Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

    Това беше една опознавателна разходка до някои от родопските язовири.Не бяхме ходили от десетина години,всъщност само сме минавали набързо или пък през зимата.Сега исках през няколкото дена да им обърна внимание по-отблизо.Имахме резервация за ловен дом "Синия залив",но някаква ВИК авария промени плановете и се настанихме на брега на яз.Батак,в Цигов чарк.Хотела го ползвахме максимално кратко/само вечер/,а и не бих казал че бих повторил в тази "местност".В тази обиколка нямаше нищо особено или екстремно/като изключим пътя Батак-Доспат/,но имаше много невероятни панорами и красоти ,заради които си струва всеки да види.
    Началото-пътя Батак-Доспат-даже с Черокито трябва да внимава човек.Тези с "колите" просто не знам какво им е.

    От ляво Малък Беглик и се започва с цветовете и отраженията.




    Следва стената на Голям беглик и от нея започва каменист път който обикаля язовира-вероятно 24км.Пътя "става и за жигула",но е хубаво да е нещо по-така.

    Намира се и храна."Много полезно за очите."










    SMS




    Намират се невероятни местенца за риба/лагер/почивка.Има над десет официални къмпинг зони.










    Ето на този му завиждам истински!

    И в изведнъж в тишината....




    Яз. Широка поляна.Преди много години съм спал един месец в тази станция на ученическа бригада и винаги си я наглеждам.Обаче от 10години си стои все така.



    Обикаляме язовира в посока вилно селище "Романтика".Гледах го в интернет,но от никъде не разбрах,че такъв е пътя,пише 4км. но май е доста повече.Асфалтирано е само на стените.Отделно че ресторанта "не работи това лято".Отделно не е без пари, а сега било "промоция".





    Това всички го снимат и аз да не остана по-назад.



    Но срещу "Романтиката"/която не снимах/ панорамата е страхотна.И на морето имаме вода,даже и повече,но такава невероятна тишина и спокойствие....супер!









    От другата страна при многото рибари,красноречив призив.





    От времето ли е,но синьото е............

    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

  • #2
    От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

    Прекрасни снимки!Поздравления.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

      Браво, браво! Всяко лято изкарваме поне 20 дни на Г. Беглик. Е, няма по-добра почивка!!!
      А за пътя Бате Б. обеща догодина да е готов. Вече го бяха почнали, като се прибирахме на 6.9. ама счупих задна пружина!!

      Коментар


      • #4
        От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        ... Вече го бяха почнали, като се прибирахме на 6.9. ама счупих задна пружина!!
        Е какво са почнали, като само бяха поразринали банкета на места. Иначе поне от 2005 насам състоянието му е отвратително и все по-влошаващо се. Кой го знае дали няма да си остане така маркирано начало на ремонта до изборите, пък после я камилата ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Е какво са почнали, като само бяха поразринали банкета на места. Иначе поне от 2005 насам състоянието му е отвратително и все по-влошаващо се. Кой го знае дали няма да си остане така маркирано начало на ремонта до изборите, пък после я камилата ...
          Ами дано го направят! Мереха го земемерите с теодолитите. Знам ли?

          Коментар


          • #6
            От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

            "Дишай дълбоко"-добър съвет при изкачването към пещерата Снежанка.30-40 минути по наклона и сте там.Мисля си "добре че е лятото",през друг сезон,почти никъде не може да се ходи.Тук например-кал + наклон, а и без подходящи гуми!


            Качването,мога да кажа,че определено си заслужава.Наистина може би е най-красивата пещера.Просторни зали и изключително много и прекрасни образувания.Не е подтискащо като в някои други/опс. да не обидя нечия пещера/Само входа е такъв,а после е широко и равно...и интересно.





            Една от причините за името - наистина е много бяло.











            Изобщо не слушах екскурзовода "кое какво е",защото всичко прилича на нещо си.







            "Кравешки вимета"-на мен пък ми приличат на медузи.



            Продължаваме с язовирните обиколки.Язовир Батак-съвсем различен,гората е далече,няма ги онези заливчета и скрити местенца където боровете започват от водата.Всичко е открито и се вижда.Пълно с рибари и палатки.По черен път се обикаля целия-през стената и до Цигов чарк.Пясъка обаче е доста ситен и са възможни изненади,особено при маневра на наклон към язовира.



            Плаж за крави.







            Видях някои лагери,където направо си живеят като за постоянно.Може и регистрация да имат.




            Накрая даже има останал стар,разбит павиран път и по него обиколката свършва в Цигов чарк.



            А ето и най-често срещаните "рекламни табели" в района.На други места май няма частна собственост,голямо пазене!"Хей,я да не ми стъпваш по частната собственост,че..."







            "Само птичките в гората пеят безплатно" и гледките също/засега/.Току виж дойто някой и каже "Кво гледате бе?А билети?




            Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
            Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

            Коментар


            • #7
              От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

              Колега, страшни снимки.
              Добра обиколка сте си спетна ли.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Беглика,Широка поляна,Батак,пещерата Снежанка

                Страхотни снимки!Браво много добра разходка сте си спретнали.На мен снимките с залеза са ми любими,страхотни са.Поздравления

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X