Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

    Коментар


    • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

      Хубава експедицийка си спретнахте.Ако знаеш как ви се радвам!!!
      Жалко,че на кулата на вр. Снежанка е имало мъгла....гледката е невероятна!От вр. Перелик...също....
      Карай,ще има още да посещаваш тия места.Поне аз мога да ходя там постоянно...нещо като болестно състояние...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

        Чудесно пътешествие!
        Благодаря ,че го сподели с нас!
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          Продължавам да споделям снимки от първата ни и единствена вечер на открито. Тя се състоя на брега на язовир Доспат много близо до Сърница. Това беше и единствената вечр която имаше малко слънце.
          .......................................................
          Колега, гледам сте минали през прохода "Попови Ливади"
          В Ковачевица видяхте ли "Баятевата Къща", тя е туристическа спалня, но не работи...... Но пък е запазена, ковачницата и всичко около къщата, както си е било, къдъръмите.....
          Но сърничкаа ми напълни душата...... Това не се вижда всеки ден, вече, за жалост.......
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

            И от мен едно линкче, което отсях малко по-представителните снимки. Има още към 300mb снимки , но ще ги добавя началото на новия месец. http://www.flickr.com/photos/7964878...34365504/show/

            Коментар


            • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Колега, гледам сте минали през прохода "Попови Ливади"
              В Ковачевица видяхте ли "Баятевата Къща", тя е туристическа спалня, но не работи...... Но пък е запазена, ковачницата и всичко около къщата, както си е било, къдъръмите.....
              Но сърничкаа ми напълни душата...... Това не се вижда всеки ден, вече, за жалост.......
              Да минахме през този проход. Нещо не ни допадна тая Ковачевица. Нямаше никой, а и тези които бяха там бяха мяйстори и ремонтираха или строяха нови къши и се почувствах като в някой новозастроен курорт. Питахме един местен за път до реката, а отговора беше "ааааа няма за кола само пеша за около 25 мин".
              Тръгнахме пеша надоло но пътеката почна почти да не си личи. Взе да става голям змиярник и направо си се отказахме. И докато се връщаме нагоре да търсим колите така се омотахме, че излязохме от горна страна на селото и се спуснахме до колите. А ромския катун в подножието през който минахме още отначало ме разочарова.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                Да минахме през този проход. Нещо не ни допадна тая Ковачевица. Нямаше никой, а и тези които бяха там бяха мяйстори и ремонтираха или строяха нови къши и се почувствах като в някой новозастроен курорт. Питахме един местен за път до реката, а отговора беше "ааааа няма за кола само пеша за около 25 мин".
                Тръгнахме пеша надоло но пътеката почна почти да не си личи. Взе да става голям змиярник и направо си се отказахме. И докато се връщаме нагоре да търсим колите така се омотахме, че излязохме от горна страна на селото и се спуснахме до колите. А ромския катун в подножието през който минахме още отначало ме разочарова.
                Ами да, това са кусурите на Ковачевица, подчти нямаше никой, когато отидохме, само 3-4 човека, един косач, другите строяха някаква къща, които ни упъти, знаехме пътят, ама да си питаме... Имаше и карта на месноста, преди Баятевата къща..... Та и метнах едно фото, за всеки случай....
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                  Айде да завърша вече с нашето пътешествие.
                  В последния ден от нашата почивка на път за Варна решаваме да разгледаме Чудните мостове, Роженския манастир и Асеновата крепост.

                  Чудните мостове































                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                    Роженския манастир го пропуснахме поради голямата алчност на всички за пари. Паркирай -плати запали свещ- плати....въобще нещо много ми дойдоха всички тези излишни разходи. Ядосах се на нетърпеливата бабка, която вече тръпнеше да ми вземе манги за паркинг и на битпазара оградил всеки път и пътека до целта ни и си заминахме.

                    Асенова крепост.



















                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                      С това нашето пътешествие завърши, че и даже вече сме по работните си места.

                      Искам да искажа огромната си благодарност към всички от форума, които помогнаха за плануването на почивката ни.

                      Като равносметка:

                      маршрут - Варна, Дюлински проход, Айтос, Карнобат, Сливен, Нова Загора, Стара Загора, Пещера, Батак, Велинград, Якоруда, Разлог, Симитли, Сандански, Гоце Делчев, Ковачевица, Доспад, яз. Голям Беглик, Ягодина, Триград, Смолян, Пампорово, Чепеларе, Чудните мостове, Нареченски бани, Асеновград, Стара Загора, Нова Загора, Сливен, Карнобат, Айтос, Дюлински проход, Варна
                      или 2100 километра.

                      Разход за гориво - 450 лева
                      Разход на колата(средно) - 17л/100км. LPG.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                        обикновено след края на такава разходка се почват плановете за следващата,а гледам че се мътят водите за емине-ком,но до момента в патова ситуация
                        ако имаме късмет за тази експедиция някоя от бабите да е на разположение да гледа малката може и да се разпишем,ако не ще се задоволим само с едноседмична лятна екскурзия из родопите

                        Коментар


                        • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                          Чудна разходка си направихте.Браво!
                          П.П.Манастира от последната серия снимки/на който сте се отказали/...да не го бъркаш нещо....
                          Според мен не е Роженския,а може би е ...Бачковския манастир...
                          Поне той ви е на пътя от Пампорово към Асеновград
                          П.П.П.Радвам се,че и аз бях малка част от това пътешествие и, че се запознахме лично!
                          Поздрави
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                            Да объркал съм го.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                              Качих още около 90 снимки към този линк

                              http://www.flickr.com/photos/7964878...34365504/show/

                              Коментар


                              • От: Семейно пътешествие Варна-Сандански-Родопите- Варна

                                Хубава разходка. Този маршрут май е доста популярен. Преди година ходихме, но тази мисля да повторим по-разширено. Та да питам до Орловото гнездо и Спано поле може ли да се стигне с високо комби 4х4.
                                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                                Е250 1998-продаден
                                Субару Пустош

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X