Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тайнствената Беласица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Непознатата Беласица

    Просто сте имали късмет. Ние нямахме - разминахме се с него - късмета, с около минута. Това - за Беласица.
    Аз живея и работя на граница, знам как стоят нещата и въпреки това - разчитах на късмет, защото бюрокрацията е прекомерна, както долавям това и от поста ти.
    Твърде дълго ще ме е яд, че не стигнахме Тумба. Сега си мисля... трябваше да преглътнем тая бумащина, мамка му, защото Тумба... Тумба остава за някой друг път. Евентуално.

    Моя съвет към четящите темата е - ако сте решили да нагазвате погранични райони - бъдете изрядни и си вземете хартийката, за да си спестите евентуално разочарование. В противен случай, можете да сте доволни, ако Гранична само ви накара да се върнете обратно. Защото нито полиция, нито жандармерия има такива правомощия, като Гранична - затова, хич и не се опитвайте да хитреете с тия момчета.
    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

    Коментар


    • #17
      От: Непознатата Беласица

      Разбира се,че не може да става дума за хитреене и надлъгване. Кажат ли ти - "Нямаш работа тук",си хващаш парцалките и се прибираш. Просто не е чак толкова затегнато положението. Според мен някой им се е обадил. Човек,който смята,че джиповете нямат работа в планината. Тя е природен парк. Пешеходни туристи и моторджии,хора с колела ходят здраво по планината,спят горе на палатки.

      Ето и друга причина да са подозрителни към автомобилисти:

      http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=885040

      Още нещо интересно. Друг е въпроса доколко може да им се вярва:

      http://www.journey.bg/bulgaria/bulga...29&searchsub=1
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #18
        От: Непознатата Беласица

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Според закона би трябвало и актове да имате написани даже!

        Според закона всяко каране на мотора от твоя страна в гората без разрешително за достъп до горска територия трябва да ти се пише АКТ.Айде не се вталявайте толкова от гранична полиция,па и вашия началник за това пише актове по 20 лв.Видели са ,че не са местни и са се направили на интересни.

        Коментар


        • #19
          От: Непознатата Беласица

          Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
          Разбира се,че не може да става дума за хитреене и надлъгване. Кажат ли ти - "Нямаш работа тук",си хващаш парцалките и се прибираш. Просто не е чак толкова затегнато положението. Според мен някой им се е обадил. Човек,който смята,че джиповете нямат работа в планината. Тя е природен парк. Пешеходни туристи и моторджии,хора с колела ходят здраво по планината,спят горе на палатки. .....
          Не мисля,че ни засякоха по сигнал.Първо ние спахме на х. Конгур и там освен добродушния хижар,други хора нямаше.Другото което е...Нивата на гранична си стоеше на полянката и нямаше никой покрай нея.Ние минахме проходчето,доста се помотахме там за снимки,върнахме се...пак мотане и оправяне на багаж...Марин дори тръгна напред,а ние бяхме запалили вече джиповете и буквално тръгвахме,когато през същото проходче,от гръцко на бегом довтасаха двамата полицаи.Бая нататък трябва да са били,защото ...от задъхване освен да ни покажат картата си в първите минути едвам говореха/втория въпрос е дали те пък имат право да преминават границата извън указаните за това места и т.н.../ и въпреки че държаха бинокъл в ръцете си ни питаха "вие ли бяхте горе на прохода преди малко?"...смятайте къде навътре са били в гръцко...
          Та едва ли са ни чакали по сигнал,защото ако не се бяхме мотали и бяхме тръгнали 1мин. по-рано...щеше да им остане само бягането,а ние вероятно щяхме да си стигнем до Тумба...или до където може с джип/разбрахме ,че до края не можело с джипове,защото имало срутване на пътя или нещо подобно/
          Просто въпрос на късмет....
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Непознатата Беласица

            Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
            Според закона всяко каране на мотора от твоя страна в гората без разрешително за достъп до горска територия трябва да ти се пише АКТ.Айде не се вталявайте толкова от гранична полиция,па и вашия началник за това пише актове по 20 лв.Видели са ,че не са местни и са се направили на интересни.
            Ми като ме хванат на забранено проблема ще си е мой и няма да ме видиш да плача по форумите! Пък аз хвана ли някой по границата няма да му се размине пък ако ще и логото на форума да си е татуирал на челото!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Непознатата Беласица

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Ми като ме хванат на забранено проблема ще си е мой и няма да ме видиш да плача по форумите! Пък аз хвана ли някой по границата няма да му се размине пък ако ще и логото на форума да си е татуирал на челото!
              Според мен не трябва да пълним повече със спам темата на колегата!!!
              В случая ние сме си виновни,че не ни е дошло на акъла да си извадим разрешително,което едва ли някой щеше да ни откаже.Ние не се жалваме ...просто споделих какво ни се е случило и това е!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Непознатата Беласица

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Според мен не трябва да пълним повече със спам темата на колегата!!!
                Аз Благодаря на всички,които писаха в темата. Не смятам,че има спам. Това са различни гледни точки,които помогнаха да се изясни,че в Беласица има проблеми и искането на разрешителни за пребиваване в граничната зона е наложително за безпроблемен туризъм.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: Непознатата Беласица

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Аз Благодаря на всички,които писаха в темата. Не смятам,че има спам. Това са различни гледни точки,които помогнаха да се изясни,че в Беласица има проблеми и искането на разрешителни за пребиваване в граничната зона е наложително за безпроблемен туризъм.
                  В такъв случай ще си позволя да задам още един въпрос към колегата Даскалов....
                  Какво е положението по западната граница?Говорим от КПП Златарево на север до към вр. Кадийца .Имахме идея след Беласица да се отправим и да покараме там,но...предвид обстоятелствата ,а и за да нямаме проблеми с гранична полиция се отказахме.Знам ,че по селата си има хора ,които си наблюдават и полицията веднага ще разбере за колона от няколко тежко натоварени джипа отправяща се към границата,та без разрешително не бих тръгнал вече,но все пак....
                  За Беласица и напеченото положение там разбрахме,но как стои въпроса на север по западната граница?
                  Предварително благодаря!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Непознатата Беласица

                    Много благодаря за страхотните снимки и описанието!

                    Хвърлихте ме в разимсъл относно границите и граничните зони. Едно време имаше доста широки гранични зони, на много места табелите още си седят. Имам си дори един акт за "нарушаване на държавната граница" за навлизане в такава зона (близо до Трън). Обаче последните години това уж отпадна. Бая пообиколихме покрай разни кльонове, на много места ни спираха полицаи, най-много да ни проверят документите и с това се приключваше. Били сме на разходка и с колата около връх Руен с явното намерение да се качим, колкото може по-нагоре, пак никакъв проблем. Дори не са искали за децата документи, въпреки че за всеки случай им нося по едно копие от актовете за раждане. Просто ни пожелаваха "приятна разходка" и толкова. Сега, като чета, виждам, че явно не навсякъде е така. (Между другото, точно на Миджур е имало заяждания, въпреки отявлено туристическия ни вид, но то също беше преди доста години.) Знаете ли как точно стои официално въпросът и за къде е необходимо предварително разрешение и за къде - не?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Непознатата Беласица

                      Дискусията за граничната зона и как тя може да се посещава с джип вече е тук - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=148461 . Който има опит и знания по въпроса, нека ги сподели там, ще е доста полезно. Писането на актове е лесно, по-важно е каква е процедурата за получаване на нужното разрешително
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Непознатата Беласица

                        Здравейте, въпросът ми не е свързан точно с офроуд с джип, но е за тук. Мисля другата седмица да се пробвам да се кача на вр.Тумба и се интересувам с кола (пасат двойка комби) от къде да подходя и до къде най-близко до вр.Тумба мога да стигна, за да остане по-малко разстояние за ходене. Интересувам се защото ще водя и 11 год. си дъщеря и не искам много да я тормозя, а трябва и да направим прехода до горе и обратно за 1 ден. Ще съм ви много благодарен за всякакви мнения. Също така ме интересуват и подходите до селата в полите на Беласица - Самуилово, Ключ, Скрът, Габрене. Има ли асфалт от Петрич през тях до Габрене или подхода е от Петрич до някъде асфал, а за другите през Струмешница, покрай ГКПП-ти и към Габрене, Скрът, Ключ? Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Непознатата Беласица

                          До всички села в полите на Беласица е асвалт. От там нагоре са черни пътища. Този Пасат,ако не е много нисък спокойно стига до хижа Конгур. От там е много далече до връх Тумба. Вече писахме,че подбилния път не е удачен заради срещи с граничарите,освен ако нямате разрешение за това. Иначе той стига на около 2.5 километра от Тумба и от там се продължава пеша.
                          Маршрут за един ден е от село Скрът,но е много баир,много ходене. 18.5 километра в едната посока по пътя. По преките пътеки около 13 километра в едната посока,но там е доста стръмно и маркировката е лоша. Добрата новина е,че ги има в OFRM Q3. За туристи в отлична форма е.
                          Друго яче казано връх Тумба не е лесно достъпен.

                          Пропуснах,че пасата е комби. Май ще е трудно и до хижа Конгур да стигне.
                          Последно редактирано от Валери Недялков; 15-08-12, 14:20.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Непознатата Беласица

                            Страхотни снимки! Благодаря за споделеното!
                            Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Непознатата Беласица

                              Благодаря за инфото. Някъде четох, че има пътека от с.Габрене, която скъсявала пътя до Тумба с около 1 час. Има ли нещо такова? До Конгур пътя ми трябва за деня, когато ще ходя до Радомир. За там почти ми е ясно, освен възможността да се кача с колата до Конгур и да спестя 1,5 часа от хижа Беласица.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Непознатата Беласица

                                Малко да съживя темата. Едно поредно зимно изкачване на връх Конгур в снимки.
                                Дойде свети Трифон Нарезан и със съпругата ми хванахме пътя към хижа Беласица. Вечерта на 13-ти купон,на другия ден с Черока до хижа Конгур и от там започва фоторазказа.
                                Сложихме раниците,зимните обувки,ветровки и други дреболии и дим да ни няма към върха.
                                Още на Вършилото се откри гледка към Славянка:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_111250.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5706469

                                Предния ден валя здрав дъжд,но нагоре по планината беше валял сняг. Нямаше никакви следи. Чак на Вършилото видяхме следи на вълк слизащ от планината и следи на зайче качващо се нагоре.
                                Девствен сняг,7 градуса и здрав вятър от долината. Като се изключи вятъра условията за туризъм са почти идеални.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_112535.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5706470

                                Тук зайо-байо е кривнал по пътя.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_122856.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5706471

                                Ние продължаваме нагоре по следите на вълчо.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_123707.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5706472

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_122923.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5706473

                                Пред нас е връх Конгур.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_124807.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5706474

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_125826.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5706475

                                На върха вятъра е замразил,каквото е могъл:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_130057.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5706476

                                От тук се открива величествена гледка към Бутковското езеро (Керкини):

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_130030.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5706477

                                Да се представя и аз:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_130128.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5706478

                                На запад е връх Радомир.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_125832.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5706479

                                Започваме спускането. Малко над Вършилото попадаме на това приятелче:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160221_134824.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5706480

                                Малко по-надолу има още много. Идва пролетта.
                                Всичко завършва с вкусен обяд на хижа Конгур.
                                Последно редактирано от Валери Недялков; 14-03-16, 17:39.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X