Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една "Откривателска" разходка из Стара Планина БЕЗ ГПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една "Откривателска" разходка из Стара Планина БЕЗ ГПС

    Но със Станция и Дъщеря ми (1 година и 10месеца) и вуичото на жена ми (за първи път се качва в "джип") - Забравих си ГПС-а и се "изядох" от яд ама това не беше повод да си пропусна разходчицата - особено след прекрасният обяд и Още по-прекрасната следобедна дрямка. Запалих колата в 16:30 и потеглих по реката - идеята беше да се кача по северният скат и там вече пътя си го знам, ама пътя свърна по южния и си казах "какво толкова, дай да видим къде отива..." - Заслужаваше си - Прекрасни гледки, интересни местенца (Много и много големи камъни, Стръмни затревени върхове без никакъв път...) При това заради щерката трябваше да се кара БАВНО (да не се тресе - все пак ще ми е навигатор дълги години - трябва да си я пазя) и открих че Тойотата бодро "Крачи" на 800 Оборота на двигателя и се катери като козле!!!
    Всичко щеше да е прекрасно ако не открихме след 20-30 км че пътя изчезва и ние сме сами, с малко дете и на свечеряване (още беше 18часа де) на слизане от непознато но стръмно и много красиво връхче, та за съжаление вместо да се доберем до връх Баба (видимо на 3-5 км напред), се запътихме по обратният път (явно съм си голямо шубе, ама за сега ми помага).

    Ето и приблизителното трасе:






    Края на "хубавият" черен път където местните си отглеждат конете




    Билото на стара Планина - Много, ама много е красиво!




    Пасажерите на разходка и Гледка








    Хижа до която явно има път (но не и от нашата позиция), така и не стигнахме до нея, на заден план връх Баба


    На върха





    Ниско летящи самолети




    Следващият път ще си нося ГПС-а

  • #2
    До: Една "Откривателска" разходка из Стара Планина БЕЗ ГПС

    Гордея се със себеси
    В събота минахме по същите места вече с ГПС (виж http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13951)
    и сравних трака с нарисуваното по-горе на ръка и по спомен - забележително точно

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X