Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2021г. в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2021г. в Гърция

    Здравейте пътешественици. Някой може ли да каже как се минава границата на Кулата сега от личен опит след 19 април тази година. След като отворят таверните от понеделник, мислим да открием сезона, та малко информация от първа ръка няма да е излишна. това за тестовете и PLF е ясно. Има ли нещо специфично, дето не е дадено на сайта на gov.gr Излязоха сатии, че на границата има големи опашки. Явно хората вече пътуват на юг.

  • #2
    Така..а, как се влиза в Гърция вече отдавна е ясно, обаче как се връща човек в България не съвсем. Какво искат наш'те и как може да се постигне, за да не те карантинират след 10 дневен престой някой може ли да каже от първа ръка.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от uniqaudio Преглед на мнение
      Така..а, как се влиза в Гърция вече отдавна е ясно, обаче как се връща човек в България не съвсем. Какво искат наш'те и как може да се постигне, за да не те карантинират след 10 дневен престой някой може ли да каже от първа ръка.
      Не от първа ръка, ама от втора! Завчера се върнаха приятели. Компания. Трима със сертификати за ваксинация, един е влязал в Гърция с ПСР тест. Обратно тримата без проблем, този с ПСР не си е направил ПСР в Гърция и на карнтина. Днес ходи за ПСР и чака резултата за да падне карантината.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        В Гърция, като си махнат тъпите изисквания. До тогава Черно море ни зове...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Мене не ме зове. Преди 5 години минах само да нагледам и избягах бързо пак на юг.

      • #5
        Аз винаги , когато мога бих ходил до Гърция на почивка. Не че не съм всяка седмица на плаж на нашето море, но там успявам да си почина добре. Атмосферата е релаксираща , никой не ме напряга, защото хората са лежерни там. Тук много тежки характери на едно място и е доста напрегнато. Тази година ще пропусна, защото имам новородено и не е удачно да се пътува с него надалече, но догодина ако мога с 200 отивам.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #6
          По фейсбук групите за Кулата и Маказа тече актуална информация. Като цяло засега Маказа е спокойния пункт, не знам ръмънците кога и дали ще тръгнат обаче... Изискванията на гърците за брой посетители на кръчмите и маски много не се спазвали, ама знае ли човек
          Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

          Коментар


          • #7
            Интересно, дали и кога ще отворят Илинден. Лично на мен, ми е много по-удобен във всяко отношение.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #8
              Освен PCR тест/сертификат за ваксина нещо друго искат ли гърците?
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                Освен PCR тест/сертификат за ваксина нещо друго искат ли гърците?
                Те тоя тъп PLF дето колегата го споменава горе.Днес си затрих 3 часа с него,не че е толкова сложно попълването,а защото скапания им сайт се сбъгясва постоянно.Това трябва да се попълни до полунощ на деня преди пътуването.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • NovemberCharlie
                  NovemberCharlie коментира
                  Редактиране на коментар
                  Kакво е PLF?

                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  "трябва да се попълни до полунощ на деня преди пътуването." - но може и много по рано.

              • #10
                https://travel.gov.gr/ Влез тук и ще разбереш.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #11
                  Taka, две години по-късно. Преди седмица се върнах от Aртемийския пролив. Изкарахме си чудесно 8 дни с над 40 отделни посетени обекта. Но постът е за друго. От миналата година насам около Солун, а и на други места са отворили строящите се от известно време насам пунктове за плащане на пътни такси, като по този начин по обичайният ни маршрут към Ламия вече са станали над 10 такива. Тези, които са по-начесто са за 30 цента, 50 цента и т,н. В тази връзка някой може ли да каже как и от къде за български автомобил може да се закупи Е pass, за да не се налага да се спира непрекъснато за плащане на пътни такси.

                  Коментар


                  • #12
                    На почти всеки пункт продават. Обаче, събота и неделя само на най-големите. Обикновенно е някакъв офис-контейнер. Из фейсбук групите гледам ,че пишат хора в БГ са си ги поръчвали и онлайн и са им доставяли машинките.

                    Иначе нищо сложно, попълват ти данните , зареждаш колкот пари искаш и ти дават машинката. Това на място.

                    После за удобство има апликейшън за телефона да си следиш баланса и да добавяш още пари.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Из фейсбук групите гледам ,че пишат хора в БГ са си ги поръчвали и онлайн и са им доставяли машинките..
                      Ако имаш по-конкретна информация / линкове може ли да я споделиш?

                      Благодаря предварително

                      Дела трябват, а не думи.

                      Коментар


                      • #14
                        https://egnatia.eu/en/online-services/egnatia-pass/
                        Ей тука е сайта на тол пасовете. Но не знам какво се попълва.

                        Ако намеря документите ми , ще пиша.

                        Имам някакъв спомен че за ДДС номер писаха егн-то ми. но не съм сигурен.

                        Коментар


                        • #15
                          Аз ползвам тази услуга. Важи за всички магистрали в Гърция. Даже има малка отстъпка. Направил съм го за двете коли. Зареждам го през приложението с карта. Направи ми го служителка във фургоните до първия тол, на Кулата. Трябва да ги уцелите в рамките на работното време. Отнема 15 Мин.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X