Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

    Колеги, въпреки, че може би е малко рано, отварям темата за първия сериозен поход тази година( след Албания).
    маршрута ще е следния:
    1 ден- от района на Пещера през язовир Батак до района на язовир Голям Беглик. Естествено по черно. Нощувката ще е или на палатки, или на хотел. Предварителни хотелски резервации няма да се правят, тук ще бъдат посочени телефони на хотели, за тези, които няма да спят на палатка и те сами ще могат да се погрижат за настаняването си.
    2 ден- От язовир Голям Беглик до Триград. Спането ще е в Триград и ще е по-същия начин, който иска на палатка, който иска, ще може да си резервира хотел
    3 ден- Разходки в района на Триград и Ягодина. Посещение на Чаирските езера, пещерите Дяволско гърло и Ягодинска( в нея ще има специална беседа само за нас), обиколка из малките селца на юг от Триград, до границата с Гърция( със специалното водачество на Вълка). На обяд чеверме на Чаирските езера.
    4 ден- свободна програма и връщане до София

    Таксата за участие на джип ще бъде 40 лева и в нея се включва подробен трак на маршрута за първия и втория ден, беседа за произхода и особеностите на Триградското ждрело и водачи за района на Триград. Всички редовни членове на Ленд Ровър Ентусиастс с платен членски внос към датата на похода участват безплатно. Всеки който иска да се включи в чевермето, трябва да заплати предварително по 10 лева за възрастен човек, децата естествено са безплатно.

    За записвания или въпроси, моля, пишете тук. Крайния срок за записване и плащане на таксата ще бъде 22 април., когато ще се съберем на откриване на летния полеви сезон на Лозенската планина.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

    1 ден- от района на Пещера през язовир Батак до района на язовир Голям Беглик. Естествено по черно!!!!!!!!!!!!!!

    Моля те за повече информация относно сложността на трасетата които
    ще бъдат карани. Както във форума са известни ХАРД и СОФТ, това трасе
    като какво минава? Повече инфо за подготвеността на джипките.
    Надявам се ме разбирате, не ми се иска да проваля организацията с /елате ме дръпнете пак защото..../
    ААААА иначе хич не е рано за организация на летните месеци поне за мен е добре да си планирам нещата.

    Коментар


    • #3
      Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

      Трака тепърва ще се прави, но по традиция нашите походи са по-софт, без прекалени екстреми. Поне месец предварително ще бъдат подадени подробни изисквания за колите, но пак повтарям, няма да са кой знае какви. Досега на нашите преходи са идвали хора с неподготвени Сузуки Витара дълга база или малък Самурай и не са имале проблеми. Но подозирам, че автомобили от рода на Кия Соренто или СсангЙонг Муссо ще имат проблеми, не сме чак толкова софт.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

        Ааа и жигула и мерцедес Дано тази година вече се присъединим към вас с нещо с повече "крака"
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

          Но подозирам, че автомобили от рода на Кия Соренто или СсангЙонг Муссо ще имат проблеми, не сме чак толкова софт.[/quote]

          ААА, и аз за тези автомобили мисля същото. Става въпрос за Pajero 2.5 къса база с гуми мелатеса кобра, но не съм се оборудвал с лебедка /за момента/

          Коментар


          • #6
            Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

            Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
            Става въпрос за Pajero 2.5 къса база с гуми мелатеса кобра, но не съм се оборудвал с лебедка /за момента/
            С късо Паджеро и кални гуми нямаш никакъв проблем. И лебедка може да не ти потрябва, ако мислиш като караш.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

              V93 -И лебедка може да не ти потрябва, ако мислиш като караш.[/quote]
              Много ценя твоите съвети без да те познавам лично. НО.
              Мисля да мисля, ма знае ли човек? То и ти мислиш както попрочитам тук и там, но лебедка си си поставил. За адин път да е, ма когато я няма иии ... . Къде ми е телефона или кой е по-близо?
              Оно що си требе си го сака!!!!!!! Пък дано да стигна и до лебедката.
              Последно редактирано от zzlatanov; 13-03-07, 01:42.

              Коментар


              • #8
                Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
                Мисля да мисля, ма знае ли човек? То и ти мислиш както попрочитам тук и там, но лебедка си си поставил. За адин път да е, ма когато я няма иии ... . Къде ми е телефона или кой е по-близо?
                Оно що си требе си го сака!!!!!!! Пък дано да стигна и до лебедката.
                Ако ме питаш мене, с лебедка ми е по-добре, отколкото без лебедка. Защото един път бях сам и необорудван и ... тепах 5-6 километра "за трактор".
                След което реших, че, тъй като карането из планините ми допада и ще продължа да се навирам на по-затънтени места, то ще е добре да съм максимално подготвен, защото следващият път помощта може да не е така близо или може да ми трябва по-бързо, отколкото може да дойде. И изобщо, предпочитам да съм в състояние да мога да се оправям сам, доколкото това е е възможно.

                Всеки сам си преценява дали и какво му трябва. Ако човек смята да кара само по-лек офроуд, то лебедката наистина ще му е излишна. Все пак това си е една немалка инвестиция, която далеч не винаги ще е оправдана.
                Примерно за мероприятия от типа на разходката, за която е темата, лебедка е малко вероятно да ти потрябва. Освен ако целенасочено не си търсиш белята ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                  Лебедката е като застраховката, най-вероятно няма да ти потрябва , ама...

                  А за пътуването, ще ми е много интересно да видим някакъв приблизителен трак, много ми харесва в Родопите и съм почти сигурен че идваме (с жената)

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                    Мисля , че и аз с моита долсинея ще дойдем
                    LZ1DMR

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Лебедката е като застраховката, най-вероятно няма да ти потрябва , ама...

                      А за пътуването, ще ми е много интересно да видим някакъв приблизителен трак, много ми харесва в Родопите и съм почти сигурен че идваме (с жената)

                      Ако има и по-подготвени автомобили ще е много по-спокойно. Как да мотивираме и ХАРДДА? Те имат опит и са МСС. За непросветените това означава./общество за спешна взаимопомощ извън пътя и в трудни условия/
                      Съветвам тези които на са запознати с тази идея да попрочетат! Аз лично я адмирирам, но все още не се чувствам пълноценен за нея.
                      Само предлагам.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                        Ами, аз съм МСС, но за тоя поход, ако не дай боже се появи нужда, ще са ти достатъчни Алекс Марков и Вълка, в техните джипове има всичко необходимо да извадят танков взвод от торфено блато.Ако те не успеят да помогнат, Мишо ще те избута.
                        А Паджерото си е екстра количка за целта на нашия поход - приятно изкарване сред природата със съмишленици. За повече информация в тоя форум можеш да видиш тонове снимки от предишните ни походи и ще добиеш точна представа за какво иде реч. Може да питаш примерно Соти, и той е идвал. По пътя който иска да си направи кефа, ще има възможност да опита и по-екстремни трасета, но те няма да са включени в основното програма и всеки сам си решава( както оня хълм на похода над Копривщица).
                        И Стояне, ти не знаеш продължението от другия ден, там на едно място дори и Кики затъна.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                          И така, записалите се дотук са:

                          Алекс Марков и жена
                          Мишо Електрик и жена
                          Вальо Добрев( Вълка) и жена
                          Аз и жена

                          Записването продължава...
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                            Кога е последния срок за записване? Има много време ама все пак да питам.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Поход на ЛРЕ в Родопите, 24-27 май 2007

                              Яворе, ако ще спиш на палатка, записването е до края на април и дори по-късно, но ако ще спиш на хотел, колкото по-рано толкова по-добре.
                              Официалния срок за записване е до 22 април, когато ще е Голямото откриване на полевия сезон на Лозенска планина.
                              Много ще е хубаво, ако успееш да дойдеш, ще продемонстрираш тия прословути лебедки. Виждам, че доста хора тепърва ще си купуват и ще е интересно да видят какво предлага фирма Вромос.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X