Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пещера Снежанка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пещера Снежанка

    Пещерата Снежанка е разположена в Баташката планина, в Родопите, на 5км от гр.Пещера. Сравнително трудно достъпна е Ако тръгнете пеша от долния паркинг имате около 1 часа и после 40-50мин. по пътечката, която е доста стръмна на места и спокойно може да изплезите езиците, ако не сте активни спортисти Но добри хора са се сетили да сложат закачливи табелки



    а и гледките си заслужават



    След дългото бъхтене в жегата достигнахме целта (доста занемарена), но пък с климатик (пещерата има постоянна температура от 6 градуса по Целзий)



    Пещерата е сравнително малка (145м дължина), но е богата на сталактити, сталакмити и сталактони Състои се от няколко зали - Залата на виметата, Голямата зала, Музикалната зала и Срутището, което ги свързва В пещери с такова оскъдно осветление се снима доста трудно
    След тако слезнете по едни тясни стълбички излизате в Залата на виметата



    След това отново стълби и... Голямата зала (на снимката не личат истинските и размери)



    Най-интересното обрузание в нея е 'женската ръка'



    В същата зала изследователите са открили кръгли огнища в които има предмети от желязната епоха и кости на животни - предполага се, че траките са я използвали като обежище.
    От Голямата зала се преминава през срутището (над него има изграден мост, в който пробаднах)
    Там ти показват 'млечния водопад', който е по-бял и от млеко (на снимката не личи)



    На снимката отдлу се вижда пътечката към Музикалната зала, която постепенно се стеснява и не може да влезнеш в самата зала В нея се намира и се намира и снежно бяла сталакмитна фигурка на Снежанка, от където идва и името на пещерата. В ляво от нея се намира и едн седнало джудже - другите 6 са избягали



    А това тук не е кръв А съединения на желязото



    Ще прикача и информационното табло, ако някой реши да посети пещ. Снежанка
    Прикачени файлове
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    До: Пещера Снежанка

    Тук с гордост мога да заявя,че баща ми е откривател на пещерата.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Пещера Снежанка

      Браво на него, защото вече 45год. хората се радват на тази подземна красота
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        До: Пещера Снежанка

        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
        Тук с гордост мога да заявя,че баща ми е откривател на пещерата.
        Браво!

        Коментар


        • #5
          До: Пещера Снежанка

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Браво на него, защото вече 45год. хората се радват на тази подземна красота
          Браво и на теб за пътеписа! Видях нещо което не съм имал възможност да видя.

          Коментар


          • #6
            До: Пещера Снежанка

            Стоянчо браво!И на мен ми хареса
            Снимката с "ръката" е страхотна
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X