Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Албания - отново сага

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Албания - отново сага

    Благодарение на пътеписа ти разбирам защо нашите туроператори вече включват Албания като дестинация.Явно наистина има какво да се види, пък и цените, които споменаваш за почивка на т.нар. Ядранско море...чудесни са.

    Коментар


    • #32
      До: Албания - отново сага

      Вени1 само съжалявам, че намахме достатъчно време да отидем до Дурас да видим плажа.
      Иначе аз прекосих Албания от Шкодренското езеро до Кафасан на Македонската граница за около 6 часа като спирахме само в Тирана за по една цигара и..... време.
      По пътя ни застигна сватбена колона интересното е, че хвърляха"бело боро" през прозорците т.е. пълни кутии!!!

      Коментар


      • #33
        До: Албания - отново сага

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Евала, много мерси за пътеписа. Винаги като пътувам из Европа, Албания е била за мен като "море без фериботи, или пустиня от плаващи пясъци" - бяло петно на картата - място от където просто не може и да си помислиш, че може да се мине. (това говори за ограничеността в мисленето ми и за ПЪЛНАТА ЛИПСА на информация за тази страна). Страхотно полезен и приятен за четене ми беше пътеписът ти. Благодаря. Следващия път ще пътувам за Италия през Албания. (има корабчета от Албания до Италия нали? - знае ли някой?)
        Албания (Дуръс) е много удобно място за транзит от и към Италия. Ако резервирате по интернет места на фериботите, може да получите много по-ниска цена от предлаганата в последния момент там на пристанището.

        Има скоростен ферибот (на подводни криле), казват му "Ла викинга" за пътници и леки автомобили, който стига до Бари за 2 часа. Пътува само ако е хубаво времето, без вълни. Иначе нормалния ферибот стига за 7-8 часа до Бари. Има връзки с Анкона и Триест също.

        Албания и хората там сега са такава, каквато помня в България като малък. И кашкавала, и млякото, и месото са истински. Не са по измислените фалшиви "евро стандарти".
        Страхотна риба в морето - коца, дюс (писия), лаврак, ципура, скариди, миди, калмари, октоподи и всичко познато и невероятно вкусно от южните морета.

        Когато се върна в България (прекарвам в Албания много време), получавам винаги негативен културен шок. И така от много години.
        Може би трябва да се опитаме да почерпим опит и бъдем модерни хора като Албанците, а не като "европейците". Албанците са в крайна сметка потомци на коренното европейско население...
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #34
          До: Албания - отново сага

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Явно или като малък не си бил много в час, или сега се срещаш с неподходящите "Българи".
          "Гадни капиталисти" аз лично нито съм виждал, нито познавам. Капиталистите които познавам са такива, които дават хляба на много хора (понякога цели градове) и често на загуба, а "гадните" хора, които познавам не са гадни заради времето, нито заради капитализма. Имаше си ги и преди, даже бяха мноооооого по-гадни - просто са си такива.
          И страшно се дразня, когато някой просто прочел нещо хубаво за някой друг, веднага се вдъхновява да плювне срещу себе си, срещу приятелите ми, срещу сънародниците ми и СРЕЩУ МЕН - ЗАЩОТО АЗ СЪМ БЪЛГАРИН и го пиша с гордост. И ВСЕКИ КОЙТО ПИШЕ ТАКИВА ГЛУПОСТИ ДЪЛЖИ ИЗВИНЕНИЕ НА ВСИЧКИ ...
          +1.Напълно подкрепям !! Не се ли уважаваме ние сами,то никой не ще ни уважава..!!!!.Иначе,кво толкова видяхте там та се разнежихте толкоз-у нас е 100 пъти по-хубаво,ама чуждото магаре винаги е по-хубаво...
          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X