Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърция 29 03 - 04 04 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гърция 29 03 - 04 04 2008

    Дойде време да направим и дълго планираното пътуване до Атина и Патра.
    Маршрута го бяхме предварително обмислили.
    Ето го и него.

    С нас дойде и един мой приятел,който използваше бус фолксваген.
    От София до Кулата стигнахме без проблеми,границата минахме за 5 мин.
    В Гърция забелязахме че строежа на пътя до Солун много напредва,има вече и готови участъци.От Солун хванахме магистралата за Атина.След около 50 км имаше бензиностанция Шел и комплекс от заведение и магазин с голям паркинг.Мястото беше идеално за преспиване ,но все още беше рано и решихме да продължим.
    Е такова чудо не бях бидял 200-250 км. без голям комплекс,ако не се лъжа нямаше и бензиностанция.
    Накрая стигнахме до една където решихме да преспим.
    Ето малко снимки и от нея.



    Мястото макар и не много добро се оказа единственото в района.
    Даже и местните полицаи го посещаваха на няколко пъти.
    После продължихме.

    Преди Ламия видяхме един къмпинг и го разгледахме интересно беше ,че нямаше никой освен едно куче.


    След отклонението за Волос пътя тръгва покрай морето и е изключително живописен,на другия бряг се вижда остров Евиа.
    Решихме да се отбием до Халкида -градът при който острова почти се допира до Гърция дели ги едно мостче.
    Ето малко снимки и от тук.


    Това е моста който дели Гърция от острова.
    Ето това е гледката след него.

    Този мост вечерно време се вдига и корабите минават, а това е новия мост.

    Мястото беше много интересно и доволни от това че го посетихме продължихме към Атина.
    За Атина
    Ограмен град,първото чувство което изпитах беше ужас от движението и ритъма на града ,имах усещането че съм мравка на фона на всичко останало.
    Къмпинга намерихме сравнително лесно ,навигацията ни заведе.
    Имах силното притеснение че ако се развали ще се изгубя за дълго.
    Ето малко снимки от къмпинга.





    Мястото беше много чисто и имаше топла вода.
    Проблемите бяха ,че при студеното време по което бяхме баните не бяха затворени и беше неприятен ветрилник, а и също нямаше асфалт,детска площатка.
    Вечерта на издържах и тръгнахме на първата разходка.

    Ето така видяхме Акропола,все пак бях много уморен и се върнахме в къмпинга да починем.
    Другите два дни отделихме за разходка из Атина.
    С напредване на времето настроението ми се промени.
    Градът макар и огромен има много добри пътища и почти не стават големи задръствания.Има си правила и хората ги спазват,има толерантност, и някакси спокойствие въпреки многото коли.
    Малко като се свикне с движението осъзнаваш че дори не е трудно да пътуваш.Ето снимки от забележителносттите.Най много са на Акропола.


    Това беше пешеходна пътека ,която почти опасваше хълма на Акропола.













    За първия ден интересно беше ,че решихме да станем по рано и да паркираме на паркинга под Акропола.
    Дабре обаче имаше полицай който ни изгони безкомпромисно,беше Неделя.Паркирахме на около километър и се разхождахме.Акропола отвори в три заради игрите.
    На другия ден решихме няма начин полицая да е на смяна и в понеделник и за да паркираме със сигурност се паркирахме от вечерта, ставам на сутринта и като слизам от кемпера срещу мене същия тоя,погледна ме ,помисли и взе да гледа другаде.
    От този паркинг на долу от тръгват две пешеходни алеи от двете страни на Акропола.
    По тях са разположени много кафета.
    Ето снимки на тях а и от други места.












    Освен кафета имаше и други интересни сергии аниматори и магазинчета.

    Това което ми направи впечетление бяха многото търговци които продаваха без никакво разрешително и постоянно играеха на стражари и апахи с полиция и охранители.

    Ето тук охраната ги гони, а тука само на 20 метра след колата постилат наново.

    Тука разни продавачи.

    Певци.



    На места алеята се превръщаше в битак.






    Ето тук са бягащи търговци

    Има и карета за уморените.

    Ето малко снимки с сгради които ми направиха впечетление.
















    Имаше и стари и запуснати

    И много малки магазини които изкушаваха с красивия си вид.

    Много ме впечетли пазара на месо и риба,продаваха месото на сергии както при нас продават зеленчуци.









    На този пазар имаше почти всякви риби.
    Живот на колела.

  • #2
    До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

    Навсякъде имаше портокалови дървета,предполагам портокалите ставаха за ядене.





    Тук някой май ги бе опитал.
    Ето малко снимки от високо.








    Ето още снимки .

    Пешеходната алея.

    Имаха площад с гълъби.

    Трамвай.

    На стадиона имаха мероприятие за олимпийския огън ,недопускаха наблизо имаше много полицаи.

    Влакче обикалящо акропола.

    Тук си намерихме място за паркиране когато ни изгони полицая.

    Още снимки.





    Седнахме да починем, не ни оставиха много поне пет търговеца и един дисаден китарист ме тормозиха ,не разбират от "мерси" "но"
    особено китариста се наложи да го надвикам да се махне.
    След това се разходхме по морската част, от вида на яхтите направо ми омекна обектива.














    В небето постоянно кръжеше полицейски хиликоптер

    Е това са ми снимките от Атина .
    Като обобщение на видянато там мога да кажа , че е прекрасен град който си заслужава да се види.Има от всичко по-много и хората там и живота са доста спокойни,няма напрежение.
    След Атина се отправихме към Патра.
    Интереса там ми предизвика четри километровия мост който е мегаструктора,лгледал съм филми да него а и среща с мой приятел от рибарски форум.

    Заварих моста така ,отседнахме в къмпинга до него.

    На другия ден моста изглеждаше така


    Раходихме се до Патра.









    Вечерта излязох малко на риболов резултата беше една хваната сабя.
    Специални благодарности на Митко който ми показа мястото и метода на ловене.


    След два дни в Патра решихме да поемем пътя към България.
    След размисъл мост или ферибот се спрахме на ферибота.






    Някои колега бе предпочел моста.

    И така стигнахме в Андирио
    Много ме впечетли лимоново дърво растящо в двор.


    После се разходихме по моста.


    Колко са дебели въженцата.




    Поехме пътя към София.
    До Итеа вървеше покрай морето и беше много красиво редуваха се китни селища,острови и заливи.



    От Итеа до Ламиа пътя е планисски.

    Качихме се много на високо,слезохме.
    От Ламия по магистралата обратно към България.
    Е това от мен надявам се да ви хареса.
    Ако нещо ви е интересно питайте.
    Живот на колела.

    Коментар


    • #3
      До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

      Браво за пътеписа! Отдавна не съм минавал покрай Атина... промените са много...

      Колко на често има къмпинги и как вървят цените... За джип с палатка на покрива как стоят нещата?
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

        Много добър пътепис. Благодаря

        Коментар


        • #5
          До: Гърция 29 03 - 04 04 2008



          Има няколко.
          Ние бяхме на къмпинг Атина кемпер,2възрастни,2 деца/без ток/ 30 евро.
          http://www.campingathens.com.gr/en/pricelist.asp
          Тук има цени.
          Живот на колела.

          Коментар


          • #6
            До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

            Браво ! Хубаво сте си изкарали! Само не мога да разбера как така ще ви гони полицая??? Ако няма знак забранено за кемпери ....а такива съм виждал само на някой европейски столици..то всичко си е ок

            Коментар


            • #7
              До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

              Първия ден когато отидохме сутринта той не пускаше никой, но на паркинга имаше паркирали коли включително и един "кемпер" 70 год и там беше поне от година.Имаше едно празно място,което се опитахме да заемем и ни изгони.

              Нямам по добра снимка.
              Той стоеше където е червената точка,бяха само колите и кемпера от последната редица,като ни видя и си дигна дясната ръка и посочи натам аз завих на ляво и от там влязох на паркинга, но като ме видя че паркирам веднага ме изгони.
              Имаха мероприятие за олимпийския огън и акропола отвори чак след 15.00.
              Доколкото знам са имали проблеми с организации които се борят за независимостта на Тибет и заради това имаше много засилена охрана.
              На същия ден дойдохме вечерта в 22 00 и паркирахме на мястото на стрелкичката,преспахме и на другия ден се мотахме,той не направи проблем.
              Живот на колела.

              Коментар


              • #8
                До: Гърция 29 03 - 04 04 2008

                Е ясно било е заради меропритието значи.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X