Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка в почивните дни из България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка в почивните дни из България

    В общи линии идеята беше да покарам малко и да се разходя до Девин, което беше и крайната цел на пътуването....
    Заредих


    и потеглИх....на подбалкана, при Копривщица спрях да изчакам Ванката и сестра му


    Времето слънчево, ама не особено топло...


    Обзе ме активно бездействие и почнах с автопортретите


    и...Паскал


    А, идват...






    След кратък разбор се реши, че ще ходим до Кукленския манастир, където имало сбирка на Пловдивската офроуд група...ок...тук сме някъде между Сопот и Карлово...


    Паскал и приятели


    С доста добро темпо минахме през Пловдив и подхванахме пътя за с.Куклен...първи опити да снимам в движение...










    Пристигнахме в с. Куклен, което ме изненада с чистотата си, варосани дръвчета и бордюри, цъфнали дръвчета...приказно, сякаш не си в България...




    Ванката спря да пита къде аджеба е манастира, което не ни попречи да се изгубим 300 метра след тази среща


    Стигнахме.....тъй като вече беше следобедно време, а исках да тръгвам, след 2 цигари време тръгнахме от Куклен през Гълъбово и до околовръстното на Пловдив


    Гледка към Пловдивска околия


    И към Пловдив


    По пътя за Кричим се разделихме с Ванката и аз поех към Девин...яз. Въча


    Яз.Въча и с.Михалково в далечината...




    Някаква подстанция на Цанков Камък


    Това е началото на изцяло новият път от Михалково до Девин с дължина от 20км. Въпреки многото противоречия около него, като обстоятелството че е построен на северния склон на планината, има много сериозно изкачване и съответно спускане, което е проблем за камионите, съм на мнение че това е един от най-перфектните пътища за мотор
    Нова настилка, страхотна маркировка, прекрасни гледки, изкачвания, спускания




    Изкачването завършва с дълъг тунел, след разклона за с. Лясково, след което започва спускане към Девин...показателно е че няма табели колко % е наклона а той е значителе.. а първите катастрофирали камиони са вече факт...


    За сметка на това гледките са страхотни


    Завой...

    ...дълъг завой....


    Изглед откъм Девин...


    в далечината...




    Нещото което ми направи добро впечатление е, че има много места за почивка като беседки, барбекюта, чешмички, кошчета за боклук, тоалетни, вкл. строителните площадки встрани от пътя са засипани с пръст и са посадили трева, която е поникнала...


    Тука малко са се издънили с проектирането, защото въпреки че не се вижда от снимката, водата от чешмата си тече извън коритото на чешмата



    След 330км за деня стигнах Девин

    Планът за следващия ден беше да стигна до Сопот към 10:30ч, защото мой познат щеше да лети с парапланер...
    Станах към 07:00, погледнах си телефона - навън беше 5 градуса, а както някои от вас знаят, аз обожавам да карам в студено време и нямах търпение да седна на мотора и да се отдам на студени въздушни маси...излезнах навън да видя Паскал


    И той като мен си умира от кеф в студено време и толкова му хареса какъв кучи студ е в края на април, че не пожела да тръгне от Девин, но благодарение на мои ранобудни приятели, успях да му дам ток и с известно нежелание запали...

    Както по-рано споменах - пътят е на северен склон, което още повече засилва удоволствието при каране рано сутрин.


    Предвид факта, че исках да се наслаждавам дълго на пронизващия студ, карах бавно и се отдадох отново на снимки в движение




    Къде успешни, къде не...










    Близо до стената на яз. Въча..тук слънцето се показа и за да не ми стане голяма жега, прибрах фотоапарата и газ до Сопот....




    Хората си хвъркаха...


    И нашата двойка пристига...











    И с тази снимка на едно куче порода тип "Тибетски лъв" слагам край на снимкописа


    2 дни - 640 км
    Per aspera ad astra.

  • #2
    От: Разходка в почивните дни из България

    Добро начало на сезона, пожелавам ти още мноооооооооого километри и хубави гледки
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      От: Разходка в почивните дни из България

      Хубава разходка си си направил Тони с хубава дестинация, аз ще почакам още малко да се раззелени планината и тогава ще пробвам новия участък от пътя.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Разходка в почивните дни из България

        Тони, Паскал се е държал много мъжки... А пък ти само мрънкаш Много се радвам на разказа ти Само не знам с тези твои многобройни и разностранни интереси в кой раздел ще публикуваш
        А защо Паскал?!?

        Коментар


        • #5
          От: Разходка в почивните дни из България

          Драго, гората става и сега

          Вики...ми не знам като му видях бялата седалка това беше първото име, което ми дойде на ум
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #6
            От: Разходка в почивните дни из България

            Тони, на палатка ми се ще, за това ще почакам.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Разходка в почивните дни из България

              Супер разходка. Моторджията си личи отдалеч, надушва хубавият асфалт В тази част на Родопите, аз уцелих всички непавирани и разбити участъци

              Коментар


              • #8
                От: Разходка в почивните дни из България

                Хубава разходка..

                Съжалявам, че сме се разминали на Куклен - явно за малко...

                Дано ти е харесало, за да дойдеш пак

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка в почивните дни из България

                  Мисля че познавам този Дивершън
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка в почивните дни из България

                    Ееех хубаво си го написал, само не разбрах Паскал в семейството ли е вече?
                    За честитене ли е работата или ... някакво временно увлечение
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка в почивните дни из България

                      Пропуснах да напиша, но да, Паскал вече е моя собственост
                      Официално докато си намери достоен заместник, който още отсега е ясен, но всяко нещо с времето си
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка в почивните дни из България

                        Явно сме се разминали с теб на Шамбала лифта за малко. И аз снимах момъка с зеления параплан, но в понеделника. Най-интересното е, че там видях мотор тооочно като твоя Паскал, на цвят и вид и започнах да те издирвам сред народа. Но... се сетих, че само ти си с бяла седалка пък и намерих собственика на паркирания мотор, който не приличаше на теб

                        Хубава разходка си направил. Новия път край Цанков Камък е наистина като австрийски път, щото го строи строителя който прави австрийските пътища. Иначе сигурно ти направи впечатление, че освен знаците, ги няма и повечето мрежи по склоновете и "камъните падат от небето" ) щото парите за довършителните работи ги спряха за да се покаже, как се пести от държавния бюджет.
                        Съмнявам се пътя да оцелее повече от 3-4 години, после пак ще си стане "приятен" като останалите родопски асфалти

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка в почивните дни из България

                          Еее, жалко че сме се разминали...

                          А за пътя - в интерес на истината около 2/3-ти от него е с мрежи, най-сериозните участъци даже са ги заливали с бетон, но наистина на някои места няма мрежи и падат камъни, но пък ги чистят сравнително бързо....
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка в почивните дни из България

                            Скоро пътувах с Африката из региона и ми направи впечатление многото пясък по завоите. На места карах доста бавничко...
                            А Диверсията ти е съвсем приличен матор за подобни трипове. Конкретната е в доста добро състояние.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X