Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
    Отдавна се каня да отида до Ивайловград. Там освен вила Армира,крепостта Лютица и Мандрица има манастир,долмен до село Плевун(там има да уточнявам координати) и красиви стари мостове. Благодаря за прекрасния разказ !
    Благодаря за хубавите думи За долмена не е споменато в брошурите, които си взех от музея...Така или иначе ще се върна и ще видя това което съм пропуснал
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

      Давам ти линкове за долмена. Тези координати не съм ги проверил.

      http://www.balkanmegaliths.bgjourney...hod-009BG.html

      http://ivoso.blog.bg/turizam/2010/09...-rodopi.608167
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #18
        От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
        Давам ти линкове за долмена. Тези координати не съм ги проверил.

        http://www.balkanmegaliths.bgjourney...hod-009BG.html

        http://ivoso.blog.bg/turizam/2010/09...-rodopi.608167
        Благодаря...Определено имам пропуски))
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #19
          От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

          И аз благодаря за чудесния пътепис! Припомних си тези прекрасни български места, които обикалях през 2009 г. Пак ми се ходи там...
          Жалко, че не сте успели да разгледате отвътре църквата “Св. Св. Константин и Елена”. Уникална е освен със своята история, но и с трите интересни ритула за посетителите - единият е само за една от жените, другият е само за мъже, а третият - за всички. Гид тогава ни беше възрастна бивша учителка от селото - леля Стефана. Тя разказа интересни истории, включително, че църквата всъщност е построена през 1806 г., а не през 1800 г. Дори на информационното табло е посочена грешната година.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2009-09-DL1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5383382

          Има и една много интересна история, разказана ми от мой приятел, как това село остава в пределите на България, а не на Гърция.

          Коментар


          • #20
            От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

            В този район има много интересни места за гледане, най-добрите скрити от погледите
            Препоръчвам да се види и крепостта Гугутка, не е реставрирана.

            Коментар


            • #21
              От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

              Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
              И аз благодаря за чудесния пътепис! Припомних си тези прекрасни български места, които обикалях през 2009 г. Пак ми се ходи там...
              Жалко, че не сте успели да разгледате отвътре църквата “Св. Св. Константин и Елена”. Уникална е освен със своята история, но и с трите интересни ритула за посетителите - единият е само за една от жените, другият е само за мъже, а третият - за всички. Гид тогава ни беше възрастна бивша учителка от селото - леля Стефана. Тя разказа интересни истории, включително, че църквата всъщност е построена през 1806 г., а не през 1800 г. Дори на информационното табло е посочена грешната година.
              [ATTACH=CONFIG]462449[/ATTACH]

              Има и една много интересна история, разказана ми от мой приятел, как това село остава в пределите на България, а не на Гърция.
              И аз исках да я разгледам ,но си беше пустош...в селото...Нямах време да чакам.. По карта пътя свършва малко след селото май...Кажи историята...защо остава в България Хубаво място е ...жалко , че е много малко населено...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #22
                От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                В този район има много интересни места за гледане, най-добрите скрити от погледите
                Препоръчвам да се види и крепостта Гугутка, не е реставрирана.
                Къде точно е Гугутка..не се споменаваше никъде...
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #23
                  От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                  Правилното име на крепост Гугутка е Бялград. Намира се близо до село Гугутка (Ивайловградско) и затова често я наричат с името на селото.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    Правилното име на крепост Гугутка е Бялград. Намира се близо до село Гугутка (Ивайловградско) и затова често я наричат с името на селото.
                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...D0%BB%D0%BE%29

                    Покъртителна история...Влиза ми в списъка за посещения...Благодаря за информацията
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Кажи историята...защо остава в България
                      Историята е следната: след някоя от войните в началото на миналия век България губи южни територии. Назначена е комисия от великите сили за коригиране на българо-гръцката граница. Начело на тази комисия е френски генерал. От българска страна в комисията участва попът на с. Долно Луково. За най-голяма изненада се оказва, че генералът и попът са съученици от някакъв много известен френски лицей! И генералът великодушно драсва по картата така, че селото остава в пределите на България!


                      Благодаря на Ivan_J и Валери Недялков за информацията за крепостта. Включвам я в маршрута за следващото ми посещение в района. А иначе, моите забележителности-фаворити в района, освен Вила Армира, са църквата "Успение Богородично" в с. Узунджово
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Church of the Assumption-Uzundzhovo.png
Прегледи:1
Размер:584.1 КБ
ID:5383451

                      и музейния център "Тракийско изкуство в Източните Родопи" до с. Александрово. Там трябва да се види това
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tracian Art Museum-25 centuries gold.png
Прегледи:1
Размер:537.9 КБ
ID:5383452

                      и да се пита (много настоятелно) какво представляват най-дребните детайли, каква е формата им и как са направени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                        Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
                        Историята е следната: след някоя от войните в началото на миналия век България губи южни територии. Назначена е комисия от великите сили за коригиране на българо-гръцката граница. Начело на тази комисия е френски генерал. От българска страна в комисията участва попът на с. Долно Луково. За най-голяма изненада се оказва, че генералът и попът са съученици от някакъв много известен френски лицей! И генералът великодушно драсва по картата така, че селото остава в пределите на България!


                        Благодаря на Ivan_J и Валери Недялков за информацията за крепостта. Включвам я в маршрута за следващото ми посещение в района. А иначе, моите забележителности-фаворити в района, освен Вила Армира, са църквата "Успение Богородично" в с. Узунджово
                        [ATTACH=CONFIG]462583[/ATTACH]

                        и музейния център "Тракийско изкуство в Източните Родопи" до с. Александрово. Там трябва да се види това
                        [ATTACH=CONFIG]462584[/ATTACH]

                        и да се пита (много настоятелно) какво представляват най-дребните детайли, каква е формата им и как са направени.
                        Това може да е отделен случай в наша полза при прокарването на граничната линия. Общо взето съм се убедил на много места , че границата е чертана да даде тактическо предимство на тогавашните наши "не-приятели"
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                          извинявам се на колегата че пускам снимките тук ама само да види какво е пропуснал от манастира на гореНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0105.jpg
Прегледи:1
Размер:266.9 КБ
ID:5386737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0108.jpg
Прегледи:1
Размер:260.9 КБ
ID:5386738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0114.jpg
Прегледи:1
Размер:207.8 КБ
ID:5386739Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0120.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5386740Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0125.jpg
Прегледи:1
Размер:285.0 КБ
ID:5386741Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0126.jpg
Прегледи:1
Размер:252.9 КБ
ID:5386742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0127.jpg
Прегледи:1
Размер:249.1 КБ
ID:5386743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0128.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5386744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0129.jpg
Прегледи:1
Размер:202.8 КБ
ID:5386745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0132.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5386746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0133.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5386747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0137.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5386748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0138.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5386749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0140.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5386750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0142.jpg
Прегледи:1
Размер:166.5 КБ
ID:5386751

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кътче от Източните Родопи, вила Армира , село Мандрица , село Долно Луково

                            Няма лошо...Интересно е, но не можах да се кача с мотора до там от страната на Ивайловград Браво...
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X