Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Метеора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Метеора

    Метеора е местност в Гърция в която се намират седем действащи манастира,построени на трудно достъпни скали.
    Те се издигат на 400 метра над град Каламбака.
    Ето и малко снимки:








    Всеки манастир си има своя идентичност и стил,заслужават да се видят всичките.Мястото е особено магнетично.
    За преспиване около и в Каламбака има няколко къмпинга за хората с автомобили има и много хотели.Ние пристигнахме в един сутринта и спахме на паркинга на голям хотел в началото на града/нямахме проблеми/
    Има два маршрута до там единия е през град Лариса
    София-Лариса 452 км
    http://maps.google.com/maps?f=d&hl=e...=UTF8&z=7&om=1
    + Лариса - Каламбака 81 км
    http://maps.google.com/maps?f=d&hl=e...4399&z=10&om=1
    Общо растоянието е 533 км
    Най-пряк път google.com дава този 532 km
    http://maps.google.com/maps?f=d&hl=e...=UTF8&z=7&om=1
    Аз ще ви разкажа за пътя през Лариса просто по него пътувахме и мисля, че е по добрия вариант.
    София Кулата пътя всички си го заем.
    Кулата-Солун пътя през по голямата част е в строеж /към 01 10 2007/
    има много ограничения, но като цяло се пътува спокойно.
    Солун Катерини магистрала плаща се 3.3 евро за кемпера или 2 за кола.За уморените преди Катерини има отбивка за Коринос преминава се през селото и се тръгва към морето точно до морето има къмпинг /Работи летния сезон/.Също има и паркинги на магистралата.
    Катерини - Лариса 10-20 км след Катерини магистралата свършва после пак почва после пак свършва ,плаща се още една такса около 4 евро за кемпер и преди Лариса продължава магистрала.Има отбивка за Трикала /По прако е ако се свие по първата отбивка за лариса и се мине през града но има риск от объркване и въртене по улиците а и има възможност да има задръствания/.
    Лариса-Трикала Част от пътя е в ремонт /към 01 20 2007/.Правят го 4 лентов.
    Трикала - Каламбака Пътя също е в ремонт/ към 01 10 2007/ за него ми се стори че след 2-3 месеца ще е готов.Правят го 4 лентов.
    До манастирите тръгват два пътя от ляво и от дясно на скалите.Доста стръмни са.
    Живот на колела.

  • #2
    До: До Метеора

    да наистина е много красиво и интересно.аз посетих манастира св. стефан и после
    манастира the great meteoron-meteora is a holy place.така пише на билетите ,които си ги
    пазя и до днес.цената е 2 евро за вход за един манастир.в големия метеор има стая
    пълна с черепи на монасите ,които са живяли в манастира вероятно.на негатива нищо
    не се беше запечатило.явно е влезнала много светлина в обектива.ето го предимството на дигиталния пред механичния апарат.дигиталния автоматично прави всичко и снимка-
    та става перфектна.когато бях там имаше алпинисти които катереха една от стените.
    значи не е забранено да се катериш по метеора.аз обаче предпочитам да си пусна въже от горе и да се пусна до долу,защото съм пещерняк.доста съм го мислил този ва-
    риант,но ще ми трябва 500 м. въже.....аййййййй.

    Коментар


    • #3
      До: До Метеора

      Много красиви снимки , браво!

      Коментар


      • #4
        До: До Метеора

        Браво! Страхотни снимки!
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #5
          До: До Метеора

          Благодаря за добрите отзиви.


          Първоначално публикуван от Константин Коцев Преглед на мнение
          да наистина е много красиво и интересно.аз посетих манастира св. стефан и после
          манастира the great meteoron-meteora is a holy place.така пише на билетите ,които си ги
          пазя и до днес.цената е 2 евро за вход за един манастир.в големия метеор има стая
          пълна с черепи на монасите ,които са живяли в манастира вероятно.на негатива нищо
          не се беше запечатило.явно е влезнала много светлина в обектива.ето го предимството на дигиталния пред механичния апарат.дигиталния автоматично прави всичко и снимка-
          та става перфектна.когато бях там имаше алпинисти които катереха една от стените.
          значи не е забранено да се катериш по метеора.аз обаче предпочитам да си пусна въже от горе и да се пусна до долу,защото съм пещерняк.доста съм го мислил този ва-
          риант,но ще ми трябва 500 м. въже.....аййййййй.


          Ето снимка от тазе стаичка.

          Много неща има да се видят.
          Всеки манастир е различен и има собствена идентичност.
          Ето така видях местността за първи път


          Поздрави.
          Живот на колела.

          Коментар


          • #6
            До: До Метеора

            Снимките са като картички!..почти нереални,браво!

            Коментар


            • #7
              До: До Метеора

              Наистина страхотно място, което трябва да се посети! Поздрави! Снимките са много хубави. HDR може би? Добре са се получили
              Кн+ (Лн) ЧП Р
              http://ftp.domainbg.com/icofresh/ava...m/new-logo.jpg

              Коментар


              • #8
                До: До Метеора

                Първоначално публикуван от xenia Преглед на мнение
                Наистина страхотно място, което трябва да се посети! Поздрави! Снимките са много хубави. HDR може би? Добре са се получили
                Фотографа в къщи е съпругата ми,аз съм по шофирането и измискянето на маршрути.
                Доколкото знам няма DDR.
                Поздрави.
                Живот на колела.

                Коментар


                • #9
                  До: До Метеора

                  За лятото това е една от намислените ни дестинаций на мото бригадата !
                  Предполагам,че има достатачно хотели и няма да е проблем намирането на стаи за спане !
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: До Метеора

                    Благодаря за добрите отзиви.
                    Със съпругата ми се радваме ,че харесвате снимките.
                    Има,има и много туристи.
                    Ако сте повече не е зле да си резервирате.




                    Пожелавам ви приятно изкарване и незабравими мигове.
                    Поздрави.
                    Живот на колела.

                    Коментар


                    • #11
                      До: До Метеора

                      Наистина в Гърция е много красиво и приятно. на два пъти пътувах до Халкидики и съм много доволен. По-късно ще приложа снимки. Между другото и пътищата им са отлични и на всяко отклонение има табела...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X