязохме в гръб по прикриващия път, прецапвайки с джипката Ерма река. Леко се стреснаха, ама ни провериха личните карти и ни пуснаха по живо по здраво нататък. Обаче беше преди последните циркове покрай арабите.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #97
                От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Чакай сега - те проверките са нещо нормално в граничен район..
                Обаче да те карат да носиш справка или разрешение навсякъде - има си ред и закон за тази работа...
                Нали забранената зона бе от 10 до 300м от браздата и за там ти трябва 'писъмце'.... Ама заставата на Здравченица си бе доста по-далеч
                Тъй е, ма е единственият подстъп нататък Та се грижат случайно да не залитнеш натам.
                Не казвам и че не са нормални проверките - мен лично последните години поне по 10-15 пъти ме проверяват. Просто казвам, че поста там е новост.
                Рекорда беше 2016, когато имахме 9 проверки за един ден, при положение, че имахме всякаквите разрешения
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #98
                  От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                  Днес, до с. Клепало (мисля е Беласица), хеликоптера на гранична прояви видим интетес към нас и баничаркана ни. Поогледа ни доста подробно. Бяхме по работа в един соларен парк.
                  Естествено се усмихвах, което мисля помогна.

                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #99
                    От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Днес, до с. Клепало (мисля е Беласица), хеликоптера на гранична прояви видим интетес към нас и баничаркана ни. Поогледа ни доста подробно. Бяхме по работа в един соларен парк.
                    Естествено се усмихвах, което мисля помогна.
                    Клепало е в Малешевска планина. Канабисов район затова летят и снимат. А ти па що не се обаждаш като идваш по нашенско?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Клепало е в Малешевска планина. Канабисов район затова летят и снимат. А ти па що не се обаждаш като идваш по нашенско?
                      Ще се ходи скоро, не по работа, а на палатка. Ще ти пиша обезателно.

                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Границата и граничните зони - посещение с джип, какво трябва да се знае

                        Това лято вървях пеша по граничната линия от вр. Връшка чука до вр. Сребърна и бих споделил няколко неща по темата.

                        Уведомлението се изпраща 15 дни по-рано на имейла на Гранична полиция nsgp@mvr.bg

                        До РДГП „Драгоман“
                        УВЕДОВЛЕНИЕ
                        за посещение на граничната ивица
                        от …………
                        Уважаеми г-н Главен Комисар,
                        От 23.06.2018 год. до 02.07.2018 год. възнамеряваме да извършим посещение на граничната ивица от връх Връшка чука (гранична пирамида 40 до връх Сребърна (гранична пирамида 304) с цел пешеходен туризъм. Движението в граничната ивица ежедневно ще съгласуваме с ГПУ „Брегово“, ГПУ „Белоградчик“ и ГПУ „Чипровци“.
                        Маршрутът ще извървим пеша за 8-9 дни. Ще нощуваме в палатки, които ще си носим. Маршрутът е дълъг, което затруднява предварителното представяне на дневен график за движение.
                        Списък на туристите от групата: ........

                        Почти винаги искат точни подробности да движението в граничната ивица (300-метровата зона до граничната линия (линията, свързваща граничните пирамиди).
                        Отговор по имейла не се получава, т.е. туристът няма документ-разрешително, защото законът не изисква разрешително. Всички, които нямаме нарушения, сме на уведомителен режим.
                        Съгласуването на движението се изразява в еднократно телефонно обаждане на съответния дежурен РГУ (районно Гранично Управление). Казвам, че сме туристическа група от ... човека, които правим обиколка на България по сухоземната граница. Имаме уведомление, знаем правилата и не стъпваме на сръбска територия. В момента сме при гранична пирамида № ... и навлизаме във вашия район. Два-три дни ще вървим по граничната линия. Ще нощуваме на палатки в този и този район. При гранична пирамида № ... ще се обадя на следващото ГРУ, че ще се движа в неговия район. Желаете ли да ни запишете имената и ЕГН-тата?

                        На раницата си сложих малко българско знаме, за да ме виждат с биноклите. Граничните полицаи никога не са проявили интерес към мен. Само веднъж ме записаха и то се чудиха дали въобще да ме записват в журнала. Бях седнал на стълбите пред пощата на едно село и чаках да дойде приятел с кола и да ми донесе храна. Тогава патрулната джипка мина покрай мен и ме заговориха. Само като чуят, че говориш български, не те закачат.

                        Една мечка беше вървяла преди мен по леко разкалян обходен патрулен път 4х4 от вр. Суровичница до вр. Яворова чука. Около 2-3 км вървях по нейните следи.
                        Тази тема не е за сървайвър и да не се отплесвам.

                        Коментар


                        • Има ли правомощия Гранична полиция да прави "тараш на багажа"?
                          Въпроса е породен от тоя, че един колега този уикенд освен документи (лични и на мотора) е трябвало да разтоварва и да изважда съдържанието на куфари и торби.
                          Става дума за район Смолян.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Относително.

                          • Венцислав Петров
                            Венцислав Петров коментира
                            Редактиране на коментар
                            На територията на граничната зона Гранична полиция има правата на всички други служби взети заедно... грубо казано ;-) Включително обиск, проверка на багажа и прочее... Възможно е доказване на превишаване на правата, никой не е отменял Военна прокуратура, но не съветвам да се тръгва по този път, трънлив е...

                          • turtey
                            turtey коментира
                            Редактиране на коментар
                            Тъй де тъй. Но обиск не може да се извършва щото на куката му е любопитно какво имаш в багажника или е станал накриво. Но не е елементарно да се обяснява онлайн щото разликата е тънка.

                        • Имаш предвид само ако си наклеветен?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • Само да споделя.
                            Бях около 14 дена по южната граница от с. Скрът до Резово - абсолютно никакви проблеми с Гранична полиция. Проверки, указания - всичко добронамерено и в приятелски тон. Даже спах на 400 метра от мрежата с Турция (като и през останалите дни ползвах палатка), а на сутринта се озовах на височината, от където с термалните камери наблюдават нощно време.
                            Сега... коментирам "колегата", заради който питах няколко поста по-горе - или нещо се е правил на интересен или ми го е разказал, за да се прави на интересен... Както и да е - проблеми никакви.
                            Отидох и видях.


                            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200826_070157720_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:288.0 КБ ID:6644989
                            Последно редактирано от p-pleven; 14-09-20, 10:12.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • Питане: Ако отида до поделението на ГП в с. Щит и им кажа: "Господа, възнамерявам да посетя граничната ивица при с. Маточина на едикояси дата. Това са ми документите и лични данни.", ще бъде ли уважено като уведомление?
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • BatGeorgeone
                                BatGeorgeone коментира
                                Редактиране на коментар
                                За предпочитане е черно на бяло писмено разрешение от началник, така те си се информират по веригата, а ти си 100% спокоен и защитен. Изисква се достатъчно предварение, надали ще стане от днес за утре. Успех и хубаво изкарване.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X